TOP 8 videoklipů týdne: Nickelback se vrací do svého mládí, Kryštof vzpomíná na O2 arenu a Mirai si do klipu pozvali Nikol Leitgeb

Vydáno 22.11.2022 | autor: Andrea Štipčáková

S Nickelback zavzpomínáme v aktuálním přehledu nejnovějších videoklipů na své mládí. S Kryštof se vydáme do O2 areny, kde sestava v květnu odehrála dva odložené vánoční koncerty. Mirai si do klipu obsadili dobrou kamarádku Nikol Leitgeb, Poetika pak singlem Půlnoc otevírá novou kapitolu své kariéry bez Eduarda Rovenského. Hlásí se také Paulie Garand, který své video natáčel už v lednu, Skywalker, kteří v prosinci vyrazí na klubové turné, parťák Kapitána Demo Givi Kross i Karol Komenda Group - kapela, kterou tvoří šikovní muzikanti ze skupin Sto zvířat, Bena Cristovao i Terezy Maškové.

TOP 8 videoklipů týdne: Nickelback se vrací do svého mládí, Kryštof vzpomíná na O2 arenu a Mirai si do klipu pozvali Nikol Leitgeb TOP 8 videoklipů týdne: Nickelback se vrací do svého mládí, Kryštof vzpomíná na O2 arenu a Mirai si do klipu pozvali Nikol Leitgeb

Nickelback se vrací do svého mládí

V písni Those Days vzpomínají Nickelback na svá dobrodružství z mládí. Ať už na trávení času venku po večerce, nákup deset, první kroky kapely až po první zamilování. Proto se i videoklip rozhodli naladit do starších časů a obsahuje dosud neviděné fotografie a videa z archivu sestavy. Té v listopadu vyšla nová deska Get Rollin, která obsahuje jedenáct skladeb plus čtyři z nich v akustické verzi.

Mirai do klipu obsadili Nikol Leitgeb

Mirai po koncertech v O2 areně zvou singlem Vlci na halové turné, na které vyrazí příští rok na podzim. „Má specifickou náladu,“ říká o něm frontman sestavy Mirai Navrátil, který prozradil, že původ písně se váže k jeho pobytu u kamaráda v Dubaji. „Chtěl jsem napsat song o rodičovské lásce, ale všechno jsem tak nějak řekl v refrénu a nevěděl jsem, jak nepateticky uchopit zbytek,“ přiznal zpěvák. Nakonec je tak ze skladby další lovesong.

Mirai si splnili sen a poprvé ve své historii vyprodali O2 arenu

Do videoklipu, který měli na starosti Ondřej Kudyn a Ondřej Brejška, obsadila sestava Nikol Leitgeb. Mirai mi už delší dobu sliboval, že si mě vezme do jednoho klipu, protože písnička Vlci prý byla původně inspirovaná vztahem matka – syn. Konkrétně teda mnou a Radovanem. Pak to prý celé předělal a stal se z toho love song, ale prostě původ to mělo někde u nás. Takže jsem tam zaslouženě,” shoduje se Nikol s Miraiem a dodává, že si natáčení moc užila: „Úsměv nám zamrzal jen občas, ale to bylo vlivem teploty. Točili jsme dost nalehko a venku už léto rozhodně nebylo.“

Poetika odstartovala novou etapu své kariéry

Po odchodu Eduarda Rovenského otevírá Poetika novou kapitolu své kariéry. Chce k tvorbě přistupovat jinak, nové písně budou čistě zpívané a bez rapu. Na novince Půlnoc spolupracoval zpěvák Ondřej Brejška s textařem Honzou Vávrou či producentem Filipem Vlčkem.

Poetika naposledy v úplné sestavě. Fanoušci se v Roxy loučili s Edou Rovenským

Videoklip z prostředí snobské párty, ve kterém se objeví v zajímavé roli třeba zpěvák Sebastian Navrátil, se natáčel na zámku ve Žďáru nad Sázavou. Režie se ujal opět Ondřej Kudyn, se kterým Brejška spolupracuje i mimo Poetiku. „Jelikož s Ondrou pracujeme už prakticky nonstop řadu let i na klipech pro jiné interprety, tak si umělecky rozumíme, nepřekážíme a důvěřujeme, což nám potom umožňuje se na klipech pro naši kapelu vyblbnout,“ prozradil s úsměvem zpěvák.

Paulie Garand videoklip k Aperitivu natočil už v lednu

Paulie Garand pro natočení nového vizuálu vybral skladbu Aperitiv, úvodní track z aktuální desky Amonit. Podstatná část videa vznikla už v lednu letošního roku, následně byl materiál doplněn o archivní záběry. Snímek vznikal pod vedením Ondřeje Kudyna v Německu a v Liberci.

"Kudynski ke mně přijel na víkend pod Ještěd, kde jsme jezdili na prkně, přežírali se v bistru a večer popíjeli u filmů a řešili chystanej klip Masky. Bylo to v lednu, na začátku tohoto roku. No a mezitím jsme natočili pár street záběrů, ze kterejch vznikl tenhle vizuál doplněnej o rodinný archivní záběry z VHS,“ komentuje Garand.

Kryštof vzpomínají na květnové O2 areny

Kryštof se hlásí s videoklipem k písni Vohul basy. Vzpomíná jím na květnové koncerty v O2 areně, z nichž záběry pochází. „Byl to krásný víkend, moc vám za vše děkujeme,“ vzkazuje sestava. Zároveň zve své fanoušky na jarní turné Halywůd, v rámci kterého navštíví sedmnáct měst po celé České republice. Podívá se například do Stříbra, Mladé Boleslavi, Jindřichova Hradce, Hodonína nebo Prostějova.

Givi Kross nesnáší lidi, co netancujou

Parťák Kapitána Dema vydává svůj nový singl inspirovaný berlínskými dýchánky a Scooter. Ze songu Kdo netančí ten je sráč dýchá Discoland Sylvie i autorádia starých žigulíků. Skladba je navíc předzvěstí debutového alba Givi Krosse. Givi Kross má za sebou i účast v masterchefové soutěži o nejlepší bagetu. "Každý den mě lidé zastavují na ulici a ptají se na kuchařské rady. Myslím, že to je znamení, abych vrátil svůj edukativní kuchařský pořad Vařim Bomby na televizní obrazovky," neskrývá svoje gastronomické plány Givi.

Skywalker nabírají na obrátkách

Tuzemští Skywalker se přesunuli pod německý label Easthaven Records. Pod jeho patronací vydávají nový singl Effigy, který doprovází i parádní a pořádně nasupený klip. "V nás i kolem nás zhoustla atmosféra a skončily časy řečí o lásce vždy a za všech okolností. Koukáme realitě do tváře a cítíme vztek. Vztek a hlavně energii i chuť to nevzdávat. To je stavební kámen našeho současného zvuku," vysvětluje důvod hudebního posunu frontman kapely Jay. Skywalker máte šanci potkat v prosinci po klubech, a to konkrétně 2.12. v Liberci, 3. 12. v Praze, 9. 12. v Ostravě, 10. 12. v Pardubicích a 17. 12. v Českých Budějovicích. Přesné info najdete na sociálních sítích kapely. 

Karol Komenda Group oslavuje ženskou krásu

Karel Komenda Group se hlásí o pozornost novým singlem You're So Hot. Jde o song o lásce, tentokrát o té fyzické. Skladba popisuje vzplanutí mezi dvěma lidmi, které to k sobě od prvního pohledu táhne, i když se neznají. Projekt Karol Komenda Group tvoří tři zkušení hudebníci. Karol Komenda vystupuje s  Benem Cristovao, Jakub Nývlt za bicími hraje s kapelou Sto Zvířat a Samuel Barcík zase s Terezou Maškovou nebo Hard to Frame. Kapela aktuálně připravuje druhé EP. Vydání plánuje na začátek příštího roku.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Lukáš Zima (Kryštof), Forrest Král (Mirai), Lukáš Matoušek (Poetika), TyNikdy, Shervin Lainez (Nickelback), Edvard Kelnar (Karol Komenda Group), 
Témata: Mirai, Poetika, Paulie Garand, Kryštof, Nickelback, Karol Komenda, Givi Kross, Skywalker

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít