LIVE: Roztančená Emma Smetana završila na pražském Hlavním nádraží své první turné. Mezi vlaky se vrátí na podzim

Vydáno 03.06.2017 | autor: Josef Martínek

Své první turné pojala Emma Smetana originálně. Nevyrazila totiž čekat na fanoušky do hudebních klubů, ale šla jim naproti, přímo na vlaková nádraží. Pražské finále jarní části potvrdilo, že to byl dobrý krok.

LIVE: Roztančená Emma Smetana završila na pražském Hlavním nádraží své první turné. Mezi vlaky se vrátí na podzim Roztančená Emma Smetana završila na pražském Hlavním nádraží své první turné. Mezi vlaky se vrátí na podzim. Foto: Daniel Salač


EMMA SMETANA
HLAVNÍ NÁDRAŽÍ PRAHA
2. 6. 2017

Emma Smetana si nejspíš dobře uvědomila, že jako zpěvačka, které část veřejnosti neprávem přisuzuje nálepku "alternativní", by měla fanouškům cestu ke svému koncertu usnadnit. A tak si postavila pódium přímo vedle dopravních spojů, přizvala si zajímavé hosty a zbavila posluchače "povinnosti" platit vstupné - to bylo dobrovolné a šlo na dobročinné účely. Podle toho, jak po skončení jejího pražského koncertu v pokladničce přibývalo příspěvků, se tento postup jednoznačně osvědčil.

Emma Smetana interview: Lidé mi píšou, že mám konečně hit

Pražské Hlavní nádraží se zaplnilo už při koncertech indie folkové dvojice teepee, která mimo loňského výborného debutu Albatross představovala i nové EP Mirrors, a také Kata. Ten byl zároveň sám sobě Djem a i v takto osamocené roli diváky bavil svými originálními slovními hříčkami. Smetana zatím prodávala jeden kousek svého netradičního merche za druhým. Fanoušky zajímaly jak vinyly What I've Done, tak i její vlastní kolekce podprsenek či kosmetiky.


Hosty koncertu byli indie folkoví teepee. Foto: Daniel Salač

TANEC, FRANCOUZSKÁ ROMANTIKA I ČESKÁ COVERVERZE

Zpěvaččin zhruba hodinový set poté ukázal, že za poslední rok udělala ve své koncertní prezentaci nemalý pokrok. Zatímco při svých pvních vystoupeních v Lucerna Music Baru byla ještě nesmělá, tentokrát už se na pódiu zjevně cítila jako doma. A také její písničky jako by se vyprofilovaly spíš příjemně tanečním směrem. Nechyběly sice ani romantické momenty za klávesami při francouzské písničce Pourquoi, kterou napsala ve dvanácti letech, častěji ale publikum během večera vrtělo boky.

vložte odkaz, text nemažte

Přestože na první desce What I've Done nedělala Emma žádné rádiové kompromisy, dá se dnes už říct, že má ve svém repertoáru i nějaké "hity". První singl Waiting potvrdil své kvality, když se po akustickém úvodu rozjel na plné obrátky a mezi diváky vyvoval doslova euforii. Dramaturgicky výborně zvládnuté.

FOTOREPORT: Pražské Hlavní nádraží ožilo, vystoupili Emma Smetana, teepee i Kato

Také další singly Velvet Dress a aktuální No Fire, při kterém se na pódiu objevil i Emmin partner v duetu i v životě Jordan Haj, naživo fungují s neuvěřitelnou lehkostí a samozřejmostí. Smetana navíc představila i chystaný nový singl, dosud neslyšenou písničku Can't Give You Up, která má potenciál na její tvorbu znovu vrhnout nové světlo. Zpestřením byla česky zpívaná coververze Pramínek vlasů


Emma Smetana a Jordan Haj zazpívali společný singl No Fire. Foto: Daniel Salač

Závěr prvního turné Emmy Smetana se zkrátka vydařil. Dokázal to nejen bouřlivý potlesk přivolávající zpěvačku zpět na pódium, aby mohla jako přídavek přihodit svou nejtanečnější písničku Lies, ale i celková nálada v obecenstvu. Tohle nebyl obyčejný koncert, ale příjemné hudební setkání, které navíc pomůže některým matkám v nouzi. Těm poputuje výtěžek ze vstupného. Pokud jste jarní část zmeškali, další šanci zavítat Mezi vlaky budete mít na podzim.

text: Josef Martínek, foto: Daniel Salač

Témata: Emma Smetana, Mezi vlaky, Jordan Haj, Kato, Prago Union, teepee

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít