VIDEOPREMIÉRA: Písničkářské objevy Thom Artway a Maella pějí v pražském barber shopu

Vydáno 12.10.2016 | autor: Josef Martínek

Třetí videoklip ke svému debutovému albu Hedgehog, které vyšlo koncem září, pořídil Thom Artway k baladě o neopětované lásce Conformity. Nahrála ji s ním písničkářská kolegyně Maella. Oba patří k velkým objevům domácí scény. 

VIDEOPREMIÉRA: Písničkářské objevy Thom Artway a Maella pějí v pražském barber shopu Maella a Thom Artway v klipu Conformity. Foto: Andy Owl

Thom Artway se poprvé výrazněji prosadil loňským singlem I Have No Inspiration, s nímž se díky televizní reklamě mohl seznámit takřka každý. Mimo jiné mu energická píseň vynesla vítězství v tradiční anketě Žebřík v kategorii Objev roku. Následoval hit Blind Man a nedávno i albová prvotina, na níž se podíleli producent Lukáš Chromek a jako hosté zpěvačky Markéta Irglová a Míša Charvátová alias Maella.

Thom Artway interview: Jak jsem dostal na desku Markétu Irglovou? Napsal jsem jí na Facebooku

Nový videoklip natočil v retro stylu v barber shopu Tympl (nekonvenční kadeřnictví) kameraman a režisér Adam Vopička, se kterým Thom spolupracoval i na předchozích klipech. Ve smutné písničce o neopětované lásce, jejímž spoluautorem je bubeník Martin Hrabal, hlavního protagonistu doprovází právě Maella. Ta před prázdninami vydala oceňované debutové EP It Is Coming. V procítěné písni nelze přeslechnout ani violoncello Terezie Kovalové. 

RECENZE: Thom Artway dává spojení "český písničkář" nový význam

vložte odkaz, text nemažte

Thom Artway v polovině října vyrazí na podporu alba Hedgehog na podzimní turné. Absolvuje ho spolu s kapelou Light And Love. Křest desky proběhne 2. prosince v pražském Jazz Docku.

Termíny turné:
14.10. Kutná Hora
15.10. Vlachovice
21.10. Pacov
22.10. Olomouc
28.10. Příbor
29.10. Jihlava
4.11. Uherský Brod
5.11. Nový Jičín
10.11. Plzeň
16.11. Vysoké Mýto
17.11. Brno
3.12. České Budějovice

Témata: Thom Artway, Maella, Markéta Irglová, Terezie Kovalová, Adam Vopička

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít