LIVE: Thom Artway měl na křtu v Jazz Docku Tomáše Kluse, ježkův dort i zvon Václav

Vydáno 03.12.2016 | autor: Hana Bukáčková

Album Hedgehog, které sklízí pozitivní ohlasy ze všech stran, je pokřtěno. Thom Artway ho naživo představil v pražském Jazz Docku. Kmotrem se stal jeho jmenovec Tomáš Klus. 

LIVE: Thom Artway měl na křtu v Jazz Docku Tomáše Kluse, ježkův dort i zvon Václav Thom Artway s dortem ve tvaru ježka. Foto: Lucie Levá


THOM ARTWAY

JAZZ DOCK, PRAHA
2. 12. 2016

Prostory menšího Jazz Docku byly vyprodané, není divu - každý chtěl slyšet talentovaného písničkáře naživo. Koncert začal na to, že byl pátek, nezvykle brzy, startoval už v sedm večer, protože později měl v klubu vystoupit ještě Laco Déczi.

RECENZE: Thom Artway dává spojení "český písničkář" nový význam

DESKU POKŘTIL TOMÁŠ KLUS

Večer měl krom zajímavého muzicírování tři krásné momenty. Prvním bylo předání "hořícího" dortu, udělaného symbolicky ve tvaru ježka. Druhým byl samotný křest, ke kterému došlo asi po půl hodině hraní. Ujal se ho Tomáš Klus, který ho zpestřil zajímavým proslovem a samozřejmě politím desky připraveným šampaňským. Spolu si oba Tomové zanotovali Klusovu Přeju Ti, Thom Artway přizvukoval foukací harmonikou.

FOTOREPORT: Thom Artway pokřtil desku Hedgehog, podpořit ho přišel Tomáš Klus

Poté Artway převzal putovní zvon Václav, který v rámci pětiletého výročí od úmrtí Václava Havla koluje po významných osobnostech. Kdo bude dalším "vlastníkem" zvonu, měl rozhodnout sám. Neváhal ani na vteřinu a předal zvon právě Klusovi. Ten mu poděkoval, ale ještě mu ho na chvíli nechal, aby si ho ještě užil. 

Tomáš Klus interview: Nezavírejme oči před problémy naší planety

vložte odkaz, text nemažte

INTIMNÍ OTISK DUŠE

Vystoupení bylo niterné až na kost. Co tón, to jiná dávka emoce. Bylo otiskem čistého jádra duše tohoto třiadvacetiletého sympaťáka. Velmi dobře se předvedla i jeho doprovodná kapela. Jako host se ve většině písní objevil Lukáš Chromek, který se producentsky podílel na Thomově debutu. Sametový hlas Artwaye příjemně hladil po duši, i když se na jeho desce jeví silněji, intenzivněji a jistěji. Ve skutečnosti působí ještě plaše. Není se čemu divit, stále patří mezi nováčky. Postupně se oťukává a nabírá zkušenosti, kombinuje nutnou dávku hudebního talentu s pokorou, která nesmí chybět.

Thom Artway interview: Jak jsem dostal na desku Markétu Irglovou? Napsal jsem jí na Facebooku

Nedá se upřít, že koncert měl hloubku a intimitu. Bohužel se u některých diváků nesetkala s pochopením - dokázali například během písní jíst. S fanoušky se Thom Artway rozloučil svoji první zveřejněnou skladbou Towards To Sun, která se objevila na soundtracku ke Křídlům Vánoc, kde byl ještě uveden pod občanským jménem Tomáš Maček. Dal ji bez mikrofónu, čímž její prožitek ještě prohloubil.

text: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Thom Artway, Hedgehog, I Have No Inspiration, Tomáš Klus, Lukáš Chromek

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít