TOP 7 videoklipů týdne: Paulie Garand natáčel pod Ještědem, Voxel písní bojuje proti rakovině

Vydáno 07.04.2020 | autor: Andrea Štipčáková

V době, kdy trávíme spoustu času doma, není naštěstí nouze o nová alba ani singly. Klipy k nim představují Paulie Garand, Voxel, Slza, David Pomahač, a dokonce i Lucie Bílá s Jiřím Kornem. Ze slovenských zástupců přispěla kapela Fallgrapp, která zároveň vydala desku Ostrov. Novinkou potěšila fanoušky také britská zpěvačka Dua Lipa

TOP 7 videoklipů týdne: Paulie Garand natáčel pod Ještědem, Voxel písní bojuje proti rakovině Foto: Monika Simonová


Voxel
podpořil AVON Pochod

Za skladbou Ve víru víry pro letošní AVON Pochod stojí písničkář Voxel. Fanouškům ji v minulém týdnu představil rovnou s videoklipem. V něm si kromě zpěváka zahrály také ženy bojující za zdravá prsa. S textem Voxelovi pomohl Tokhi, o video se postaralo kreativní duo Van & Haus.

Voxel interview: Když k tomu přistupujete zodpovědně, začne kolem kapely proudit správná energie

 


Paulie Garand si poradil i během karantény

Video k songu Tonout v tónech v produkci DJe Wiche natočil Paulie Garand v době karantény na skalách pod Ještědem, kousek od jeho domovského města Liberec. “Natáčení trvalo necelé dvě hodiny,” dozvíte se zároveň v popisu videa. Garand a Wich letos vydají společné album.

Paulie Garand interview: Chtěl bych natočit film. Je to jediná nesplněná meta v mém životě


Dua Lipa se samplem od INXS

Zpěvačka Dua Lipa v březnu vydala nové album Future Nostalgia. Další singl se jmenuje Break My Heart, má osmdesátkový nádech a vysamplovanou část songu Need You Tonight od INXS. Turné k albu musela britská hvězda ze zřejmých důvodů posunout na leden 2021.

 


Slza
o žáru zamilovaných

Po skladbách o nešťastných láskách přichází skupina Slza s pozitivní písní. Jak přiznal zpěvák Petr Lexa, song Žár napsal pro novomanžele, kterým hrál v létě na jejich svatbě. S tvorbou černobílého videoklipu kapele pomohlo několik českých osobností, jejichž vztahy považuje duo za inspirativní. Namátkou v něm tedy uvidíte například Romana Vojtka, Martina Dejdara nebo Zorku a Míru Hejdovi.

Slza se během turné Holomráz zastavila v pražském Foru Karlín

 


Fallgrapp s taneční melancholií

Slovenská parta Fallgrapp vydala svoji už třetí desku, která nese název Ostrov. Ve skladbě hostuje Simon Šubniak z kapely Don't Trust Buterflies. Hlavní roli v klipu si zahrál talentovaný Vitor Kuzl. Představuje tanečníka, který přišel o svou jedinou radost, tedy tanec. Na řadu přicházejí vidiny a paranoidní stavy. Pokud do toho nezasáhne vyšší moc, pražského koncertu se dočkáme 21. kvěna v Paláci Akropolis.


David Pomahač vydal černobílý klip

David Pomahač vydal začátkem roku velmi osobní album Do tmy je daleko. Jeho součástí je i píseň Za světlem, ke které se zpěvák rozhodl natočit klip. Ten dle režisérky Lídy Jakubův vypráví "o domě plném světel, oken, bytů a prázdnoty zároveň." Černobílé video si také hraje se stíny.

 


Jiří Korn s Lucií Bílou v záznamu z O2 areny

S videonovinkou se pochlubili také Lucie Bílá s Jiřím Kornem. Videoklip k písni Byl by hřích vznikal na koncertě v O2 areně, na kterém právě dvacetinásobná zlatá slavice vystoupila. Záběry přibližují nejen atmosféru vystoupení, ale také přípravy na něj.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková

Témata: Voxel, David Pomahač, Slza, Jiří Korn, Lucie Bílá, Fallgrapp, Dua Lipa, Paulie Garand, DJ Wich

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít