Nominační tipy Žebříku (III.): Nejlepší skladby a klipy natočili Tomáš Klus, UDG nebo Jelen

Vydáno 19.02.2017 | autor: Josef Martínek

Vítěze hudebních cen Žebřík poznáme 10. března na vyhlášení v DEPO2015 v Plzni, mezitím mohou fanoušci až do konce února podpořit své favority. V kategorii skladeb a klipů mají šanci na vítězství Slza, Tomáš Klus, Ewa Farna, Hentai Corporation nebo UDG

Nominační tipy Žebříku (III.): Nejlepší skladby a klipy natočili Tomáš Klus, UDG nebo Jelen Tomáš Klus je nominován se singlem Dobré ráno


SKLADBA ROKU

Až ti řeknu - Hentai Corporation

Jednu z coververzí písní Davida Kollera pro projekt Koller & Friends si vzali na triko Hentai Corporation, a hned je z toho nominace v kategorii Skladba roku. K nové verzi vznikl také videoklip, který je upírsky laděný a premiéru měl koncem loňského roku na promítací party v Rock Café. Možná i tuhle píseň zařadí Hentai Corporation na nadcházejícím jarním turné do playlistu, vyjíždějí na něj s Cocotte Minute a Prago Union. Kromě toho chystají novou desku.

Nominační tipy Žebříku (II.): Skupinou roku může být Kryštof, Slza i Hentai Corporation, na Objev aspirují Sebastian, Pekař nebo Pokáč

Dobré ráno - Tomáš Klus

Písní Dobré ráno podtrhl Tomáš Klus svůj návrat po roční pauze. Kromě vydání singlu absolvoval na podzim turné Recyklus, které bude na jaře pokračovat. První březnovou zastávkou bude právě vyhlášení Žebříku 10. března v Plzni. "Singl Dobré ráno je připomínkou každodenního stereotypu, který asi všichni známe z ranních tramvají a metra, z výhledů z okýnek aut v zácpách a ze střetů nedospalých pohledů v ulicích, které oplývají určitou poetikou," říká o nominované písničce.

Nominační tipy Žebříku (I.): Mezi zpěváky a zpěvačkami mají šanci Tomáš Klus, Aneta Langerová i Ewa Farna

Na ostří nože - Ewa Farna

Za singl Na ostří nože sklidila Ewa Farna velmi pozitivní ohlasy, umístila se s ním i v Top 10 nejpovedenějších domácích písní roku podle výběru redakce iREPORTu. Ve videoklipu si zahrál i samotný Jaromír Jágr. "Námět mě napadl, když jsem doma něco krájela a rozčilovala jsem se, že mám tupý nůž. Napadlo mě přirovnání ke vztahu. Mám dvě možnosti, buď můžu nůž ostřit a bude fungovat, nebo koupím nový, ale i ten se jednou přeci otupí," vysvětluje Ewa pointu energického hitu.

vložte odkaz, text nemažte

Pouta - Slza

V minulých dvou ročnících Žebříku odcházela Slza pokaždé se dvěma cenami v kapse, k favoritům patří i nyní, kdy navíc na vyhlášení výsledků v Plzni vůbec poprvé zahraje. Právě v kategorii skladeb obhajuje dvojice prvenství, které dobyla s písní Katarze ze stejnojmenného debutu. Nyní mají šanci s baladou Pouta, kde vsadili na akustický zvuk. Při natáčení videoklipu, konkrétně jeho ohnivých scén, prý nechybělo málo, a zpěvák Petr Lexa mohl uhořet.

Pro Emu - Michal Hrůza

Zatím poslední album Den vydal Michal Hrůza už před třemi lety, přesto i loni zabodoval v éteru. Napsal totiž písničku Pro Emu, která se stala ústřední skladbou romantické filmové komedie Pohádky pro Emu. Pro Hrůzu to byla již několikátá hitovka k filmům či seriálům, A hlasujícím do Žebříku se líbila tak, že kromě nominace v konkurenci zpěváků zajistila Hrůzovi také příležitost v kategorii Skladba roku. Na letošek plánuje Michal Hrůza nové album, vyjít by mělo už na jaře.

HLASUJ V ANKETĚ ŽEBŘÍK

VIDEOKLIP

Atomy - UDG

UDG získali v letošním ročníku hned dvě nominace, kromě alba Emotikon může uspět i klip Atomy. V něm, stejně jako v písničce samotné, hostuje zpěvák Jakub Děkan, možná i díky tomu se klip blíží k hranici milionu a půl přehrání. Nyní UDG objíždí republiku se svým turné, spolu s nimi cestuje také formace Ovoce. Zajímavostí je, že právě ona patří mezi konkurenty UDG v této kategorii.

Drogy dětem - OVOCE

Loňský rok nezačal pro OVOCE moc dobře, přišli totiž o přídavné jméno "zakázanÝ" a stali se novou kapelou. Napřed zkoušeli vystupovat jako ukradenÝovoce, nakonec ale zůstalo jen u OVOCE. Vydali několik singlů a klipů, přičemž ten k songu Drogy dětem se zalíbil i hlasujícím v Žebříku. Název je trochu zavádějící - skupina nenabízí drogy dětem, ale upozorňuje na závislost na moderních technologiích a fenoménech, jako je internet, YouTube, sociální sítě, smartphony, bez kterých by si mnozí dnešní život nedokázali vůbec představit.

Klidná jako voda - Jelen

Píseň Klidná jako voda z alba Vlčí srdce je oslavou něžnějšího pohlaví, jehož krása a křehkost jde často ruku v ruce s vnitřní silou a výdrží. "Vznikla na chalupě u našeho kamaráda v Lužických horách. Původně jsem ji začal psát pro svou dceru, ale ve výsledku se ukázalo, že se z ní stala naše pocta a poděkování všem ženám," vysvětluje frotntman kapely Jindra Polák. Klip vznikl v režii Jonáše Červinky v Jizerských horách.

Na ostří nože - Ewa Farna

Pouta - Slza

Témata: Žebřík, Hentai Corporation, David Koller, Tomáš Klus, Ewa Farna, Slza, Michal Hrůza, UDG, OVOCE, Jakub Děkan, Jelen

zavřít