TOP 7 videoklipů týdne: Sebastian zpívá o vztahu, který nemůže fungovat, Vypsaná fiXa vypouští Buvola a popovější Vesna

Vydáno 10.05.2022 | autor: Kateřina Nováková

Sebastian nepřestává experimentovat s hudebními žánry. Novinka Tvý jméno má rockovější sound a je o toxickém vztahu dvou lidí, kteří se milují, ale zároveň spolu nedokážou fungovat. Nový zvuk představuje také Vesna, jejíž singl Pomiluj mě snoubí pop s elektronikou. Lehce bláznivý vizuál natočila Vypsaná fiXa, která minulý týden vydala album Kusy radosti. Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano pak představují "titulní" skladbu V.I.P.iče ke stejnojmennému turné. Kopou v ní do umělců druhé kategorie. Prago Union dali vizuál songu Dokonalej zločin XXI a Siluety utíkají s Jakubem Děkanem od reality. Ze zahraničí se hlásí Lady Gaga, která v minulém týdnu ohromila písní Hold My Hand.

TOP 7 videoklipů týdne: Sebastian zpívá o vztahu, který nemůže fungovat, Vypsaná fiXa vypouští Buvola a popovější Vesna Foto: Lukáš Zima


Rockovější Sebastian o nefunkčním vztahu

Sebastian v intimní novince Tvý jméno opět otevírá vztahové téma. „Písnička je o dvou lidech, kteří spolu prožili kus života a pokazili, co šlo. Oba se ale milují, jestli se tomu dá říkat láska, ale ví, že spolu stejně nedokážou fungovat,“ osvětlil zpěvák pozadí singlu.  „Problémy, které je dřív zvedaly ze židle, jsou na denním pořádku a už to ani jednoho z nich vlastně nerozhodí. Noci, kdy jeden bez druhého hledali štěstí jinde, jsou ale pro oba nekonečný a zbytečný, protože se vždycky vrátí k sobě," dodal Sebastian, který sám takový vztah prožil.

Příběh českého hitu: Sebastian - Toulavá

Videoklip k songu natočil Jakub Mahdal, který jako první v České republice použil při vzniku vizuálu unikátní technologii. „Obrovské led stěny do pozadí, na strop i po stranách k nasimulování virtuálního města, které bylo vytvořené v Unreal Engine a v kombinaci se zeleným plátnem, jsme udělali vizuálně zajímavý videoklip na lokacích, které v reálném světě neexistují,“ popsal.

Vypsaná fiXa vypouští Buvola

Vypsaná fiXa vydává album Kusy radosti a spolu s ním také videoklip k singlu Buvol. Natočený byl v lehce bláznivém duchu režisérem Adamem Vopičkou, který ho zasadil do devadesátých let. Skupina studentů v něm jede na školní výlet autobusem.

Mirai, Vypsaná fiXa, Sofian Medjmedj nebo Kazma. Pražský Majáles přilákal davy fanoušků

„Základní kámen této písně byl položen jednoho jarního rána, když jsem jel autem do města a uvízl jsem v zácpě. Stál jsem mezi vystresovanými, zpocenými a zničenými řidiči a kolem nás chodili studenti do školy. Jejich chůze byla bezstarostná, uvolněná a rozjívená. Vznikl tak skvělý protiklad mezi jimi a námi – zoufalci v zácpě. Přišlo mi to velmi vtipné a zároveň jsem si uvědomil, že skoro každý, kdo někdy jde bezstarostně po chodníku, skončí v zácpě a pak se z ní třeba zase dostane. Všichni prahnem po naději, že se to zase rozjede,“ uvedl Márdi.

Vesna chce singlem Pomiluj mě oslovit zahraniční publikum

Vesna vydává singl Pomiluj mě, s jehož anglickou verzí Love Me by ráda oslovila i zahraniční publikum. Zatímco v minulosti se kapela prezentovala písněmi s nádechem folkloru, novinka snoubí pop s elektronikou. Vesna však stále ctí slovenské kořeny, pouze v moderních outfitech a efekty proloženým klipem. Skladba vznikla díky inspiraci pohanským svátkem Beltainem, který dnes známe jako Čarodějnice.

Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano „kopou“ do umělců druhé kategorie

S novinkou se hlásí také Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano, kteří aktuálně brázdí republiku na svém V.I.P.iče turné. Stejně se trojice rozhodla pojmenovat i společný singl. „Formoval se mi v hlavě dlouho. Každý umělec si může vybrat, jestli se vydá cestou ortodoxního úmča anebo cestou bullshitu. A na okraji těchto skupin vznikají třecí plochy a otázky, jestli jsi malá V.I.P.iča, velká V.I.P.iča anebo prostě piča. Naším cílem je samozřejmě sranda, a ne žádný hate, kterému se věnuje podstatná část rap scény. Jde nám o to se dobře pobavit a užít si každé chvíle. Žádný posraný produkt,“ uvedl frontman Elektrïck Mann Mukas.

ROZHOVOR | Cocotte Minute, Elektrïck Mann a Vojtaano: Je potřeba zase jednou změnit dějiny

Písničku se trio rozhodlo věnovat všem umělcům druhé kategorie, kteří se snaží stát celebritou. „Jako béčková seriálová celebrita jsem uvítal možnost kopnout do vlastních řad, a trošku to fejkový pozlátko shodit. Devadesátkovej hip-hop žeru. Proto jsem využil i šanci zarapovat si s týpkama, který jsou tak starý, že viděli Cypress Hill a House of Pain na začátku kariéry. Tour s EM a CM je strašná jízda, náš společnej song je minimálně stejně strašnej,“ řekl Vojtaano.

Prago Union slaví letos dvacet let na scéně

Loni vydali Prago Union desku Made in Strašnice a z ní je i aktuální singl Dokonalej zločin XXI, ke kterému představují vizuální zpracování. Režie se ujal Jan Kellner. "Singl Dokonalej zločin XXI, má svoji historii a hloubku. Proto jsem kolem něj nejprve našlapoval opatrně a hledal správnou formu ztvárnění, tak aby podtrhla co nejvíce hloubku celého tracku. V záplavě generických rapových klipů s drahými auty a barevnými neonovými světly, jsem rád, že jsem našel projekt, který jde o něco dál, a já se můžu podílet na jeho realizaci,“ uvedl.

Siluety a jejich spánkový útěk od reality

Skupina Siluety sice nefunguje moc dlouho, našlápnuto má ale skvěle. Nový singl Ve spánku vznikl ve spolupráci s Jakubem Děkanem, v létě má formace v plánu odehrát na 35 koncertů, některé z nich právě se zmíněným zpěvákem. Jak Siluety přiznávají, barevně se inspirovaly u klipu Mirai Volám.

Lady Gaga zpívá v pokračování Top Gunu

Lady Gaga nazpívala ústřední píseň Hold My Hand k pokračování dneska už kultovního filmu Top Gun v hlavní roli s Tomem Cruisem. Za zmínku stojí, že do vytvoření hudby k filmu byl opět zapojen Harold Faltermeyer, který stvořil i soundtrack k původnímu snímku roku 1988. Nyní s ním na skladbě spolupracoval Hans Zimmer

Text: Kateřina Nováková, foto: Lukáš Zima (Sebastian), Vesna, Michaela Fousková (Vypsaná fiXa)
Témata: Sebastian, Vypsaná fiXa, Vesna, Vojtaano, Cocotte Minute, Elektrïck Mann, Top Gun, Lady Gaga, Hans Zimmer, Siluety, Jakub Děkan, Prago Union

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít