VIDEO: Emma Smetana vsadila na současný zvuk, tanec a tajemno. Se singlem Can't Give You Up se vrátí Mezi vlaky

Vydáno 04.10.2017 | autor: redakce

Po úspěchu hitu No Fire, který na jaře do vysílání nasadila i největší komerční rádia, přichází Emma Smetana s novým singlem. Tentokrát nevybírala ze své loňské debutové desky What I've Done, ale nahrála úplnou novinku Can't Give You Up. 

VIDEO: Emma Smetana vsadila na současný zvuk, tanec a tajemno. Se singlem Can't Give You Up se vrátí Mezi vlaky VIDEO: Emma Smetana vsadila na současný zvuk, tanec a tajemno. Se singlem Can't Give You Up se vrátí Mezi vlaky

Pro zpěvačku byla v éře jejího prvního alba charakteristická inspirace šedesátými léty a jejími hudebními idoly, tentokrát se však rozhodla znít současněji. "Chtěla jsem složit taneční věc, svižnou, trochu tajemnou, s absolutně současným zvukem. Ve studiu jsme sice strávili asi pětinásobek původně vyhrazeného času, ale jsem přesvědčená o tom, že to stálo za to. Lidé, co už nový singl slyšeli na koncertech, zatím všude tančili a tleskali, jako by to znali už dávno," říká Emma Smetana. Píseň napsala už tradičně s Jordanem Hajem a s producentem Jiřím Burianem.

LIVE: Roztančená Emma Smetana završila na pražském Hlavním nádraží své první turné. Mezi vlaky se vrátí na podzim

Videoklip režíroval Jordan Haj ve spolupráci se svým bratrancem Givinarem Křížem, Emmu v něm uvidíme například jako mořskou pannu a navštívíme i tajemný večírek. Zápletka je tu téměř hororová. 

Nyní vyjíždí Smetana na pokračování turné Mezi Vlaky po českých nádražích. Jeho jarní část zařadil iREPORT mezi sedm nejoriginálnějších koncertů sezóny. "Je to pro mě samozřejmě velká satisfakce. Nejcennější je pro mě ovšem fakt, že turné na těch třech prvních zastávkách navštívilo několik tisíc nadšených lidí. Skalních fanoušků i náhodných kolemjdoucích a cestujících. Na pražském hlavním nádraží se publikum ani nevešlo do haly, třetina lidí si nás poslechla zvenku, z takzvaného Sherwoodu, viděla jsem na ně přes sklo, nalevo od pódia. Nepopsatelné," vzpomíná Smetana, která 23. září zahrála na Národním dni železnice a těší se na další zastávky. Už 6.října ji můžete vidět na nádraží v Hradci Králové a 13. října v Olomouci.

Vstupné bude znovu dobrovolné a půjde na dobročinné účely. Výtěžek z jarního turné -  přes 30 tisíc korun - poslala Smetana dětem a matkám v nouzi. Jejími hosty budou tentokrát Thom Artway a Michal Hrůza a znovu bude v prodeji i její originální merch. Na jaře se na nádražích prodávala kromě černých a starorůžových vinylů také speciální limitovaná kolekce podprsenek a náhrdelníků, které navrhla sama Emma, nebo unisexové přírodní deodoranty a balzámy na rty ve spolupráci s mladou značkou Biorythme.

Pro nadcházející zastávky si Emma Smetana připravila novou řadu produktů - náhrdelníků, náramků či potítek – pod názvem Emma x Tel Aviv, vyrobených z látek a stužek, které si přivezla z letní dovolené v izraelském hlavním městě. Prodávat je bude, stejně jako na všech koncertech, osobně. "Je to skvělý způsob, jak se seznámit s fanoušky, dostat od nich okamžitou a spontánní zpětnou vazbu a udělat si třeba fotku na památku," uzavírá zpěvačka.

tz,jm, foto: Daniel Salač (koncert), Marielle Tepper (promo)

Témata: Emma Smetana, Can't Give You Up, Mezi vlaky

3,00

čtenáři

hlasuj
zavřít