TOP 7 nejoriginálnějších českých koncertů prvního pololetí 2017: Emma Smetana Mezi vlaky nebo Nebe v planetáriu

Vydáno 27.07.2017 | autor: redakce

Existují kapely, které několikrát do roka objedou křížem krážem celou republiku bez jakékoliv invence. Následující interpreti ale rutinu nemají rádi, a tak si dali záležet, aby pro svá vystoupení přišli s něčím originálním. Na těchto sedm zážitků z pódií fanoušci určitě jen tak nezapomenou. 

TOP 7 nejoriginálnějších českých koncertů prvního pololetí 2017: Emma Smetana Mezi vlaky nebo Nebe v planetáriu Emma Smetana - Mezi vlaky. Foto: Daniel Salač


EMMA SMETANA
 - MEZI VLAKY

První turné pojala Emma Smetana po svém. Nevyrazila totiž čekat na fanoušky do hudebních klubů, ale šla jim naproti, přímo na vlaková nádraží. Pozvala si speciální hosty, kterými byli teepee, Prago Union nebo Tomáš Klus, a připravila fanouškům i kolekci vlastního merche. K dostání nebyly obligátní mikiny a čepice, ale balzámy na rty, přírodní deodoranty nebo podprsenky se zvětšeným otiskem jejích rtů. Večery na nádražích spojovala pozitivní nálada a také pomoc matkám v nouzi - dobrovolné vstupné totiž šlo na charitativní účely. Pokračování chystá zpěvačka na podzim. 

LIVE: Roztančená Emma Smetana završila na pražském Hlavním nádraží své první turné. Mezi vlaky se vrátí na podzim

THOM ARTWAY - ACOUSTIC GARDEN TOUR

Zpěvák roku podle Cen Anděl se v květnu vypravil na netradiční šňůru po českých zahradách. První zastávky, včetně té pražské ve Vile Štvanice, se sice potýkaly s chladnem a následným přesunem do vnitřních prostor, v druhé polovině turné ale počasí přálo. "Ta atmosféra, když se hraje venku, je úplně o něčem jiném. Například v mých rodných Vlachovicích jsme hráli na JZD, vyšlo počasí a bylo to skvělé. Den nato jsme byli v Uherském Brodu, kam jsem chodil do školy a odkud pocházejí bubeník Martin a basák Ondra z mé kapely. Ten koncept se mi zalíbil a rád bych ho ještě někdy zopakoval," prozradil nám písničkář v rozhovoru. Hostem šňůry byla kapela teepee

Zpěvák roku Thom Artway: Nerad bych, aby teď lidé chodili na koncerty s většími očekáváními

TOMÁŠ KLUS - NABLÍZKO

Vedle svého turné Recyklus si Tomáš Klus přichystal pro fanoušky ještě jednu specialitu. Na speciálních koncertech se představil ve dvojici s kytaristou Jirkou Kučerovským a vzpomínal na své starší desky. Koncem února na tři večery obsadili pražský Club Země, kam se vždy vešlo kolem stovky příznivců. Vystoupení pojali jako přátelské večírky a kompletně odehráli Klusovu první desku Cesta do záhu(d)by. Nechyběly ani mluvené vstupy a také tradiční Tomášův výlet do publika.

LIVE: Tomáš Klus starý i nový, český i slovenský. Retro koncert v Praze měl charakter přátelského večírku

KAPITÁN DEMO - KŘEST V ROXY

Podobného interpreta, jako je Kapitán Demo, byste na české scéně už asi nenašli. Kapitán Demo naplnil v dubnu pražský klub Roxy, aby pokřtil svou novou desku Bez klobouku Boss. Jeho hosty byli Emma Smetana nebo Pavel Novotný, došlo na covery Bena Cristovao či Kabátu a vizuálně se pochopitelně jednalo o pestrou přehlídku bizarností. "Celé panoptikum se s publikem rozloučilo zpěvem české státní hymny Kde domov můj. Kapitán Demo nenechal nikoho na pochybách, jaké jsou jeho plány na příští rok a rozloučil se jasným výkřikem 'Běžím pro prezidenta!'" shrnula v recenzi redaktorka Hedvika Pajerová

LIVE: Ceny Gramy ovládl Kapitán Demo!

NEBE - OSTRAVSKÉ PLANETÁRIUM

Během prvního májového víkendu uspořádali Nebe v ostravském planetáriu hned několik křtů nové desky Souřadnice. Zájem fanoušků byl natolik velký, že z původního jednoho koncertu se nakonec vyklubaly čtyři. Speciální kmotrou desky se stala Angie, nechodící robot, který mluvil a vtipně glosoval dění. Druhou kmotrou byla náhodně vybraná dívka z publika - hlavně kvůli bezpečnosti robota, protože se do něj nemůže dostat ani kapka vody.

LIVE: Skupině Nebe pokřtil desku mluvící robot! Podívejte se na videu, jak situaci vtipně glosoval

MICHAL HRŮZA - HRŮZA NA ZÁMKU

Po loňském turné v divadlech se Michal Hrůza s kapelou vypravil tentokrát na zámky, kde uspořádal celodenní rodinný program. Jeho hosty byli třeba Anna K., Thom Artway, Mňága a Žďorp nebo Tata Bojs, připravena byla i zábava pro děti a lidé se samozřejmě mohli podívat i na samotné zámky. "Nechceme dělat konkurenci klasickým festivalům, spíš nám jde o to užít si příjemný den, oslavit vydání nové desky i to, že už jsem 20 let na scéně," komentoval minuturné Hrůza na zámku sám zpěvák. 

Michal Hrůza interview: Občas v životě nevíme, co chceme

VOJTA DYK & B-SIDE BAND TOUR 2017

Charismatický projev, dokonalý zpěv, výtečná kapela, skvělá show a originální stage. Tak by se dalo shrnout jarní turné Vojty Dyka s B-Side Bandem v čele s Josefem Buchtou. Netradiční bylo hlavně barové prostředí - barmani roznášeli drinky přímo mezi diváky. Také kostýmy a celá výprava však na domácí scéně patřily k těm nejoriginálnějším. Koncert v pražském Foru Karlín spojený se křtem nového alba okořenili speciálním hostem - dorazil herec Jiří Langmajer.

LIVE: Vojta Dyk a B-Side Band otevřeli ve Foru Karlín bar a ohromili velkolepou show

Témata: koncerty, Emma Smetana, Thom Artway, Tomáš Klus, Michal Hrůza, Vojta Dyk, B-Side Band, Nebe, Kapitán Demo

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít