Jarní turné (II.): Na pódia míří Sebastian, Sto zvířat, UDG i Monkey Business

Vydáno 16.02.2017 | autor: Marta Šindlauerová

Letošní jaro přeje české hudbě, množství koncertních turné je totiž až podezřele vysoké. Po prvním díle našeho velkého přehledu šňůr přicházíme s druhou částí, neméně nabitou. 

Jarní turné (II.): Na pódia míří Sebastian, Sto zvířat, UDG i Monkey Business Sebastian vyjíždí na turné a dokončuje desku


MONKEY BUSINESS

Kdy: do 25. 5. 
Termíny koncertů

Nový rok, nová zpěvačka, nová laserová show, nové zářivé kostýmy, nové aranže, nové myšlenky! Trápí vás uprchlíci, manžel(ka) nebo snad berní úřad? Přijďte na koncert Monkey Business a dostane se vám rozhřešení! Tereza Černochová se stala kmenovou zpěvačkou po Tonye Graves a po společném soustředění tak vyráží na první štace. Vyvrcholením bude pražský narozeninový koncert 25. května ve Žlutých lázních s názvem Kavárna DeLuxe.

SOUTĚŽ: Monkey Business tour

POKÁČ
Kdy: do 25. 4.
Termíny koncertů

Písničkář Pokáč vyráží po loňském společném turné s Voxelem tentokrát na šňůru samostatně. Sérii koncertů nazval Pokáčovo jaro a bude na ní testovat i nové písničky, které se posléze objeví na jeho debutové desce. Na tu vybral od fanoušků ve svém kampani na Startovači přes 200 tisíc korun, z toho prvních 100 tisíc za méně než 24 hodin. Album plánuje dokončit ještě během jara. 

Jarní turné (I.): Na pódia v novém roce vyrazí Tomáš Klus, Divokej Bill, Xindl X, Jelen a mnoho dalších

SEBASTIAN
Kdy: 16. 3. - 8. 4. 
Termíny koncertů 

Do povědomí českých posluchačů se popový zpěvák Sebastian nejvýrazněji zapsal písničkou Toulavá. Jeho první singl má nyní na YouTube bezmála 20 milionů zhlédnutí. Od jeho vydání popularita zpěváka, kytaristy a skladatele stále roste. Nyní se Sebastian vydává na své první samostatné turné, které nese název Hvězdy Tour 2017. Fanynky se na něj mohou těšit hned v devíti různých městech po celé České republice. Muzikant na svou dobrodružnou tour vyrazí během března a dubna. Momentálně dokončuje Sebastian svou debutovou desku. 

vložte odkaz, text nemažte

ZRNÍ
Kdy: 23. 3. - 28. 4.
Termíny koncertů

Začátkem března nasedla kapela Zrní do dodávky a vydala se směr Španělsko. Tam nahrávala novou desku pod producentským dohledem Ondřeje Ježka a Jonatána Pastirčáka alias Pjoniho (SR), která vyjde v březnu.  Jak bude deska vypadat, naznačuje jejich nejnovější singl z loňského podzimu s názvem Kdo to budí medvěda? Během jarního turné k nové desce zavítají Zrní celkem do jedenácti českých měst. 

UDG + OVOCE
Kdy: do 28. 4. 
Termíny koncertů

V loňském roce přinesli UDG svým fanouškům pátou řadovou desku Emotikon. Na tradiční vánoční turné, jež bylo na téměř všech zastávkách vyprodané, navazuje Emotikon tour. Odstartovalo 11. února v Doubici, hostem je skupina OVOCE a jako předkapela hrají Trocha klidu. Kromě toho mají UDG v rukávu hned dva nové klipy a jistě je také potěšil fakt, že od hlasujících v anketě Žebřík získali hned dvě nominace. 

HENTAI CORPORATION, COCOTTE MINUTE, PRAGO UNION
Kdy: 3. 3. - 14. 4. 
Termíny koncertů

Česká klubová scéna bude svědkem nezvyklého nadžánrového spojení. Na společné turné se vydají tři svérázné a neotřelé pražské kapely, které jsou špičkami svých žánrů u nás. Od března tohoto roku budou křižovat Českou republiku Hentai Corporation, Cocotte Minute a Prago Union se společnými trojkoncerty nazvanými Pražskej teplárenskej sjezd.

STO ZVÍŘAT
Kdy: do 5. 5.
Termíny koncertů

Kapela Sto zvířat přichází do své dvacáté sedmé sezóny jistým krokem a s písní na rtech Pro rok 2017 si tahle devítičlenná parta sestavila klubový program sešitý ze svých největších pecek a hitovek, a tudíž se diváci mohou těšit na své oblíbené songy jako Píseň, Poprvé, Alice se dala na pití, Podpaží, Nejkratší cesta, Škola a další, které ke zvířecí koncertní atmosféře neodmyslitelně patří a jsou výběrem toho nejlepšího z jedenácti jejich alb. Turné začalo v lednu dvěma koncerty v Praze a potrvá až do května. 

TOTÁLNÍ NASAZENÍ
Kdy: do 30. 4.
Termíny koncertů

Slánská skupina Totální nasazení zahájila koncem ledna svoji 27. koncertní sezónu. Punk-rockové trio Sváťa, Karloss a Franky se chystá i letos hojně koncertovat a plány jsou veliké - kromě hraní a několika klipů prý snad i natáčení dalšího studiového alba. Fanoušky navíc v nedávné době potěšili dalším ze svých bláznivých klipů, tentokrát k písni Balkánská, kterou parodují televizní šlágry. Vydali také své druhé DVD se záznamem koncertu, kterým slavili 25 let. 

MŇÁGA A ŽĎORP
Kdy: 9. 3. - 22. 4.
Termíny koncertů

Mňága a Žďorp slaví 30 let na scéně, už 3. března vydá nové album Třínohý pes, na kterém poprvé spolupracovala s producentem Milanem Cimfe. Nové písničky naživo představí na jarním turné a do klubů se pak vrátí ještě v listopadu a prosinci. Narozeninová šňůra vyvrcholí 12. 12. koncertem v pražském Foru Karlín. Desku zpestřuje řada hostů. O vokály se postarala zpěvačka Nikola Mucha a sbory mají na triku Roman Holý, Tereza Černochová a Matěj Ruppert z Monkey Business. Mňága si vypůjčila i dva členy kapely Buty.

text: Marta Šindlauerová, foto: archiv

Témata: jarní turné, Sebastian, Sto zvířat, Monkey Business, Zrní, Pokáč, Hentai Corporation, Prago Union, Cocotte Minute, UDG, Totální nasazeníMňága a Žďorp

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika SOUTĚŽ: Filmový festival Karlovy Vary 2024
zavřít