LIVE: Poetika a Mirai pokřtili desky, vedle skvělé hudby byl koncert plný emocí

Vydáno 01.11.2017 | autor: Lukáš Loužecký

Dlouho očekávaný křest desek Mirai a Poetika se odehrál poslední říjnový den v pražském Lucerna Music Baru. Jednalo se o jediný letošní koncert ze šňůry podporující nová alba, protože zbytek turné byl přeložen kvůli tragickému úmrtí manželky bubeníka Šimona Bílého z Mirai

LIVE: Poetika a Mirai pokřtili desky, vedle skvělé hudby byl koncert plný emocí LIVE: Poetika a Mirai pokřtili desky, vedle skvělé hudby byl koncert plný emocí


POETIKA + MIRAI
LUCERNA MUSIC BAR, PRAHA
31. 10. 2017

Už v osm hodin byla před klubem poměrně dlouhá fronta čekajících fanoušků, kteří si ovšem na začátek ještě museli chvíli počkat. Byl totiž naplánován až na čtvrt na deset. První vystupující slupina s názvem Poetika naštěstí přichází na stage přesně na čas a ihned rozjíždí svou poprock-rapovou show. Kluci si získali statut velice oblíbené skupiny, která umí vytvářet hity, ale zároveň se nebojí ani experimentovat. Dokázali to i na pražském koncertě, kde předvedli opravdu rozmanitou nabídku hudebních stylů. 

Poetika interview: Dokud si nenabijeme hubu, nepoznáme, co je pro nás dobré

Trochu vzdáleně připomínají Atmo Music, zejména díky vloženému rapu, ale to už jste si o nich zřejmě přečetli několikrát. Kombinace dvou zpěváků Edy a Dana funguje na výbornou a jejich sehranost dodává celé hudbě pořádnou šťávu. Během koncertu samozřejmě nemohly chybět zejména hity z jejich debutové desky Trinity, kterou během svého setu zároveň pokřtili. Kmotrem se stal oblíbený písničkář Pokáč, jenž se nebál ani vmísit svůj zpěv do zajetého souboru. Největší aplaus samozřejmě sklidil hit Zkouším žít. Reakce na něj byla opravdu bouřlivá. Publikum doslova vřískalo radostí. Zřejmě i proto, že v něm byly z velké části zejména náctileté fanynky.

VELKÁ KLUBOVÁ SHOW


Téměř v půl jedenácté se mění sestava na pódiu a přichází Mirai. Tahle skupina si získala během své poměrně krátké kariéry velké množství fanoušků, kterým servírují jeden hit za druhým. Kapela od začátku dokazovala, že i v klubu velikosti Lucerna Music Baru se dá udělat pořádná show.

Mirai interview: Skládání písniček je proces mezi nebem a zemí

V playlistu samozřejmě nechyběly největší hity Cesta z města, Když nemůžeš, tak přidej nebo song z aktuálního filmu Bajkeři s názvem Jedu. Vzduchem několikrát létaly konfety, ale občas se proletěli i samotní muzikanti. Samozřejmě i tentokrát došlo na křest jejich nové a rovněž debutové desky Konnichiwa. O ten se postarala jedna z našich nejúspěšnějších zpěvaček Ewa Farna, která kluky pochválila za muziku, jakou vytvářejí. Bouchlo se šampaňské, polila se placka a poté si již společně střihli Ewin hit Leporelo. Rozhodně to bylo velice zajímavé zpestření a hudební doprovod byste od originálu nepoznali. V hledišti tomu přihlížel i kolega a manžel zpěvačky Martin Chobot.Tento koncert byl z velké části věnován zejména zesnulé manželce bubeníka Šimona, která zemřela v září. Připomenuta byla písní Anděl, jejíž videoklip jí byl po domluvě celé skupiny věnován. Zpěvák Mirai Navrátil na ni zároveň zavzpomínal mnoha hezkými slovy a tím ji sklonil patřičnou úctu. Bubeník Šimon sice celý večer předváděl výborný výkon a rozhodně si hraní užíval, přesto na něm byl často vidět i obrovský smutek ze ztráty své milované ženy. Na obrazovce se následně objevil i text, kterým děkoval své zesnulé manželce za deset nejlepších let svého života.

Koncert Mirai byl rozhodně obrovským zážitkem, nejen hudebním, ale i emočním. Závěreční píseň Pojď, zapomenem v sobě skýtala sdělení nejen pro Šimona, ale i všechny ostatní smutné a zkroušené lidi, že nezbývá než jít dál. Zapomenout se nikdy stoprocentně nedá, ale právě hudba může být pro tohoto talentovaného bubeníka impulsem k novému začátku.

text: Lukáš Loužecký, foto: Alexandra Laňková

Témata: Mirai, Poetika, křest

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít