TOP 6 videoklipů týdne: Ben Cristovao si užívá život s ranami, které mu přinesl, Poetika uzavírá trilogii Identity a Paulie Garand EP Monology

Vydáno 26.01.2021 | autor: Kateřina Nováková

Ben Cristovao má za sebou už spoustu spoluprací, které přinesly hned několik hitů. Výjimkou nebude ani singl Pápá, který nahrál s Ondřejem Fiedlerem alias fiedlerskim a STEIN27. Spoluprací v novém roce začíná také Poetika, jež uzavřela skladbou Cíl svou trilogii z alba Identity. Nový vizuál představili z tuzemské scény také Paulie Garand a Prago Union, v jejichž klipu si Kato zahrál na Olympionika. Nové videa natočil i šermíř Alex Choupenitch. Se španělsko-anglickým songem se pak hlásí Billie Eilish a Rosalia. 

TOP 6 videoklipů týdne: Ben Cristovao si užívá život s ranami, které mu přinesl, Poetika uzavírá trilogii Identity a Paulie Garand EP Monology TOP 6 videoklipů týdne: Ben Cristovao si užívá život s ranami, které mu přinesl, Poetika uzavírá trilogii Identity a Paulie Garand EP Monology


Poetika
natáčela s Katarínou Knechtovou

Poetika uzavírá trilogii videoklipů Identity songem Cíl. Po kapelách Mirai a John Wolfhooker si k nahrávání přizvala Katarínu Knechtovou a vydala se s ní natáčet vizuál pod taktovkou Ondřeje Kudyna a Ondřeje Brejšky až do Vysokých Tater.

Příběh českého hitu: Poetika feat. Mirai - Karavana

"V textu jsem se snažil zachytit okamžiky lidské nejistoty. Chvíle kdy člověku pomůže nepodléhat vnitřní panice z okamžiku, ale myslet na to, že po každé noci znovu vyjde slunce. Kdy je potřeba si uvědomit, že tou nejcennější věcí je život sám, v celé své kráse. A právě proto – ta cesta je CÍL," uvedl Eduard Rovenský.

Paulie Garand zakončuje trilogii songem V kruhu

Trilogii natočenou během komorní Vnitroblock session uzavírá také Paulie Garand. Po písních Malcolm a Reason představil vizuál songu V kruhu, jenž vznikl v produkci Kennyho Rougha. "K dokončení mozaiky Monologů však ještě chybí poslední závěrečný střípek a tím je vylisování na vinyl, kterým celý release završíme. Vyklidněná atmosféra všech tracků na EPčku totiž k poslechu z jemně praskajícího asfaltového kotouče přímo vybízí," ví rapper.

Billie Eilish si zazpívala španělsky

Jak zní Billie Eilish ve španělštině? To si můžete poslechnout v jejím novém singlu Lo Vas A Olvidar, který nahrála se zpěvačkou Rosalií. Bratr Eilish Finneas, který song napsal, ho navíc ozvláštnil pasážemi v angličtině. Hudebnice se v něm vyzpívávají z rozchodu a ptají se, jestli na ně jejich milý už opravdu zapomněl. V minimalistickém klipu jsou postavy obou zpěvaček zastřeny modrou mlhou.

Z Kata z Prago Union se stal Olympionik

Olympijské hry se minulý rok neuskutečnily a i letos to s nimi vypadá bledě. Uvidíme tedy, zda Katovi z Prago Union intenzivní trénink, kterému se v novince Olympionik věnuje, vůbec k něčemu bude. Jak muzikant prozradil, během natáčení si vyzkoušel za jeden den snad dvacet sportů.

ROZHOVOR | Kato z Prago Union: Průseru se můžeš vyhnout, ale on si tě stejně najde

Jde vůbec o první klip z alba Perpetuum Promile, postaral se o něj režisér Lukáš Svoboda a kromě Kata si v něm zahráli také ostatní členové formace, kteří se ujali role náhodných kolemjdoucích.

Ben Cristovao s šípy v zádech

Trojice výrazných umělců Ben Cristovao, fiedlerski a STEIN27 spojila svoje síly do skladby s názvem Pápá. Každý z nich jí vtiskl identický otisk, příběh songu je o toxických vztazích, které je lepší opustit.  O videoklip se postaral režisér Ondřej Kudyn, Benova postava je podle jeho slov metaforou k tomu, že i když si nese rány, tak je schopný si s nimi život užít. 

Šermíř Alex Choupenitch přichází s dalším trackem

Po úspěšném singlu Víme oba, který produkoval DJ Wich, přichází Alex Choupenitch s dalším songem. Tentokrát příběh Tak daleko vypráví už trochu otřepané téma párů, kteří jsou šťastní, až když odloží svoje mobilní telefony. O kameru se postaral Jan Kříž.

 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Peter Hoopoe, proma interpretů
Témata: Poetika, Katarína Knechtová, Billie Eilish, Prago Union, Paulie Garand, Ben Cristovao, Ondřej Fiedler, STEIN27, Alexander Choupenitch

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít