Nominační tipy Žebříku (II.): Skupinou roku může být Kryštof, Slza i Hentai Corporation, na Objev aspirují Sebastian, Pekař nebo Pokáč

Vydáno 12.02.2017 | autor: redakce

Vítěze hudebních cen Žebřík poznáme 10. března na vyhlášení v DEPO2015 v Plzni, mezitím mohou fanoušci až do konce února podpořit své favority. V kategorii skupin budou prvenství obhajovat Kryštof, konkurence je však silná. Těsný souboj lze očekávat také mezi nováčky. 

Nominační tipy Žebříku (II.): Skupinou roku může být Kryštof, Slza i Hentai Corporation, na Objev aspirují Sebastian, Pekař nebo Pokáč Kryštof na turné k albu Srdcebeat. Foto: Čestmír Jíra

 

SKUPINA

Hentai Corporation

Kapela proslulá svou spontánností a nekonvenčností vydá nové album až letos, loni o ní bylo nejvíc slyšet v souvislosti s projektem Koller & Friends. Píseň Až ti řeknu frontmana Lucie totiž Hentai Corporation pojali tak svérázně, že s ní uspěli i v kategorii Skladba roku. Upíří videoklip vyšel k songu na přelomu roku, když ho exkluzivně představili na promítací party v Rock Café. Jestli si Hentai Corporation půjdou v Plzni na pódium pro cenu, určitě se publikum nudit nebude.

Nominační tipy Žebříku (I.): Mezi zpěváky a zpěvačkami mají šanci Tomáš Klus, Aneta Langerová i Ewa Farna

Kryštof

Loňská skupina roku se do nominace prosadila znovu a jistě by nikoho nepřekvapilo, kdyby prvenství obhájila. Na pódiích bavili fanoušky s pokračováním Srdcebeat tour, kdy "klubové" turné zahrnovalo i koncerty pro několik tisíc lidí. V létě Kryštof navázali druhým ročníkem svých Kempů, tentokrát v pirátském stylu. Velké plány má kapela i pro rok 2017 - po vyprodání stadionu na Strahově přidala druhý koncert na témže místě. K pětadvaceti letům na scéně vyjde i best of, kde se objeví také čtyři nové písně.

Kryštof přidává druhý koncert na fotbalovém stadionu, vydá best of i čtyři nové písně

Prago Union

Jejich album Smrt žije patří k nejvřeleji přijatým deskám loňského roku. I když na ní Prago Union pokračují ve svém oldschoolovém pojetí hip hopu, Katovy nenapodobitelné slovní hříčky tentokrát obzvlášť vynikají. Kromě nového alba se Kato zapojil i do projektu Koller & Friends, když se zhostil písně Aha. Odměnou za tyto aktivity je nominace v ostře sledované kategorii skupin.

vložte odkaz, text nemažte

Slza

V minulých dvou ročnících si Slza pokaždé odnesla po dvou cenách, letos má hned tři příležitosti. Popové duo navíc poprvé na Žebříku vystoupí také koncertně, když předvede to nejlepší ze svého debutu Katarze. Ke své první desce loni Petr Lexa a Lukáš Bundil absolvovali i vyprodané turné. Během jara plánují představit první singl ze svého chystaného druhého alba, které vyjde 13. října. Je tedy dost možné, že i za rok budou patřit k horkým favoritům na ceny.

HLASUJTE VE DRUHÉM KOLE ANKETY ŽEBŘÍK

Vypsaná Fixa

Do nominací se Fixa prosadila i přesto, že loni nevydala žádné nové album. Schovala si ho až na letošek, před pár dny ho totiž pustila mezi lidi zcela nečekaně, a navíc neprozradila jeho název - ten musí fanoušci vyluštit z osmisměrky. První singl Trpaslík však vyšel už v září. Kromě toho uspořádala Vypsaná Fixa i svůj vlastní open air koncert na pražském Střeleckém ostrově a objela spoustu klubových koncertů. Pro letošek si dala za cíl dobýt pražskou Lucernu.

VIDEOROZHOVOR: Márdi (Vypsaná Fixa): Skákání fanoušků z pódia ke koncertům patří, problém je, že to lidi přestávají umětOBJEV

Barbora Mochowa

Talentovaná Barbora je některými označována jako "česká Lana Del Rey". Blýskla se již v roce 2014 se skupinou Sinuhet, ale i svým sólovým debutovým singlem Rise and Shine. Za svou první desku Waiting For The White Raven se jí dostalo pozitivních ohlasů od domácí kritiky. Mochowa na ni kombinuje pop s klasickou hudbou a okouzluje krásou melancholie.

Lola

Kapela Lola sice není na české scéně úplným debutantem, možná ji ale mezi nováčky hlasující zařadili díky změně názvu. Původně se totiž jmenovali Lola běží, pak ale doběhli a dnes už je zná každý pod jménem Lola. Loni vydali nové album ...Jako divoký koně a zaujali také klipem Kladnou hlavou, který věnovali hokejistům Kladna. Ve videu si zahrál dokonce samotný Jaromír Jágr. Třeba i sportovní fenomén pomohl hlasujícím tuto partu objevit.

Pekař

Fanoušci Rybiček 48 ho znají už nějaký ten pátek, loňský rok ale pro písničkáře Pekaře znamenal důležitý kariérní milník. Vydal svou debutovou desku #Pekař, ze které vzešel i rádiový hit Bůh. Objevem roku se v nedávné době už jednou stal - cenu dostal od hlasujících v anketě Český slavík. Na předávání o sobě dal vědět i v souvislosti s kauzou Ortel, když se proti kontroverzní kapele vymezil.

Písničkář Pokáč vydá své první album. Potřebuje ale pomoc fanoušků

Pokáč

Nejprve se věnoval hlavně psaní textů pro Voxela, ale v posledních letech o sobě dává Pokáč úspěšně vědět i jako interpret. Jeho předloňský hit Vymlácený entry získal přes milion přehrání na YouTube a na jeho kanále najdete i řadu dalších písniček. Některé coby oficiální nahrávky, jiné pouze jako dema zahraná u něj doma v pokoji. Debutovou desku chystá na jaro, jen za prvních 24 hodin na ni od fanoušků přes kampaň na Startovači vybral přes 100 tisíc korun.

Pekař interview: Mé písně jsou nejen odrazy vlastních zážitků, ale i různých životních příběhů

Sebastian

Také Sebastiana mohou hudební posluchači znát už nějakou dobu. V roce 2014 nahrál s ATMO music velký rádiový hit Polety, ok rok později přišel s vlastním veleúspěšným singlem Toulavá, který má už bezmála 20 milionů zhlédnutí na YouTube. Zpěvák za ni dokonce získal cenu pro nejstreamovanější píseň roku v Českém slavíku. Loni následovaly další úspěšné singly a nyní Sebastian připravuje svou první desku.

Témata: Žebřík, Hentai Corporation, Kryštof, Prago Union, Slza, Vypsaná Fixa, Barbora Mochowa, Lola, Pekař, Pokáč, Sebastian

zavřít