TOP 10 videoklipů týdne (110.): Blink-182 mají rádi nahé slečny, Paulie Garand film Drive

Vydáno 25.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Je tu další sada klipů, které byste si neměli nechat uniknout. V minulém týdnu se činili třeba Katarína Knechtová, která vás omámí, Paulie Garand, jenž se inspiruje filmem Drive, nebo Emma Smetana. Ta se vzhlédla ve westernech. Náš výběr ale zahrnuje i Norah Jonas, Blink-182 a spoustu dalších klipů. 

TOP 10 videoklipů týdne (110.): Blink-182 mají rádi nahé slečny, Paulie Garand film Drive Blink-182 překvapili fanoušky novou deskou


TEEPEE
VÁS VEZMOU DO ZÁKULISÍ

Jeden z největších letošních objevů na domácí scéně je bezesporu indie dvojka Teepee, která vydává již třetí klip Forest ke své debutové desce Albatross. Černobílou variaci na road movie či náhled do zákulisí si vzala pod taktovku Eva Dang a ilustruje jejich dozatím nejrychlejší skladbu. Kapela teď pojede miniturné po České republice. A pak se možná zavře před světem a bude připravovat nové věci. 

Nadějná indie dvojka Teepee: Lidé přestávají poslouchat jen to, co jim servírují rádia

VIVI OSEDLÁ NEJEDNOHO HŘEBCE

Po singlu Zkouškové přichází Vivi alias Veronika Vrublová, kterou známe z mnoha pěveckých talentových soutěží, s novinkou Malá Jenny. Veronika ještě čeká na svoji debutovou desku. V soutěžích chtěla jít ve šlépějích moderního country, novinkou trochu sklouzla k popu. Pod klipem se podepsal režisér Ondřej Kudyn, který natočil úspěšný klip Poetiky Zkouším žít. Písničku Veronika skládala s Danem Hrdličkou, právě z Poetiky. 

ČESKOSLOVENSKÝ RAPOVÝ ATAK VÁS NENECHÁ V KLIDU

Velmi zajímavé spojení československé špičky nabízí propojení Marpa a Rytmuse. Marpo před pár dny vyprodal Fórum Karlín a posunul zdejší hip hop zase o další level dál. Svoje kvality potvrdil na poslední desce Lone Survivor, která vyšla v neobvyklé datu 29. února. V novince Podle sebe si pánové neberou opět servítky. Klip je inspirován americkými vzory, vypadá megalomansky, je plný drahých aut, drsných týpků. Jen ty holky tam chybí.

LIVE: Marpo ve Foru Karlín opět vytřel rapové smetánce zrak. Jeho další metou je O2 arena

KATARÍNA KNECHTOVÁ NÁS UFETUJE LÁSKOU

Bývalá frontmanka Pehy Katarína Knechtová vydává po roce novou desku s názvem Premeny. Najdete na ní hity a zpěvaččiny oblíbené písně nahrané v nových aranžích s kapelou a malým orchestrem. Rádiovou vlaštovkou je singl FEA, při jehož tvorbě Knechtovou inspirovaly chemické procesy, které se dějí v lidském těle, když jsme zamilovaní. Název FEA je zkratka fenyletylaminu, což je hormon, který produkuje naše tělo ve stavu zamilovanosti. Působí jako droga, protože svým složením připomíná opiáty.

VIDEO: Katarína Knechtová je zdrogovaná láskou. "Všichni jsme feťáci," vzkazuje

NORAH JONES, JAK JI MÁME RÁDI

Oblíbená písničkářka Norah Jones vydává lyric video ke svému singlu Tragedy z nové desky Day Breaks, která se už pár týdnů objevuje na stáncích. Držitelka několika cen Grammy navazuje na svoji předchozí tvorbu, nepřichází s ničím novým, sází na osvědčenou klasiku - tedy směs jazzu v moderním hávu. Ústředním postavou klipu je servírka na kolečkových bruslích. 

Norah Jones ordinuje léčbu štěstím, poslechněte si ji!

PAULIE GARAND SE INSPIROVAL FILMEM

Paulie Garand uvedl druhý singl z alba, jehož vydání plánuje na jaro příštího roku. Novinku, oproti předešlému singlu, produkoval opět Kenny Rough, který s ním spolupracoval už na deskách BPM. Společně dali dohromady minulé album Molo. Zde se k nim přidala ještě zpěvačka Miris. Z celého klipu je cítit inspirace filmem Drive (2011).

KVŮLI BLINK 182 BĚHAJÍ MĚSTEM NAHOTINKY

Skladba She's Out Of Her Mind musela projít spletitou cestou, než byla vydána. Původní název byl Orange Country Girl, podle ženy Marka Hoppuse, která pochází z californské Orange Country. Refrény byly mnohokrát přepsány a na melodii se podílela dcera bubeníka Travise Barkera. Původně na albu California ani neměla být, ale protože se odvolává na kapely Bauhaus a The Cure, rozhodli se ji tam zařadit. Klip je pro změnu remakem videa z roku 1999 k písni What’s My Age Again?

EMMA SMETANA AKA PRINCESSA NOVA

Klip k písni Velvet Dress obsahuje spoustu znaků westernovky jako je vynechávání obrazu, cvakání pásky, bloudivou kameru a další. Ve videu hraje Jiří Burian a partner Emmy Jordan Haj, singl pochází z Emminy debutové desky What I've Done. Křest klipu proběhne v sobotu 29. října v pražském Café V lese.

KUBA RYBA V KLIPU PRO DICAPRIO

DiCaprio je nová indie popová kapela, která se představuje debutovou písní Ona. V klipu k této písni se v hlavní roli objevil Kuba Ryba, frontman kapely Rybičky 48, a herečka Tereza Vítů. Skupina s touto písní vyrazí na přelomu podzimu a zimy na první živé koncerty.


NEVĚRA OČIMA PANKIX

Indie rocková kapela Pankix publikovala první píseň z chystaného alba, které vyjde v lednu roku 2017. Zabývají se v ní nevěrou a v klipu si zpěvačka Sany po prohýřené noci zkouší různé role, od jeptišek přes punk po klauna. Zkrátka potvrzuje, že je víceúčelová. Tímto krokem depresivní tématiku písně trochu odlehčili.

text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Teepee, Veronika Vrublová, Marpo, Rytmus, Katarína Knechtová, Peha, Norah Jones, Grammy, Paulie Garand, Emma Smetana, diCaprio, Blink-182

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít