Na co se těšit v prosinci: Monkey Business chystají trojkoncert a Rock Café přivítá Th!s

Vydáno 01.12.2021 | autor: Barbora Kubalová

Vládní opatření bohužel už zase utahují šrouby, a tak kapely v adventu ruší jedno vystoupení za druhým. Přinášíme vám přehled akcí, na které se zatím stále ještě těšit můžeme - ze zahraničních hostů se u nás představí Gregory Porter, z českých kapel pak zajděte třeba na Cocotte Minute, Vypsanou fiXu s Mňágou a Žďorp nebo Monkey Business.

Na co se těšit v prosinci: Monkey Business chystají trojkoncert a Rock Café přivítá Th!s Na co se těšit v prosinci: Monkey Business chystají trojkoncert a Rock Café přivítá Th!s


Cocotte Minute
- Akustik Tour 2021

Cocotte Minute jsou odhodláni své akustické turné dojet stůj co stůj, "dokud to nezakážou nebo všichni nevrátěj lupeny." Jedná se totiž o jejich poslední koncerty před několikaměsíční pauzou, navíc ve speciálním "kotlíkářském" provedení. Bude to dozajista jedinečný zážitek, takže neváhejte a vyražte 4. 12. do pražského Paláce Akropolis, 10. 12. do brněnské Melodky nebo 11. 12. do Barráku v Ostravě.

VIDEO: Cocotte Minute předělali Nesem Vám noviny do metalové verze

Gregory Porter
4. 12. 2021, Brno, kostel sv. Jakuba

Gregory Porter dokáže vyprodat i velké haly, do Brna ale přijede zavzpomínat na své začátky, kdy zpíval po amerických kostelích. Vyprodaný koncert této jazzové legendy bude bezpochyby vrcholem brněnského JazzFestu a samozřejmě u toho nebude chybět ani Porterův dvorní hammondkář Ondřej Pivec. O den dříve se Gregory Porter, Ondřej Pivec a spol. představí v pražském Obecním domě v rámci festivalu Struny podzimu.

Monkey Business - On the Road Again

Hned třikrát za sebou vystoupí v pražském Lucerna Music Baru Monkey Business, a to 7., 8. a 9. prosince. A nechystají pouze koncert, ale také besedu s fanoušky a křest alba Romana Holého. Pokud tedy chcete Monkey Business ještě letos stihnout, neváhejte a kupujte vstupenky.

Monkey Business chystají trojkoncert, součástí bude beseda i křest sólovky Romana Holého

Th!s
16. 12. 2021, Rock Café, Praha

Th!s s Vojtou Kotkem míří do Rock Café. V klubu odehrají 16. prosince svůj vánoční koncert. Start je naplánovaný na osm hodin večer.

Vypsaná fiXa + Mňága a Žďorp
11. 12. 2021, Milenium, Tábor

I když byla fiXa aktuálně nucena několik akcí zrušit, několikrát přesunutý koncert těchto dvou legend by se měl konečně uskutečnit 11. prosince v Táboře. Ani jednu z kapel samozřejmě není potřeba představovat, fanoušci dobře ví, že i jejich samostatné koncerty jsou velkým zážitkem, o tento dvojkoncert by tedy byla opravdu škoda přijít. Vstupenky jsou stále k mání v síti Ticketstream.

Václav Neckář & Bacily - Půlnoční turné

Václav Neckář ve svém retrospektivním programu představí průřez celou svou kariérou - od začátku kariéry v pražském divadle Rokoko, přes období s Golden Kids, ale především pak skladby, které vznikly se skupinou Bacily, se kterou koncertuje už od roku 1971 (Dr. Dam di Dam, Kdo vchází do tvých snů, má lásko, Planetárium, Podej mi ruku a projdem Václavák). V prosinci se představí v Praze, Brně, Přerově, České Lípě a Bílině.

Příběh českého hitu: Václav Neckář - Půlnoční

10 let bez Václava Havla (beseda & koncert)
18. 12. 2021, Rock Café, Praha

V sobotu 18. prosince uběhne deset let od úmrtí Václava Havla. Na několika místech v Praze se uskuteční vzpomínková akce na prvního českého prezidenta, mimo jiné také v Rock Café. Na programu je beseda a koncert.

Žebřík 30 let - Vánoční akce

Slavnostní vyhlášení Hudebních cen Žebřík a oslava 30 let ankety sice proběhne až 1. dubna na tradičním místě v plzeňském areálu DEPO2015, ale tento měsíc můžete udělat radost sobě i svým blízkým koupí vstupenky nebo VIP passu (s konzumací zdarma a dalšími benefity) za zvýhodněnou „vánoční“ cenu. Tenhle dárek pořídíte na TicketLive.

Text: Barbora Kubalová, foto: AmiSioux, Veronika Matějková,
Témata: Cocotte Minute, Gregory Porter, Monkey BusinessVypsaná fiXa, Mňága a Žďorp, Václav Neckář

zavřít