TOP 15 nejočekávanějších domácích alb podzimu (II.): Kapitán Demo, Monkey Business, Zrní a další

Vydáno 28.08.2018 | autor: Hana Bukáčková

Podzim bude na české scéně plný nové hudby. Kdo o tom pochybuje, máme pro něj patnáctku nejočekávanějších alb, na která se můžeme v následujících týdnech a měsících těšit. První polovinu přehledu jsme vám představili tady, tu druhou najdete v článku níže. Nezapomeňte nám dát v komentářích vědět, které album nejvíc vyhlížíte vy. 

TOP 15 nejočekávanějších domácích alb podzimu (II.): Kapitán Demo, Monkey Business, Zrní a další TOP 15 nejočekávanějších domácích alb podzimu (II.): Kapitán Demo, Monkey Business, Zrní a další


ZRNÍ

I loňský rok přál kladenským alternativcům. Vydali desku Jiskřící s překvapivými elektronickými prvky, které nijak nepopíraly jejich předchozí tvorbu. V jejich kreativitě je to posunulo o další level výš. Po tom, co v loňském roce vyprodali Forum Karlín a na jaře zajiskřili na intimním turné Černá hodinka a půl v zajímavých prostorech, přichází tento podzim s novinkou - EP Spící, jež bude složeno ze skladeb, které se nevešly na desku Jiskřící. S novinkou jsou spojeny i dva koncertní křty, jeden 1. listopadu v brněnském klubu Fléda a druhý 17. prosince v Lucerna Music Baru v Praze.

Zrní zajiskřili Černou hodinkou a půl na střeše Lucerny

COCOTTE MINUTE

Cocotte Minute se hlásí ve vrcholné formě s novou studiovou nahrávkou Veď mě, která vyjde tři roky po comebackovém Rituál, kmen a srdce a kmen v druhé polovině září. Šestitrackové EP obsahuje písně Shoř teď, Zapal!, Vlčí hrad, Křič nahá, Králům Koruny, Veď mě a bonus Říkej si, co chceš, který kapela nahrála ve volném čase pro zábavu. Na nových písních spolupracovali s rakouským producentem Mikem Wolffem. "Vždycky jsme se snažili dávat svým fanouškům nejvyšší možnou kvalitu, a proto jsme se rozhodli nahrát EP v Rakousku pod taktovkou rakouského producenta i s vědomím, že tato investice nemá naději se nám vráti," říká Zeller.

Cocotte Minute interview: V nových písních nejsme tak přímočaří, ale jdeme víc do detailu

SUPPORT LESBIENS

Místo Czendy Urbánka, který se vrátil k Post-It, se stal před časem novým zpěvákem Support Lesbiens Dušan Marko. Rovnou se zapojil do tvorby, všechny anglické texty k připravované desce napsal sám. Album Glow vychází 12. října, Supporti si ho sami produkují, mix a mastering dělají ve studiu Biotech Ecson Waldes. Název Glow aneb Záře prý vyplynul zcela přirozeně. Každá z jedenácti písní září jinou barvou, energií a emocí. Novinka bude obsahovat deset anglických písniček, včetně singlů Movin' On a Brighter Day, a jeden bonus v češtině s názvem Hazardér, který otextoval Xindl X. Další ochutnávkou bude singl Ocean, který vychází na konci srpna. Cover alba si vzal na starost Daniel Kurz.

VIDEO: Support Lesbiens se posouvají dál. Připravovanou desku avizují singlem Movin' OnSTROY

Nová deska Stroy se bude jmenovat Kids. Důvodů je několik. Hlavním je prý zamyšlení nad tím, do jakého světa se rodí nová duše. Světa, který nezajímá individualita a je čím dále plošší. Odtud i úvodní singl Somebody Else - píseň o tom, že se člověk snaží neustále být "něčím", protože mu nikdo neřekl, že je v pořádku být sám sebou. Jelikož kapela ze dvou třetin obměnila členy (zůstal jen zpěvák Michal Skořepa), vrátil se basák Marek Bero, zakládající člen, a za bicí usedl Danny Rico, původem Rakušan nyní žijící v Portugalsku, změnil se tím i její sound. Od metalu nastal odklon blíže ke grungi, stoner rocku, místy i punku. Devět nových písní se zabývá potenciálem člověka ve vztahu k dnešní době a snaží se podpořit jeho individualitu, prastarý zvířecí cit a empatii.

KAPITÁN DEMO

Silný trojlístek desek na podzim obstará Jiří Burian. Vyjde nový Kapitán Demo, uskuteční se comeback Southpaw v původním obsazení a kromě toho dohlíží producentským okem na debut Lény Brauner. Album Kapitána Dema se bude jmenovat Mládí v Trapu a křest proběhne 5. prosince v Roxy. Singl Machoparking už je v éteru nějaký ten pátek a začátkem října by měl vyjít další song Zlatíčka i s videoklipem. Podle slov Kapitána Dema je to nejlepší deska, jakou kdy udělal.

Majitel světa a největší celebrita Kapitán Demo ovládl Ostravu

SOUTHPAW

I’m really gonna miss these songs when I’m dead je název dlouho očekávaného comebackového alba pražské indie kytarovky Southpaw, která se vrací na scénu po osmi letech. Mělo by vyjít ještě do konce roku, nahrávalo se ve studiích Karla Havlíčka a Jiřího Buriana. "Deska bude v podstatě takové best of všech období Southpaw, ale s novými songy. Materiál vznikal zhruba čtyři roky a postupně zrál. Comebacková alba jsou kapitoly samy pro sebe, a tak jsme si dali opravdu záležet, aby každá věc byla silná a melodická, tak, jak to máme rádi," prohlašuje Burian.

Southpaw zítra odehrají poslední koncert a ukončí kariéru

LÉNA BRAUNER

Překvapení podzimu obstará malířka Léna Brauner, která se "vrhla" na zpívání a pod svá producentská křídla si ji vzal právě ostřílený Burian. Po Emmě Smetana nebo vietnamsko-české zpěvačce Viah natáčí v těchto dnech Burian album s ní. První singl má vyjít už zkraje podzimu a samotné album před Vánocemi. Jak sám Burian dodává: "Spolupráce s Lénou Brauner je pro mě magická a hudebně je nejblíž mému projektu Ghostmother. Myslím, že spousta lidí bude překvapena, jak Léna zpívá. Stejně jako já, když jsem s ní začal nahrávat. Milovníci temné elektroniky a pohádek se mají určitě na co těšit."

MONKEY BUSINESS

Desku ohlásili i Monkey Business, jejichž novinka se bude jmenovat Bad Time for Gentleman. Venku je zatím první klip k písni Kick the Stupid. Video natočil režisér Giulio De Blasio a kromě Monkey Business si v něm zahráli také Michal Malátný, Michal Dvořák, Ben Cristovao, Ewa Farna, Mardoša, Pavel Bady Zbořil, Pepa Bolan a Vašo Patejdl. Originální klip je plný barev a funky stylu, jak je pro Monkey Business typické. Další podrobnosti o nové desce si však zatím kapela střeží. 

Monkey Business představili nové kostýmy. Jsou na nich parazité, včetně Andreje Babiše a Miloše Zemana

 

Nové album chystají také Michal Pavlíček, Ivan Král, Pekař, Hana Zagorová, Marta Jandová a další interpreti. 

zavřít