Kdo jede na turné: Podzimní koncertní smršť obstarají Tomáš Klus, Kryštof, Mig 21 nebo Jelen

Vydáno 10.10.2016 | autor: redakce

Podzim je tradičně nabitý hudebními aktivitami. Také letos vyjíždějí hvězdy české či slovenské scény hromadně na turné, často se přitom spojuje více interpretů dohromady. Které umělce byste určitě neměli během jejich cest po republice minout? Připravili jsme pro vás velký přehled. 

Kdo jede na turné: Podzimní koncertní smršť obstarají Tomáš Klus, Kryštof, Mig 21 nebo Jelen Kryštof odehraje poslední turné před chystanou pauzou. Foto: Petr Tibi

TOMÁŠ KLUS
do kdy: 26. 11. 
Seznam zastávek

V pátek 30. září se Tomáš Klus vrátil na koncertní pódia. Recyklus tour zahájil koncertem v Havlíčkově Brodě, pokračovat bude v dalších čtrnácti českých a slovenských městech. Leitmotivem Recyklus Tour je, jak ostatně předznamenává název, recyklování. Poznamená nejenom to, že starší písničky znovu ožijí v novém aranžmá, ale i výtvarnou podobu hlavní stage a foyer. Výtvarná koncepce Recyklus Tour je dílem nadané výtvarnice Veroniky Richterové a také mladé talentované ilustrátorky a animátorky Elišky Podzimkové. 

Tomáš Klus interview: Nezavírejme oči před problémy naší planety

MANDRAGE A HOLDEN
do kdy: 10. 12. 
Seznam zastávek

Nejvýpravnější turné Mandrage k aktuálnímu albu Potmě jsou všechny kočky černý se na podzim vrací. Po něm se skupina na více než rok od samostatných koncertů odmlčí a bude připravovat novou nahrávku. Šňůra nazvaná Všechny kočky tour part II, jejíž první část novináři díky vizuálním efektům přirovnávali i k přistání UFO, začala 7. října ve Vamberku a bude pokračovat až do prosince, kdy 10. 12. skončí v Šumperku.

LENNY
do kdy: 30. 10.
Seznam zastávek

Debutovou desku Hearts, která sklízí nadšené ohlasy hudební veřejnosti, představuje Lenny také naživo. Klubové turné odstartovalo 30. září ve Vratislavicích na Liberecku, celkem čítá osm zastávek, a zakončí jej 30. října koncert v pražském Lucerna Music Baru. Pro koncepci pódia Lenny oslovila jednoho z našich nejlepších designerů Martina Hrušku, který spolupracuje s kapelou Lucie či nově připravoval podium pro Madonnu. 

HARLEJ A ZAKÁZANÝOVOCE
do kdy: 16. 12.
Seznam zastávek

Přesně před rokem slavila skupina Harlej kulatých 20 let existence, kdy veselí vyvrcholilo vyprodanou pražskou Lucernou. Nyní vyráží z festivalů pod střechy kulturních domů. Na každém ze čtrnácti koncertů zazní oblíbené hity, ale i novinka Hodný holky zlý kluky chtěj, kterou otextoval kamarád Kuba Ryba z Rybiček 48. Před pár dny se dočkala i svého klipu. V přestávkách mezi koncerty se bude rodit volným tempem nové album, které vyjde příští rok se šťastnou sedmičkou na konci. 

IMODIUM A UKRADENÝOVOCE
kdy: 3. 11. - 17. 12. 
Seznam zastávek

Skupiny Imodium a ukradenýOVOCE jsou jedna velká parta a již potřetí vyjíždí na společné turné. HVNS tour obsáhne celkem 18 zastávek napříč republikou. Na turné zazní průřez hudební tvorbou obou skupin, samozřejmě nebudou chybět starší i aktuální hity. Obě party navíc během turné představí své nové singly. Jako support turné se představí skupina Nouzovej východ, která s sebou přiveze svou novou desku.

vložte odkaz, text nemažte

LIGHT AND LOVE A THOM ARTWAY
kdy: 14. 10. - 3. 12.
Seznam zastávek

Light And Love i Thom Artway jsou mladé tváře na české popové scéně. Zatímco bratši Balcárkové aka Light And Love se na desce Surrender To The Stars vyprofilovali především jako kapela zpívající optimistické acoustic-popové písně, Artway se na debutu prezentuje jako zadumaný písničkář. Křest desky Hedgehog poté proběhne na samostatném koncertě v pražském Jazz Docku 2. prosince.

VOXEL A POKÁČ
kdy: 29. 10. - 17. 12. 
Seznam zastávek

Písničkářský tandem Voxel a Pokáč se rozhodl nadcházející turné pojmout jinak. Fanoušky si totiž posadí. Slibují přátelskou a intimní atmosféru a lístky se prodávají nadmíru dobře. Řada zastávek je již vyprodaná, někde se dokonce musely termíny přidávat. Zazní určitě společné písně obou protagonistů, Voxel přidá songy ze své loňské desky Motýlí efekt a Pokáč představí své nevydané písně. Takhle tour zkrátka sedne. 

ANETA LANGEROVÁ
kdy: 30. 11 - 17. 12.
Seznam zastávek

Aneta Langerová chystá na prosinec tři velké koncerty v Ostravě, Brně a Praze, kterými vyvrcholí její úspěšné dvouleté turné k dvakrát platinovému albu Na Radosti. Koncerty budou rovněž oslavou Anetiných třicátých narozenin. U této příležitosti vydává novou píseň Hvězda, jejíž refrén "Přej si, co chceš" se stal podtitulem speciálního prosincového trojkoncertu. Ještě předtím proběhnou klasické koncerty Na Radosti v divadlech. 

Aneta Langerová interview: Kontrasty jsou životadárné, baví mě zjišťovat, do čeho všeho jsem schopna vstoupit

KRYŠTOF
kdy: 17. 11. - 17. 12.
Seznam zastávek

Po beznadějně vyprodaném halovém turné i následné jarní klubové šňůře vykoupili fanoušci dávno v předstihu i lístky na letní Kryštof kempy. Plno bude i v rámci další části Srdcebeat tour na podzim. Turné sice označují za klubové, řada hal, včetně pražského Fora Karlín, kde vystoupí 13. prosince, ale pojme tisíce lidí. Fanoušci by si měli kapela dosyta užít, protože příští rok mnoho příležitostí k návštěvě jejich koncertu nebude. Kryštof se chtějí soustředit hlavně na velkou výroční show k pětadvaceti letům fungování, která proběhne 16. září na fotbalovém stadionu, konkrétně na pražském Strahově. 

MINUS123MINUT
do kdy: 3. 12. 
Seznam zastávek

Svůj comeback zahájila skupina Minus123minut na festivalech, nyní zahajuje i své celorepublikové turné. První zastávka proběhla 30. září v Novém Městě na Moravě, pokračovat bude šňůra napříč ČR a SR až do konce prosince. V sestavě kapely, která s chutí koketuje s jazzem, blues i funky, jsou dnes zpěvák a kytarista Zdeněk Bína, baskytarista Fredrik Janacek a bubeník Dano Šoltis.

JELEN A DAVID STYPKA
kdy: 27. 10. - 3. 12. 
Seznam zastávek

Na jaře slavila skupina Jelen úspěchy v klubech, v létě na festivalech a nyní se vrací se svým zatím největším turné. Jeho vrcholem bude 3. prosince koncert ve Velkém sálu pražské Lucerny. Setlistem výrazně zamíchají skladby z nové desky Vlčí srdce, která vyšla 7. října. Podle Jindra Poláka je album hlavně o koncích a nových začátcích. Spolu se stále populárnější partou pojedou jako hosté Kateřina Marie Tichá a také David Stypka s kapelou Bandjeez. 

MIRAI A NEBE
do kdy: 16. 12. 
Seznam zastávek

Kapely Mirai a Nebe už nejsou na hudební scéně žádnými nováčky. Mají za sebou řadu  živých vystoupení, zkušenosti z velkých i menších pódií, několik úspěšných singlů, které se několikrát probojovaly na přední příčky hitparád, či milionová zhlédnutí videoklipů na YouTube. Spojuje je ale mnohem více - obě pocházejí z hudebně plodného podhoubí Moravskoslezského kraje a vyrostly téměř vedle sebe. 

ELÁN
do kdy: 19. 10. 
Seznam zastávek

Slovenská kapela Elán se po koncertní pauze vrátila na velké turné do českých hal. Tentokrát nemíří jen do tří největších měst, ale vystupuje i na místech, kde dlouhá léta nehrála. Názvem turné vzkazuje, že živé je z pódia nejspíš nikdo nedostane. Skupina si připomíná 30. výročí od vydání svého nejúspěšnějšího alba Hodina slovenčiny a zároveň představuje nejlepší písničky z aktuální nahrávky Živých nás nedostanú.

SUPPORT LESBIENS
do kdy: 9. 12. 
Seznam zastávek

Na jaře křižovali Supporti Čechy a Moravu spolu s Ewou Farnou a Nebe. Na podzim vyjížd do klubů, kam veze úspěšnou desku K.I.D. Ta jim na jaře vynesla Anděla v žánrové kategorii Rock and Pop. Kromě toho zabodobali také u hlasujících v Žebříku, tradiční anketě magazínu iREPORT, kde jim čtenáři přiřkli cenu za videoklip. Šňůra začala koncertem v pražském Lucerna Music Baru a potrvá až do prosince. 

vložte odkaz, text nemažte

ATMO MUSIC A LIPO
do kdy: 17. 12. 
Seznam zastávek

Liberečtí ATMO music zahájili turné k novému albu Sen. V průběhu října, listopadu a prosince se Beef, ODD a jejich hosté zastaví v devatenácti českých městech. Jedním z vrcholů šňůry bude vystoupení v pražském Lucerna Music Baru, kde dojde 20. října ke křtu alba. Druhé album vydala liberecká dvojice v polovině letošního května a ihned s ním napodobila úspěch debutu Andělé x Démoni. Hostem turné je liberecký kolega Lipo

CIRCUS PROBLEM
do kdy: 31. 12. 
Seznam zastávek

Circus Problem představují své nové album Inner Fools, které pokřtí 10. října v pražském Lucerna Music Baru. Fanoušci se můžou těšit na novinky v tvorbě skupiny a řadu překvapení. Na albu najdou 11 písní, které se stále inspirují v balkánské hudbě, ale jsou modernější, bohatší a popově-tanečnější. Formace se tak chce přiblížit širšímu publiku, ale zachovává si již dobře známou tvář, zvuk a specifičnost. Nově spolupracují s charitativní organizaci Green Doors.

JANA KIRSCHNER
kdy: 23. 10. - 1. 11.
Seznam zastávek

Po delší přestávce se Jana Kirschner opět vrátí na česká pódia. Během série koncertů s názvem Takmer sólo představí největší hity své dvacetileté kariéry. Zazní například V cudzom meste, Líška, Modrá, Pokoj v duši, Na čiernom koni, písně z alba Krajina Rovina i z projektu Moruša a také některé songy vzešlé ze spolupráce s Petrem Hapkou a Michalem Horáčkem. Kirschner je zahraje v komorní sestavě a přinese tak podmanivé hudební představení ve vybraných českých divadlech.

Jana Kirschner: Moruša mě postavila na vlastní nohy, ale miluji písničky. Návrat k nim je pro mě očista

KOLLER AND FRIENDS
do kdy: 30. 11.
Seznam zastávek

V rámci projektu David Koller & Friends vychází coververze skladeb, které si z Kollerovy sólové tvorby vybrali mnohdy nečekaní umělci. Figurují mezi nimi jména jako Vladimir 518 & Mike Trafik, Kato z Prago Union, Hentai Corporation, Katarzia, Korben Dallas, Android Asteroid či Ben Cristovao. Každou zastávku turné s Kollerem absolvují jiní umělci a je čistě na nich, zda svou coververzi zahrají, či nikoli. 

MIG 21
do kdy: 3. 12. 
Seznam zastávek

Kapela MIG 21 se po letní sezóně vrací za svými fanoušky na klubovém turné Podzim 16. Pro podzimní část si kapela připravila pro fanoušky jednu mimořádnou novinku a tou je Zpěvník jejích nejoblíbenějších skladeb. Ten bude k dostání fyzicky, ale třeba i formou webové aplikace. Digitální verze bude navíc obohacena o partituru mixu písní MIGu v úpravě pro velký dechový orchestr.

SLZA
do kdy: 25. 11.
Seznam zastávek

Turné k třikrát platinovému debutovému albu Katarze mělo na jaře velký úspěch, proto na podzim logicky pokračuje. Skupina představuje své největší hity, ale i další písně z prvního alba. Kromě toho vydává netradiční fotoknihu, ve které budou moci fanoušci nahlédnout do zákulisí. Na jaře se pak kapela představí i na vyhlášení výsledků hudební ankety Žebřík v Plzni, kde bude 10. března jedním z koncertních hostů ceremoniálu.

BARBORA POLÁKOVÁ
do kdy: 30. 11.
Seznam zastávek

V rámci Kdo je tady víc než ty tour 2016 čeká Polákovou celkem 20 koncertů v českých klubech. A fanoušci kupují lístky jako diví. Například pražský Lucerna Music Bar hlásil vyprodáno po necelých třech týdnech od zahájení předprodeje a ti, na které se nedostalo se vstupenkami, se tak mohou těšit z přidaného druhého koncertu, jenž proběhne tamtéž 2. listopadu. A podobně velký zájem je i o koncerty mimopražské. Zpěvaččin loňský debut, který se stal platinovým, nyní vychází i na LP.

ŠKWOR
do kdy: 18. 11.
Seznam zastávek

Věřte nebo ne, ale letos je tomu už osmnáct let, co se dala dohromady populární rocková úderka Škwor. A nebyli by to Škwoři, kdyby si pro své fanoušky nepřichystali velkolepou narozeninovou oslavu. Jak už se stalo tradicí, hostit ji bude Praha, přičemž po Foru Karlín, Velkém sálu Lucerny či Incheba Areně se tentokrát narozeninový mejdan odehraje příznačně 18. listopadu ve Společenském sále Kongresového centra na Vyšehradě. Jako každý rok i letos bude výroční koncert vyvrcholením klubového turné. 

SKYLINE
kdy: 22. 10. - 15. 12. 
Seznam zastávek

Sedmé studiové album skupiny Skyline s názvem Jungle vyšlo letos v červnu. Žánrově pestrou desku představí fanouškům po letní festivalové sezóně konečně také v klubech. Podzimní turné má celkem třináct zastávek, vrcholem bude v polovině prosince tradiční koncerty v pražské Roxy. Kromě toho nachystali Skyline svým příznivcům hned dva nové videoklipy. 

BEN CRISTOVAO
do kdy: 24. 11.
Seznam zastávek

Ben Cristovao zahraje v Praze během listopadu hned třikrát. V klubech Royal, Roxy a NoD představí vždy jiný koncept show. Dojde také na ukázky z chystaného alba Palmy a neony. Show v klubu Royal nadchne především dámskou část Benova publika. Výběr písní bude zaměřený zejména na songy, které jsou věnovány právě jim. Do klubu Roxy se Ben Cristovao vrací po dvou letech, tehdy jej take vyprodal. V rámci show představí Ben především hip-hopové a urban music songy. V NoD půjde o koncert, který bude postavený především na živé kapele a hostech, kteří jsou v některých případech i o generaci dál než Ben, přesto k němu ale mají blízko.

RYBIČKY 48
kdy: 27. 10. - 21. 12.
Seznam zastávek

Když na začátku minulé dekády kapela vznikla, měl to být původně jednorázový projekt na oslavu narozenin kamarádky. Od té doby Rybičky 48 ušly velký kus cesty až k vyprodaným sálům a dostaly se do pozice taháků na letních festivalech. Letos muzikanti z Kutné Hory oslavují překročení hranice 1000 koncertů. Hudebníci nejprve vyrazí na akustické turné, které začíná 27. října v Jistebnici a končí 9. prosince v Benešově. Na něj plynule naváže trojice speciálních koncertů s názvem 1000ERÉ DÍKY na závěr roku v Brně (14. 12.), Kutné Hoře (17. 12.) a Praze (21.12.).

GAIA MESIAH
do kdy: 28. 10.
Seznam zastávek

Po osmi letech od odchodu frontwoman Marky Rybin hlásí Gaia Mesiah návrat na koncertní pódia v nejúspěšnější sestavě. Turné jedou s Kurtizány z 25. Avenue a novou mladou neokoukanou tváří na punk-rock-rock'n'rollové scéně Lili Vilit. "Sen mnoha fanoušků se naplnil. S radostí oznamujeme, že se dnešním dnem po osmi letech vracíme na scénu v původní sestavě ve složení Kateřina Pelíšková alias Santa Morella - kytara, Marka Rybin - zpěv, Miša M. - bicí a zanedlouho se k nám opět přidá náš australský bratr Josh Stewart - bass kytara. Nebojte se sdílet!" hlásila skupina už v květnu na Facebooku. 

RICHARD MÜLLER
kdy: 14. 10. - 6. 12. 
Seznam zastávek

K 55. narozeninám si Richard Müller nadělil album nazvané symbolicky 55. Spolupracoval na něm s Ondřejem Brzobohatým a brzy jej předvede i naživo. Dostalo název To najlepšie tour 2016. Müllerovy největší hity v podmanivých šansonových úpravach doplněné o ukázky z nového alba „55" zazní ve dvanácti českých a moravských městech od poloviny října do 6. prosince.

Richard Müller interview: Album 55 je můj Sgt. Pepper's, pokřtí mi ho budoucí prezident

LONGITAL
kdy: 14. 10. - 25. 11. 
Seznam zastávek

Stálice slovenské nezávislé scény, hudební světoběžníci Longital na své nové desce zkoumají téma divokosti. Syrovost slovensko-českého pohraničí v Bílých Karpatech, kde album vznikalo, i producentská péče Ondřeje Ježka prosakuje do hudebních krajin a atmosfér. Naplno a naživo představí Longital svou desku Divoko i na křtu v pražském Divadle Archa, kde nové album Agnostika pokřtí také písničkářka Katarzia

Témata: Tomáš Klus, Elán, Lenny, Aneta Langerová, Kryštof, Imodium, Barbora Poláková, Ben Cristovao, Thom Artway, Light And Lipo, Lipo, ATMO Music, Voxel, Pokáč, ukradenýOVOCE, zakázanÝovoce, Harlej, Mandrage, Jelen, Mirai, Support Lesbiens, Longital, Skyline

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít