Kdo jede na podzimní turné (II.): Kabát, Chinaski, Hentai Corporation a další

Vydáno 05.10.2017 | autor: redakce

O tom, že nabídka podzimních turné je v podání domácích interpretů letos opravdu bohatá, se můžete přesvědčit i ve druhém díle našeho velkého přehledu. Tentokrát se můžete nechat pozvat na jména jako Kabát, Hentai Corporation. Chinaski, Voxel, Marta Kubišová a mnoho dalších. První díl si připomeňte zde

Kdo jede na podzimní turné (II.): Kabát, Chinaski, Hentai Corporation a další Kdo jede na podzimní turné (II.): Kabát, Chinaski, Hentai Corporation a další


PAULIE GARAND
6.10. - 24. 11.
TERMÍNY


Po březnovém vydání Paulieho alba Nirvana přišla velká klubová tour v klasické sestavě s Kennym Roughem a Roseckem. S nadcházející podzimní tour se parta mění, Paulie se bude objevovat na scéně s novým live bandem, postaveným speciálně pro tuhle tour. Paulie Garand s Roseckem budou obsluhovat mikrofon, Kenny Rough saxofon a samply, na bicí bude hrát Tomáš Hájíček, kytaru a vokály Jakub Lenz, který s Garandem dělal na singlu Neony. Basa bude dunět za přítomnosti Štěpána Farkaše a na klávesy bude hrát Marek Čechák.

Paulie Garand interview: Hudba je pro mě svět, kam se uzavřu a jsem v euforii, na svojí planetě

MARTA KUBIŠOVÁ
8. 10. - 1. 11.
TERMÍNY

Marta Kubišová se na podzim tohoto roku rozhodla pro ukončení své pěvecké kariéry. V rámci turné Marta Naposledy objede sedm českých měst. V Praze vystoupí 27. října v Lucerně, tedy na místě, kde Marta začínala svou pěveckou kariéru a po téměř dvacetiletém zákazu v prosinci 1989 měla též první koncert právě tam. Nyní se kruh uzavírá. Na pódiu si s Martou naposledy zazpívá Václav Neckář, Aneta Langerová nebo Lucie Bílá. Definitivně se s fanoušky rozloučí 1. listopadu v Českých Budějovicích, v den svých 75. narozenin.

Marta Kubišová interview: Zpívání mi chybět nebude. Nestýskalo se mi po něm, ani když jsem zpívat nesměla

 

KABÁT
11. 10. - 28. 11.
Termíny

Kabát vyráží po čtyřech letech v průběhu měsíců října a listopadu na halové turné. Kromě jasných hitů, které kapela "naskládala" za dobu své existence, bude v playlistu asi nejvíce rezonovat tvorba z posledního řadového alba Do pekla/Do nebe. Kabát se vrací ke svému oblíbenému uspořádání koncertu doprostřed hal. Show by měla být interaktivní, a oproti předchozím koncertům uprostřed nabízí pro fanoušky tohoto "modelu" novinku. Je to stání přímo u pódia, v samotném srdci scény. Zde bude kapela opravdu téměř na dosah.

Kabát interview: Průměrnou desku můžeš vydávat každej rok, ale to nechceme a nikdy jsme to tak nedělali

HENTAI CORPORATION
13. 10. - 18. 11.
Termíny

Nové album Hentai Corporation, které se natáčelo v ostravském nahrávacím studiu Citron v průběhu letošního roku ve spolupráci s Alešem Bajgerem a Petrem Slezákem, ponese název INTRACELLULAR PETS. Křest je naplánován na 27. října v pražském klubu Palác Akropolis. Od poloviny října je čeká koncertní šňůra Intracellular pets nám spadla 2017 po klubech v Čechách a na Moravě. Zde již budou mít fanoušci možnost si nové album koupit.

Pořadatelé Rockfestu Dačice vykázali z pódia Hentai Corporation, zpěvák se prý choval nepřístojně

FAST FOOD ORCHESTRA 
13. 10. - 21. 12. 
Termíny

Po vydání nového alba Struny vyrazí FFO na turné po českých klubech. S sebou berou disco-balkánskou partu Circus Brothers, která jim bude v tempu rozhodně plnohodnotným partnerem. Bude to pořádná jízda, a navíc i parádní příležitost, jak započít oslavy blížících se narozenin kapely. Ta v roce 2018 dovrší 20 let své existence. Za tuhle dobu stihla vydat osm studiových alb a objet snad všechny domácí festivaly a kluby.

Kdo jede na podzimní turné (I.): Tomáš Klus, Zrní, Michal Hrůza, Imodium a další

CHINASKI
24. 10. - 16. 11.
Termíny

Největší pódium, jaké lze postavit v českých halách, posuvné LED plochy, jež dokáží dynamicky měnit scénu, jedna z nejlepších zvukových aparatur na světě s mixážním pultem, který je jediným exemplářem ve střední Evropě, nebo zapojení fanoušků do projekcí. To jsou kulisy, ve kterých Chinaski odehrají pětadvacítku svých hitů v rámci turné k aktuálnímu albu Není nám do pláče. Pražská O2 arena už je dokonce vyprodaná. 

Chinaski interview: Nemáme touhu si něco dokazovat a s někým soutěžit

VOXEL
25. 10. - 5. 12.
Termíny

Na turné tentokrát písničkář Voxel vyrazí s cimbálovou muzikou. Kromě vlastních písní slibuje i blok lidových písní. "K turné máme vymyšlený speciální koncept, grafiku, domluvili jsme spolupráci s Velkými Pavlovicemi a budeme nabízet ty nejlepší vína z Moravy. Se svou ženou bychom rádi připravili tematický merch, ať si mohou návštěvníci i něco zajímavého odnést jako památku. Všechny koncerty z turné budou na stání, aby si lidi mohli i zatančit," prozradil nám Voxel v rozhovoru. 

Voxel interview: K psaní textů potřebuji nějaký konkrétní impuls

UDG, O5 A RADEČEK, POKÁČ
27. 10. - 16. 12.
Termíny


UDG, O5 a Radeček a Pokáč vyráží na společné turné, na kterém vzájemně hodlají bojovat o fanoušky. Téměř dvouměsíční bitva se povede o to, kdo je lepší na pódiu a kdo má více fanoušků. Rivalové Tour 2017 bude zahájeno 27. října v Nejdku a potrvá až do 16. prosince, kdy jej hudebníci zakončí v Chlumci nad Cidlinou. Zastávek bude celkem 15. 

JAKUB ONDRA A PETER ARISTONE
3. 11. - 25. 11.
Termíny

Petera Aristona čeká koncertně hodně nabitý podzim. Své nové EP Happies Accidents naživo představí nejdříve americkému publiku (Kalifornie, Oregon a Washington) jako předskokan Marka Broussarda. Po návratu z USA bude hostovat na turné Chinaski, které začíná 24. října. A zároveň na začátku listopadu startuje společné akustické turné s mladým talentovaným zpěvákem Jakubem Ondrou. Ten fanouškům zahraje především písně ze svého prvního alba Old Town Square. 

SEBASTIAN
3. 11. - 1. 12.
Termíny

Sebastian se po úspěchu jeho prvního samostatného turné chystá v listopadu na novou koncertní šňůru po celé České republice, tentokrát s názvem Vesmírná tour 2017. A přesně podle toho bude vypadat i scéna. Během listopadu tak budou mít fanoušci fanynky možnost se setkat se zpěvákem osobně, a to v rámci autogramiády, která bude následovat po každém jeho koncertu. Na pódiu zazní všechny jeho dosavadní hity, včetně nejnovějšího songu Vesmírná i další nové písně.

Sebastian interview: Nebyl jsem dobrý muzikant, neměl jsem na koncertech co hrát. Dnes můžu konečně ukázat, co ve mně je

Témata: Paulie Garand, Marta Kubišová, Kabát, Hentai Corporation, Fast Food Orchestra, Chinaski, Voxel, Pokáč, UDG, O5 a Radeček, Jakub Ondra, Peter Aristone, Sebastian

zavřít