Hudební ceny Žebřík 2016: Zpěváky roku jsou Tomáš Klus a Ewa Farna, za nejlepší skupinu fanoušci zvolili Hentai Corporation

Vydáno 11.03.2017 | autor: redakce

Pětadvacátý ročník Hudebních cen Žebřík je minulostí. Ze slavnostního vyhlášení, které proběhlo 10. března v plzeňském areálu DEPO2015, si nejvíce cen odnesli Ewa Farna a Tomáš Klus, oba shodně po třech. Skupinou roku jsou Hentai Corporation a vítězným albem Jungle od Skyline.

Hudební ceny Žebřík 2016: Zpěváky roku jsou Tomáš Klus a Ewa Farna, za nejlepší skupinu fanoušci zvolili Hentai Corporation Ewa Farna získala na Žebříku hned tři ceny. Foto: Jana Braunová

Tomáš Klus dosáhl na nejvyšší příčku v kategoriích Zpěvák a Skladba roku a zabodoval i mezi akcemi s loňským Recyklus tour. Ewa Farna si odváží titul Zpěvačka roku, cenu za videoklip a její singl Na ostří nože se vešel i mezi tři nejlepší skladby.

Historie Žebříku: TOP 7 nejúspěšnějších zpěvaček za 25 let

SPECIÁLNÍ CENA PRO MLÁDKA

Objevem roku je Pokáč, nejlepší album s letopočtem 2016 natočili Skyline, Skupinou roku se stali Hentai Corporation a za největší průser fanoušci označili úmrtí Radima Hladíka. Prvenství v kategorii Akce roku obhájily Hrady CZ.

vložte odkaz, text nemažte


Moderátory Žebříku byli poprvé Jakub Kohák a Iva Pazderková. Foto: Jana Braunová

Speciální cenu magazínu iREPORT převzal Ivan Mládek, který se svým Banjo Bandem během večera také vystoupil. Dalšími koncertními účinkujícími byli Thom Artway, Slza, Tomáš Klus, Dan Bárta s Alicí a Vypsaná fixa

Historie Žebříku: TOP 7 nejúspěšnějších zpěváků za 25 let

ŽÁNROVÉ HRANICE V DNEŠNÍ HUDBĚ NEEXISTUJÍ

Dvě ceny si odnesli Michal Hrůza i kapela UDG, na nejvyšší pozice však nedosáhli. Mezi dalšími oceněnými jsou Slza, Vypsaná fixa, Jelen, Thom Artway, Aneta Langerová, Barbora Poláková, Barbora Mochowa, Lola, Ondřej Ruml, Kryštof (za Kryštof kemp) a filmy Anděl páně 2, Anthropoid a Teorie tygra.

FOTOREPORT: Hudební ceny Žebřík moderovali Jakub Kohák a Iva Pazderková, sošky sbírali Tomáš Klus, Ewa Farna a další

Tomáš Klus získal na Žebříku celkem tři ceny. Foto: Jana Braunová
Tomáš Klus si z udílení odnesl tři ceny. Foto: Jana Braunová

V průběhu šestihodinového ceremoniálu, který tentokrát moderovali Jakub Kohák a Iva Pazderková, bylo rozdáno celkem 28 sošek z dílny sochaře Václava Česáka. O výsledcích se rozhodovalo během dvou měsíců na webu Anketazebrik.cz.

Historie Žebříku: TOP 7 nejúspěšnějších skupin za 25 let

"V letošním ročníku opět uspěla jak zavedená mainstreamová jména, tak i zástupci klubové scény, kteří si svůj úspěch vydobyli hlavně intenzivním koncertováním. Výsledky Žebříku a program slavnostního vyhlášení dokázaly, že vedle sebe mohou bezvadně fungovat i naprosto rozdílní interpreti. Žánrové hranice v dnešní hudbě a ve vnímání posluchačů už téměř neexistují," shrnul Hudební ceny Žebřík 2016 jejich ředitel Jarda Hudec.


Aneta Langerová - letos mezi zpěvačkami stříbrná. Foto: Jana Braunová

Organizátorem 25. ročníku Hudebních cen Žebřík je magazín iREPORT. Spoluorganizátory byly Plzeňský kraj a město Plzeň. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojil do třídění odpadu. Hlavním partnerem je Česká pojišťovna. Dalšími partnery jsou Vodárna Plzeň, Red Bull, Ochranný svaz autorský, PMDP, Jägermeister a Hotel IBIS. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.


Ivan Mládek obdržel speciální cenu. Foto: Jana Braunová

Hodinový záznam z finálového večera bude odvysílán 19. května na ČT Art.

Žebřík 2016 – výsledky – domácí část

SKUPINA
1. Hentai Corporation
2. Slza
3. Vypsaná fixa

ALBUM
1. Jungle - Skyline
2. Emotikon - UDG
3. Hedgehog – Thom Artway

SKLADBA
1. Dobré ráno – Tomáš Klus
2. Pro Emu – Michal Hrůza
3. Na ostří nože – Ewa Farna

VIDEOKLIP
1. Na ostří nože – Ewa Farna
2. Klidná jako voda - Jelen
3. Atomy ft. Jakub Děkan - UDG

ZPĚVÁK
1. Tomáš Klus
2. Ondřej Ruml
3. Michal Hrůza

ZPĚVAČKA
1. Ewa Farna
2. Aneta Langerová
3. Barbora Poláková

OBJEV
1. Pokáč
2. Barbora Mochowa
3. Lola

AKCE
1. Hrady.cz
2. Recyklus tour
3. Kryštof kemp

FILM
1. Anděl páně 2
2. Anthropoid
3. Teorie tygra

PRŮSER
1. Úmrtí Radima Hladíka
2. Prezident ČR
3. Český slavík

Speciální cena magazínu iREPORT: Ivan Mládek

TZ, foto: Jana Braunová, Tomáš Klíma 

Témata: Žebřík, Ewa Farna, Tomáš Klus, Hentai Corporation, Michal Hrůza, UDG, Pokáč, Jelen, Aneta Langerová, Barbora Poláková, Lola, Barbora Mochowa, Slza, Vypsaná Fixa, Thom Artway, Alice, Dan Bárta, Radim Hladík, Ondřej Ruml, Hrady CZ, Kryštof kemp

zavřít