Na Žebříku triumfovali Kryštof, ceny má i Slza, Chinaski a Barbora Poláková. Speciální ocenění převzali No Name

Vydáno 12.03.2016 | autor: redakce

Největší úspěch na vyhlášení cen Žebřík, které proběhlo 11. března v areálu DEPO2015 v Plzni, zaznamenala skupina Kryštof, které patří mimo jiné prvenství v kategoriích Skupina a Album roku. Ceny si odvážejí také Slza, Chinaski, Barbora Poláková, Tomáš Klus, Aneta LangerováMandrage či Objev roku Thom Artway.

Na Žebříku triumfovali Kryštof, ceny má i Slza, Chinaski a Barbora Poláková. Speciální ocenění převzali No Name No Name získali speciální cenu Žebříku. Foto: Jaroslav Noska

Kryštof a jejich frontman Richard Krajčo se vešli na "stupně vítězů" ještě v dalších třech kategoriích: Skladba, Zpěvák a Akce roku. Za nejlepší videoklip fanoušci označili Nafrněnou Barbory Polákové, Skladbou číslo jedna je Katarze od Slzy. Objevem roku se stal písničkář Thom Artway. V pěveckých kategoriích svou suverenitu opět potvrdili Tomáš Klus a Aneta Langerová.

VIDEO: Pepa Bolan na Žebříku cenu pro Mandrage nečeká, Mydy Rabycad chtějí diváky roztančit

Speciální cenu magazínu iREPORT si tentokrát odvezli No Name, kteří svým hodinovým koncertem na Žebříku odstartovali turné k albu S láskou. Dalšími vystupujícími byli Tata Bojs, rapper Marpo & Trouble Gang, electroswingoví Mydy Rabycad i kapela Barbory Polákové. Strhující závěr přineslo vystoupení skupiny Jelen s jejím stálým hostem - Kateřinou Marií Tichou, která se v Plzni představila i sólově.

VIDEO: Život je podle No Name předlouhý na jednu lásku. V pátek zahájí turné na Žebříku

Na listině oceněných figurují také Michal Malátný a Chinaski, Ewa Farna, Klára Vytisková, Cocotte Minute, Support Lesbiens, Mydy Rabycad, Jelen, Imodium, filmy Padesátka a Ztraceni v Mnichově nebo festivaly Hrady.cz a Rock for People.

Během šestihodinového ceremoniálu, který moderovali Tomáš Hanák a Barbora Poláková, bylo rozdáno celkem 28 sošek z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka. O výsledcích rozhodovali fanoušci během dvou měsíců na webu Anketazebrik.cz.

Na Žebříku triumfovali Kryštof, ceny má i Slza, Chinaski a Barbora Poláková. Speciální ocenění převzali No Name

"Finále v DEPU2015 bylo letos zase o něco delší než minule - v tomhle ohledu Žebřík nemá mezi jinými anketami obdoby, a tak jsme s napětím očekávali, jestli už to přece jen není moc. Nabitý program, super výkony účinkujících a skvělá atmosféra nás ale přesvědčili o tom, že tahle specifická kombinace slavnostního ceremoniálu, indoor festivalu a celonoční párty funguje," okomentoval akci ředitel cen Jarda Hudec.

Organizátorem 24. ročníku Hudebních cen Žebřík je magazín iREPORT. Díky spolupráci se serverem Samosebou.cz se Žebřík opět zapojil do třídění odpadu. Dalšími partnery jsou Vodárna Plzeň, Česká pojišťovna, Red Bull, Budějovický Budvar, Ochranný svaz autorský, PMDP, Vinofol, Café Beruška, Hotel IBIS. Záštitu nad akcí převzal primátor Plzně Martin Zrzavecký.

Kompletní výsledky najdete níže. Záznam z finálového večera odvysílá 21. března TV Óčko.

Žebřík 2015 - výsledky - domácí část

SKUPINA
1. Kryštof
2. Mandrage
3. Chinaski

ALBUM
1. Srdcebeat - Kryštof
2. Rockfield - Chinaski
3. Rituál, kmen a srdce a kmen - Cocotte Minute

SKLADBA
1. Katarze - Slza
2. Ty a já - Kryštof
3. Nafrněná - Barbora Poláková

VIDEOKLIP
1. Nafrněná – Barbora Poláková
2. Katarze - Slza
3. K.I.D. - Support Lesbiens

ZPĚVÁK
1. Tomáš Klus
2. Richard Krajčo
3. Michal Malátný

ZPĚVAČKA
1. Aneta Langerová
2. Ewa Farna
3. Klára Vytisková

OBJEV
1. Thom Artway
2. Mydy Rabycad
3. Jelen

AKCE
1. Hrady.cz
2. Srdcebeat tour – Kryštof
3. Rock for people

FILM
1. Padesátka
2. Ztraceni v Mnichově
3. Autentik - Imodium

PRŮSER
1. Ortel
2. Superstar
3. Český slavík

Speciální cena magazínu iREPORT: No Name

tz, jm, foto: Jaroslav Noska, Petr Tibi

zavřít