anketa volný čas

Vydáno 10.03.2020 | autor: Hana Bukáčková

anketa volný čas anketa volný čas

XINDL X

Kromě hudby se nevěnuju moc ničemu. Teda věnuju se spoustě věcí, ale všechny jsou s tou hudbou provázaný. Momentálně dávám dohromady písničky na novou desku a taky se pokouším dát dohromady synopsi k muzikálu, který bych chtěl psát, až tu desku doděláme. A pochopitelně vymýšlím, co všechno zajímavého bychom mohli připravit na náš lednový koncert v O2 aréně - od scény po hosty. A taky trávím hodně času nad domácími úkoly - dvě děti na anglické škole způsobují, že se s nima pořád musím učit, abych jim v tý angličtině stačil :)

VIDEO: Podívejte se mezi prvními na videoklip Volnoběh od Xindla X, který vyprodal Forum Karlín

KRYŠTOF MICHAL (PORTLESS)

Kromě hudby dělám 1. asistenta režie... točím filmy, reklamy atd... Sporty mi zůstaly z mládí, takže stále aktivně lyžuju, k tomu jsem přidal golf a snooker, kterému se teď věnuju nejvíc... :) A občas jdu na ryby... ????????

LIVE: Portless s Henrym D pokřtili desku Back a rozvášnili diváky nespoutanou energií

MARTIN KYŠPERSKÝ (KVĚTY)

Ve volném čase se věnuju především šetření peněz na drahé sushi, trochu levnější nudle v asijských restauracích, pití míchaných nápojů s tajemnými názvy, povídání si s holkama a předstírání, že něčemu rozumím, courání do města, čůrání z mostu, stahování filmů, které bych měl vidět, než zemřu, poslechu obstarožních elpíček, knihám o konci světa, jak jej dosud známe, marným pokusům zprovoznit tiskárnu a cokoli technicky náročnějšího než kávovar, vysávání rozházených granulí po kočce Mikeše, večerním depresím a ranní bolesti zad, čtení poezie v dopravních prostředcích, psaní sms s Péťou Čtvrtníčkem, vyprávění vtipů, což mi celkem jde, montování nábytku z Ikea, snům o nové kuchyni, pročítání dědovejch účetních deníků, kde jsem se narodil mezi nákupem rohlíků a platbou na benzínové pumpě, vaření staromládeneckých tutovek, zálibné koukání na kontrabas, na který jsem kdysi uměl něco zahrát, praní ručníků, trenek, triček a děravých ponožek, bezcílnému bloumání po industriální krajině, čuchání ke kávě a čumění z okna. Nic jinýho už nestíhám, protože tohle všechno chci dělat poctivě.

RECENZE: Experimentující Květy na nové desce baví i po půl osmé

POKÁČ

Občas chodím do práce jako ajťák, jinak ve volném času rád píšu songy, jím a spím. Jo a taky trávíme čas s přítelkyní, ideálně praním a uklízením ????

Koncerty v časech koronaviru: Ewa Farna, Pokáč, Mirai a další zahrají u vás doma

VOJTA KALINA (PIPES AND PINTS)

Muzikou žiju a minimálně 2 hodiny denně se jí musím věnovat, jinak chátrám. Pravidelně si prošťouchnout hlavu dudama se ukázalo jako terapie k nezaplacení. Kromě skotských dud si fakt rád zabrnkám s kamarádama 80s fláky na kytaru u ohně. Celkově mě hodně nabíjí příroda, les, oceán, surfing. Pro ty věci, které je potřeba platit, spoluvlastním společnost, která se zabývá agenturní 360° službou pro kapely. Některým zajišťujeme management, některým booking, některým vydávání desek nebo merch, některým všechno. Druhý pilíř společnosti je online agentura na výkonnostní marketing, zprávu sociálních sítí, výrobu audiovizuálních a grafických podkladů a tvorbu webů s přesahem do mediální agentury. Kromě kulturních subjektů máme i klienty z ostatních oblastí. Vystudoval jsem IT a drbat se v analytických systémech nás baví. Kromě toho jsem pro bono místopředsedou spolku sdružení hudebních manažerů MMF Czech Republic, kde se ve spolupráci s naší mateřskou organizací IMMF (mezinárodní sdružení manažerů) a desítkami spolků z dalších zemí, zasazujeme o propojování hudebních světů a momentálně hašení požáru který máme všichni na střeše.

BLOG: Muzikanty čekají existenční problémy, možná i bankrot, píše Vojta Kalina z Pipes and Pints

PATRICIE (VESNA)

Hudba je má hlavní náplň, ale nejde jen o koncertování, ale také o psaní textů. Kromě toho se věnuju psaní knížek, v čemž bych ráda pokračovala, zatím jsem vydala dvě. Do toho ještě učím jógu, ale to dělám zatím spíš pro radost, než že bych se tomu věnovala profesionálně.

Jelen v Trutnově představil nového člena, zahrála také Vesna

VOXEL 

Nemám jiný job než hudbu, koncerty. Ale teď budu mít zase pořad v rádiu - budu zas tvořit songy podle kritérií, co mi lidi dají a o víkendu budu uvádět “žijeme novou českou muzikou” na Impulsu. Ve svém volnu mám jeden dost specifický koníček, spíš velkou vášeň. Před cca čtyřmi měsíci jsem se zamiloval do světa vůní a začal se zajímat o výrobu parfémů. Čím dál víc jsem fascinovaný z toho nekonečného světa vůní a milionů jejich kombinací. Mým snem je jednou vyrábět parfémy a přijít na kombinace, s kterými ještě nikdo nepřišel. Snad se jednou dostanou i k vám ????

Voxel interview: Když k tomu přistupujete zodpovědně, začne kolem kapely proudit správná energie

JAY KUČERA (SKYWALKER)

Můj hlavní zdroj příjmu je výuka angličtiny, tím se zabývám dnes a denně. Krom toho řídím projekt Vocal Point Acedemy, ve kterám pracuju s lidma na technice zpěvu a řevu, psaní textů, anglický výslovnosti a tak, tak aby front-person kapely fungoval/a, tak jak má. Ve volnýmčcase se snažím být se svou holkou a našima dvěma kocourkama. Mám rád čas s kamarádama, ale taky rád čtu (miluju beletrii, ale věnuju se i politický četbě, non-fikci). Miluju videohry, u toho stravím dost času. 

NERO SCARTCH

Hudba je můj full time, kterým se živím. Ale je potřeba toho dělat o dost víc, než jen hraní s kapelou, aby se člověk uživil. Krom hraní s mými kapelami a skládání, se věnuju taky produkci kapel. Je pro mě hrozně naplňující, když se ta společná energie propojí a pomalu se od základu budují nové tóny a zvuky, který všechny zúčastněné obohacují. Skládám taky komerční hudbu - muzika do reklam, divadelních představení atd. Tam mi přijde skvělý, že je už daná nálada, na kterou se musím napojit a ztvárnit ji co nejlépe pomocí zvukomalby. A když je horší období, tak se holt snažím dělat, co se dá - od grafických prací po práci za barem. Všechno to člověku hodně dá, beru to všechno jako šalánž. Když jsem v pohodě - rozuměj když je vyděláno - v poslední době se snažím víc dbát na rodinu, být s nimi nejen fyzicky, ale i duchem. Rodina je něco, co si musíme hýčkat a nepromarnit čas, který jsme s nimi mohli strávit. Letos jsem byl poprvý na dovolený, kde jsem si uvědomil, že cestování a poznávání světa bude asi další má velmi oblíbená volnočasová aktivita a zároveň trochu smysl života. Tomu se rozhodně budu ve volném čase do budoucna věnovat. No a jinak kdo by si rád nezašel do kina nebo se před spaním nepodíval na Netflix, že?

Mydy Rabycad pokřtili ve Foru Karlín album Numbers a odehráli svůj poslední koncert

VOJTA DRAHOKOUPIL

Volný čas trávím psaním nových songů a času s přítelkyní a pejskem. Nic jiného se teď bohužel dělat nedá.

JAKUB KÖNIG (ZVÍŘE JMÉNEM PODZIM, KITTCHEN)

V roce 2005 jsem začal pracovat jako copywriter. A tomu se věnuju dodnes. Pracoval jsem pro velkého mobilního operátora, strávil jsem spoustu let v reklamkách, nějaký čas jsem se protloukal na volné noze. A v současný době na poloviční úvazek píšu a natáčím videa pro dalšího mobilního operátora. Zbytek toho pracovního prostoru pak věnuju umění. Ať už jde o hraní v kapelách, psaní nebo malování. Zjistil jsem, že se mi bez toho žije hodně trudně. A rozhodl jsem se, že si pro to umění v životě udělám víc místa. Časem by se mi líbilo, kdybych mohl dělat jenom to. Malovat obrazy, psát knížky, jezdit na koncerty. Ale zrovna třeba tohle jaro jsem moc rád, že mám práci. Která mě navíc baví a která mi jde. Hodně volnýho času trávím s rodinou. S mou ženou Mášou a dcerou Maruškou. Procházky, vejlety, sledování „rodinných filmů“. Tanec. Marušce je dva a půl roku a od jejího narození prožívám kontinuální úžas nad tím, jak rozkvítá do krásy. A s ní i náš život. Když to jde, snažím se je s sebou brát na zajímavý místa, kde zrovna hrajeme. Se Zvířetem je to bezva, dětí v Mařenčině věku teď máme spoustu. Před sedmi lety mi do života vstoupilo tzv. Maitri dýchání... trochu jemnější, specifická varianta holotropní dechový práce. Doslova mi to změnilo život a otevřelo nečekanou cestu. Po který teď už nějakou dobu jdu a čim dýl jdu, tim víc nevycházim z údivu.

RECENZE: Zvíře jménem Podzim vydali asi nejlepší českou desku roku 2019

 

 

TOKHI

Kromě hudby (řekl bubeník) nemám moc čas a prostor na mnoho dalších aktivit, takže absolutní většina mého času je skutečně propojená jak s Groove Army, tak s dalšími projekty, které jsou třeba jednorázové, nebo jsem tam hostem. Jinak mě baví třeba můj sound healing, terapie zvukem, ale i tam pracuji s gongy a podobnými nástroji, takže to vlastně není tak vzdálené ???? Mimo hudební aktivity mě baví třeba fotbal, dřív jsem hrával víc, teď se dostanu třeba jednou za tři týdny a o to víc si to užiji, stejně tak jako když si jdu zaplavat, nebo zacvičit. Myslím přitom na úplně jiné věci, většinou skoro na nic a to je velmi uvolňující ????

RADEK ŠKAROHLÍD (HENTAI CORPORATION)

Jsem zaměstnán jako vědecký pracovník na Fakultě technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha, věnuji se dekontaminaci podzemních vod a numerickým simulacím dekontaminačních procesů. Koníček je kromě hudbieren dekontaminace jater.

Hentai Corporation interview: Lidi si nás spojují s různými šílenostmi, ale my jsme především výborní muzikanti

HONZA KŘÍŽEK

Poslední dobou se snažím co nejvíc času věnovat sám sobě a odpočinku. Je to sice hodně těžký pro mojí rozlítanou povahu, ale dělám v tom už pokroky. Tou dobou pak obvykle čtu motivační knížky o tom, jak se vyrovnat s volným časem a s nic neděláním. Prostě klasickej začarovanej kruh týpka s krizí středního věku.

Honza Křížek rozrejdil svitavský Tyjátr

RUDOLF BRANČOVSKÝ (POLETÍME?)

Kromě hudby hlavně maluji. Jsem výtvarník a hudebník. Jestli moje obrazy někoho zajímají, tak může kouknout na stránky: www.brancovsky.cz. Dále jsem milovník pejsků, chovám ptactvo a mám dvě strašilky.

Na největším koncertu kapely Poletíme? zaznělo 40 písniček

KUBA RYBA (RYBIČKY 48)

Kromě hudby se věnuji hlavně spouste mnou milovanym osobám ???? Sobě , manželce, našim čtyřem pejskum, kamarádům a tak ???? občas něco udělám na zahrádce, zatopim si v krbu a premejšlím si, chodím na procházky, do kina...a tak...zadnej jinej větší koníček už asi nemám...spis spousty malých:)

Rybičky 48 slavili sedmnáctiny v Lucerně. Vzpomínali na své začátky a zvali do O2 areny

ZELLER (COCOTTE MINUTE)

Rád bych napsal pití rumu a válení se na Bali, protože jsme nechutně slavná a bohatá kapela, ale ve skutečnosti jsem produkční.Věděl sem, že nebudem nikdy dělat věci, co se líběj davu, takže bylo i jasný, že jestli to chceme někam dotáhnout, budem si to tam muset dotáhnout sami. Tak sem vlez do klubu a začal se to všechno učit. Dneska sem uměleckej producent projektu "CM", výkonnej produkční, vydavatel našich desek, vykonej produkční, autor textu a zpěvák celýho toho pojízdnyho cirkusu. A vlastně je to celý, jak to má bejt. No a protože by nás to stejně neuživilo, tak ještě navíc asi 20 let dělám produkci a teď nově i booking v Palaci Akropolis. Na nic dalšího kromě rodiny se přiznám už nemám čas a ani energii.

HONZA HOMOLA (WOHNOUT)

Krom hudby se věnuju hraní na kytaru – což je samozřejmost, ale taky hraní na bicí – to je nástroj, který jsem si nedávno vybral jako druhý, takže se učím hrát na bubny a doufám, že to brzy přinese ovoce. Taky se aktivně věnuju cestování po celým světě a hlavně se věnuju výtvarný činnosti – maluju obrazy, kreslím grafiky, a to vše je možné vidět na výstavách a vernisážích.

ONDŘEJ BREJŠKA (POETIKA)

Kromě hudby se věnuju psaní námětů a scénářů pro hudební videoklipy, na kterých pracuju s Ondrou Kudynem. Mimo Poetiku například pro kapely Mirai, Hodiny nebo Brixtn. Jako další věc bych zmínil poezii, kterou si víceméně nechávám zatím pro sebe. Funguje to výborně jako průprava pro psaní textů k písním, protože své básnické fráze občas později "vykrádám". Když neskládám texty, básně, nebo myšlenky, tak rád skládám puzzle. U mě doma mám díky krabicím plným roztříděných dílků tak trochu překážkovou dráhu. Když mám i přes to všechno volný čas, tak sleduju filmy, seriály, hraju na PSku a spolu se svou přítelkyní vaříme nebo podnikáme různé výpravy.
 
 

MICHAL HORÁK

Momentálně jsem především student Karlovy Univerzity v Praze, čili s mojí hudební činností mám diář nabytej až až. To se sice teďka na chvíli změní, předpokládám ale, že páni profesoři a profesorky nám naloží úkoly pěkně na doma a koncerty za chvíli znovu pofrčí.
 

FILIP VONDRÁŠEK (FAST FOOD ORCHESTRA)

Občas mám pocit, že už ani nic jiného než hudbu nedělám. I když zrovna bloumám brdskými hvozdy, tak mám plnou hlavu hudby, to samozřejmě není úplně ok, ale už je tomu tak. Jinak tedy koníčků mám poměrně dost, ale bude to asi znít trochu jako z AZ kvízu. Rád fotím, běhám, plavu, skate, surf, dost a rád čtu. Miluju cestování, to je asi po hudbě největší motor, procestovat celý svět, ještě mně zbývá zhruba polovina.
 

RADEK BUREŠ (SKYLINE)

Pracuju jako hudební ředitel rádia Expres FM, mám na starosti i hudební dramaturgii televize Óčko Expres. V obou případech to znamená především odpovědnost za playlist, tedy co, kdy a jak často bude hrát. Když se k tomu přidá kapela, čas na nějaký pravidelný koníčky už moc nezbývá. Snažím se hlavně mít dost času na rodinu, od tý doby, co máme syna, je to jedno velký krásný dobrodružství. V týdnu chodím do práce, o víkendech často hrajeme, takže to je až až. I když výhledově bych rád zase začal chodit cvičit k našemu Jacobovi, myslím, že už se to pomalu blíží ????

VOJTĚCH BRÁNÍK DVOŘÁK (VAGYNY DY PRAGA)

Kromě hraní s naší kapelou Vagyny Dy Praga se věnuju divadlu a to tak, že ho mám jako hlavní pracovní poměr - jako herec jsem v angažmá v Městských divadlech pražských (ABC, Rokoko, Komedie). Z koníčků, což jsou vesměs všechny různé sporty mě nejvíc baví projížďky na motorce. Hodit za sebe spacák, nakopnout mašinu a toulat se... ????
 

VLADIVOJNA LA CHIA 

Tím, že mě hudba živí se musím vedle hudby samotné věnovat i spoustě jiných věcí, vlastně takovému malému managementu. Obnáší to spoustu administrativy a starostí okolo, které sice na první pohled nejsou vidět, ale zaberou velké množství času. Tím, že mám velký rozptyl a nedělám jen hudbu pro sebe a kapelu, musím s časem operovat systematičtěji. Také píšu fejetony a povídky, dělám pořad pro Český rozhlas Vltava a poslední dobou si ujíždím na své trošku bizární kolekci triček. Mou největší láskou je ale stejně skládání hudby, takže když si vytvořím pohodu, tak prostě skládám muziku, ikdyž bych nemusela. Je to moje vášeň a největší radost a té jsem svůj život přizpůsobila. Ráda si také čtu, ráda se válím na gauči a sjíždím nějaký seriál, ale úplně nejraději chodím na dlouhé výlety po neznačených cestách a za jakéhokoliv počasí. Ráda tyto výlety podnikám sama, protože se nemusím přizpůsobovat a mohu jít cestou, která na první pohled nemusí vypadat ani mírumilovně, ani přístupně, ale vždycky někam vede. Teda, vždycky ne. V industriální oblasti Ostravy mě onehdá zastavil vysoký ostnatý drát. Musela jsem se vrátit a to já se strašně nerada vracím zpátky stejnou cestou.

ADAM KROFIAN (THE ATAVISTS)

Mým chlebem je IT, momentálně v jedné nadnárodní firmě pracuji jako konzultant a autor dokumentace. No momentálně mě nejvíc baví řídit ???? respektive vybírat auto, teď jsem přišel o svoje osobní auto, tak se mometálně zabývám výběrem novýho.

Ceny Anděl jsou rozdány, po dvou soškách mají Lucie, Barbora Poláková a The Atavists

JAN KUNZE (KOFE-IN, MUNROE)

Je toho děsně hodně čemu se věnuju. V hudbě jsou to především moje kapely, jednak KOFE-IN, na jaře vydáváme nové EP s názvem Ať to trvá věčně a aktuálně nám několik rádií hraje singl Bouře, který je taky nominován v kategorii Píseň roku na Moravskoslezské kulturní ceny Jantar.  S druhou indie kapelou Munroe bychom měli novou desku vydat na podzim tohoto roku, společně s videoklipy. Pak mám ještě melodramatický literárně - hudební Hičhaikum projekt, ve kterém deklamuji své autorské texty za do delších hudebních jazzovo elektronických, z části improvizovaných, kompozic.  Jako promotér organizuju koncerty v Klubu ART, dále se podílím na přípravě Opavského majáles Slezské univerzity a na pár dalších menších hudebních a divadelních festivalech. Už 5 let jsem členem Akademie Populární hudby a členem programové rady jedné z nejstarších výstavních institucí v zemi Slezského zemského muzea. Působím jako kurátor výstav výtvarného umění v Galerii Obecního domu a Domě umění v Opavě. V posledních letech pracuji jako kurátor i pro jiné galerie po celé republice. Inicioval jsem a následně jako kurátor realizoval cyklus výstav známých českých hudebníků, kteří mají přesah do výtvarného umění. Např. Kill Time Jaromíra Švejdíka, Dveře dovnitř Milana Caise či Mene Mene Tekhel Upharsin Karla Buriánka. Pro všechny výstavy jsme připravili nejen krásné katalogy, ale i rozsáhlý doprovodný program. Z nejčerstvějších výstavních projektů mohu zmínit cyklus výstav Par Force sochařky Pauliny Skavové. Výstava je v současné době k vidění v trutnovské galerii UFFO, pak pokračuje do Alšovy Jihočeské Galerie, Prahy a už se nám kupí i další poptávky. Nějakou dobu jsem se věnoval divadelnímu představení Jam session s beatniky, které jsem i režíroval. Vypadá to, že i letos odehrajeme pár představení. Už 14 let s přáteli provozuji nezávislé nakladatelství Perplex, které se specializuje na vydávání současné české poezie a prvopřekladů. Aktuálně má jedna z našich knih "Přibližování dřeva“ Daniela Hradeckého nominaci na Magneziu Literu v kategorii poezie. Taky se věnuji práci na své třetí knize, která by měla vyjít na konci tohoto roku. Mou velkou vášní je cestování. Takový ten divoký způsob s batohem na zádech. Ideálně spíš ty méně globalizované země, kde původní kultura ještě dýchá. Mám za sebou většinu zemí Severní, Střední a Jižní Amerky, celou Evropu, některé Asijské a Africké země. Už se nemohu dočkat, až nazuju toulavé boty a zase někam vyrazím.

Kofe-in interview: Zbavte se předsudků a vnímejte věci v širším kontextu

ONDŘEJ POLÁK (O5 A RADEČEK)

Já kromě hudby pracuji jako novinář. Všichni v kapele chodíme normálně do zaměstnání, Radeček a Tomáš učí, Přemek programuje, Mejla dělá cosi s autama... Když jsme podepsali první smlouvu na vydání desky, tak jsme si mysleli, že budeme hrozně slavní a nikdy už nebudeme muset pracovat. Měli jsme chvíli úspěch, ale pak jsme ho už neměli a začali jsme řešit existenční problémy. Pamatuji si, jak jsme na festivalech hráli za pár korun, ty jsme propili, takže nám nezbylo na jídlo. Čekali jsme na to, co kdo nechá na stole nebo vrátí... To byla šílená doba, o kapelu nikdo nestál a my byli hrozní lůzři. Takže jsme si holt časem všichni našli práci a i když se teď kapele daří, tak už nikdo z nás nechce spoléhat jen na to, že se uživí muzikou, už nechceme zažít zase pád a být úplně bez peněz. Má to i dobrý vliv na fungování kapely. Když nejsme finančně závislí na hudbě, tak se to všechno dělá daleko lehčeji a zmizí urputnost, která jde z některých muzikantů hodně cítit...

VIDEO: O5 a Radeček jsou rádi ve Špindlu. Vydávají oficiální klip k titulní písni

TONDA RAUER (HARLEJ)

Hudba je můj život. Je to koníček, kterej se mi naštěstí stal i prací a provází mě každým dnem. Vlastně už od gymplu jsem věci směřoval vždycky směrem k muzice a strašně jsem si přál, abych mohl s hudbou spojit svůj život. Další velkej koníček je návštěva koncertů. Chodím na hodně koncertů v Praze a myslím, že i poměrně často jezdím na koncerty do zahraničí. Taky čtu hodně knih o muzice a věcech kolem. A další velkej koníček je moře. Uklidňuje mě to šumění a rád u moře trávím co nejvíc času, kterej si můžu dovolit. Číst knížky a poslouchat to šplouchání vody považuji za nejlepší relaxaci.

Harlej pokořil v Pardubicích první halu a nezadržitelně se řítí do Fora Karlín

CZENDÁL VORŠILKA (COCOTTE MINUTE)

Jsem šéfkomentátorem sportovních kanálů Sport1 a Sport2, které mají pro ČR exkluzivní práva na vysílání F1, KHL, NFL a dalších akvizic. Dělám i českou hokejovou či fotbalovou ligu. Odkomentuju týdně kolem deseti přenosů, jezdím po světě, na hokej do Švédska, Finska, Švýcarska či Ruska. S F1 jsem se podíval i do Austrálie či Malaysie a starám se o tým našich komentátorů, jejich nominace či o PR a produkci stanic. Spolu s muzikou si to vezme dost mého času. Ostatní věnuji osobnímu životu. Rád řídím, najezdím kolem 50 tisíc ročně, v autě si dokážu odpočinout. Hraju od malička hokej, teď tak dvakrát nebo třikrát týdně. Žiju ve vyšších otáčkách, ale v nižších mě to nebaví:-)

TOP 10 videoklipů týdne: Cocotte Minute probudili vlky, Hentai Corporation zpívají o ekologii

PETR FIALA 

Kromě hudby se věnuju hlavně dětem, vylepšuju domek, čtu si knížky a povídám si s kámošema.

VIDEOROZHOVOR: Mňága a Žďorp: Písně z Třecích ploch zůstanou v playlistu navždy. Na kapelu, která hraje 32 let, je to bomba

MARTIN ČUPKA (JOHN WOLFHOOKER)

Věnuji se online marketingu. Až tak obrovský dopad jako u kultury nebo sportu současná situace na moji práci nemá, ale přesto je to nepříjemné. Volný čas se snažím co nejvíce věnovat kapele, ale když mám čas, v poslední době rád sednu ke knize, filmu nebo ke klavíru. Alespoň párkrát do týdne se snažím hecnout fitko a v poslední době mě začala strašně bavit sauna, asi už stárnu. Ale myslím, že do fitka ani do sauny se v blízké době nedostaneme.

RECENZE: John Wolfhooker jsou na 313 v nejostřejší formě a energie mají na rozdávání

FLOEX

Hudba, především produkce a komponování ve studiu, je moje každodenní a hlavní aktivita. Když to jde, snažím se vypadnout z města a z věčného koukání do monitoru někam do lesa, nebo teď v zimě na běžky. Vedle toho se už pár let zajímám o taoismus a cvičim Nei Gong.

LÁSKA

Já mám celkově rád rozmanitost, změnu, žádný stereotypy – jak v hudbě, tak ve všem ostatním. S Thomem Frödem a dalšími teď pracujeme na mojí debutový desce, která by snad měla bejt přesně taková. Kromě hraní mám taky ještě svojí původní práci, kde se zabývám technickým zajištěním konferencí a jiných společenských akcí – tam je to taky pokaždý trochu jinak (teď to tam teda bohužel není vůbec nijak) :) No a ve svým volným čase (kterýho obvykle zas tolik není, ovšem s příchodem týhle koronaakce se to celkem změnilo) mám rád různý sporty a zábavy – hraju basket, jezdím na kole (nejradši downhill), mám motorku, baví mě kitesurfing i rychlý auta… Zrovna teď jsme s celou rodinou mimo civilizaci „v karanténě“ na chalupě, a tady se zase bavím štípáním dřeva, pečením buřtů, procházkama po lese, střílením z luku… A abych nevypadl ze cviku, co se hudby týče, snažím dělat live streamy na FB - vždycky zahraju pár písniček, pokecáme, podrbeme… :) Zrovna tohle je moc fajn: lidi si píšou o písničky na přání, posílají si vzkazy a přání k všemu možnýmu….je to moc fajn a pozitivně mě to nabíjí. No prostě - snažím se užívat si života každej den :)

VOLT (UDG)

Živím se jako muzikant, tedy především koncerty, které máme s UDG. K hraní dělám ale také booking managera, domlouvám koncerty několika známým i méně známým českým interpretům. Zbytek času se snažím trávit v přírodě. Les mám za barákem,  a tak když počasí dá, jsem tam :-)  Když je toho volna víc, tedy nehrajem s kapelou, tak si sbalím tři trika do malýho baťůžku a cestuju. Loni v zimě to byl Vietnam, Laos, Kambodža, v létě jsem byl na chvilku ve Španělsku a v Belgii,  na podzim v Indii a před Vánoci jsem na dva měsíce odletěl do Střední Ameriky. Na to se váže i vaření, tedy vaření exotických kuchyní, to mě v poslední době taky baví. A samozřejmě taky rád chodím na pivo :-)

Text: Hana Bukáčková, foto: archiv

Témata: Kofe-In, Munroe, Cocotte Minute, Wohnout, Harlej, Klus, Vojta Drahokoupil, O5 a Radeček, Poetika, Hentai Corporation, Honza Křížek, Poletíme?, Rybičky 48, Fast Food Orchestra, The Atavists, Vladivojna La Chia, Vesna, Skyline, Floex, UDG, Láska

 

zavřít