TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomíná na koncert v Lucerně, novinky představují i Honza Křížek, Martin Harich či Poetika

Vydáno 28.05.2024 | autor: Andrea Štipčáková

Harlej a Honza Křížek slaví třicet let na scéně. Fanoušky proto obdarovávají novými videoklipy. Zatímco kapela k songu Zatím je to dobrý, zpěvák k novince Ve tmě. Martin Harich spojil síly s Adonxsem, novým EP pak překvapil své příznivce Paulie Garand, který na podzim chystá plnohodnotné album. Poetika natáčela na Tenerife, Premier se hlásí se skladbou Ještě nehoří a finští Nightwish představují klip plný triků.

TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomíná na koncert v Lucerně, novinky představují i Honza Křížek, Martin Harich či Poetika TOP 7 videoklipů týdne: Harlej vzpomíná na koncert v Lucerně, novinky představují i Honza Křížek, Martin Harich či Poetika

Harlej vzpomíná na koncert v Lucerna

Harlej v dubnu zakončil jarní část turné k aktuálnímu albu Zatím je to dobrý ve vyprodané pražské Lucerně. Tam vznikl také videoklip k písni Vstávej, který nyní představuje fanouškům. Sestava zároveň připravuje oslavu třicátých narozenin. "Chceme si ty kulatiny užít. Kromě několika speciálních festivalových vystoupení pojedeme na podzim 2025 halové turné, na kterém chceme Harlej opět ukázat v trochu větších prostorech, než v jakých jsou na nás naši fandové zvyklí.  Uděláme všechno proto, aby to bylo pro nás i pro ně něco, na co budeme moci dlouho vzpomínat," říká Tonda Rauer.

ROZHOVOR | Harlej: Abys mohl podsouvat myšlenky, musíš to mít v hlavě srovnané. Proto je lepší, když je umění jenom zábava

Honza Křížek zpívá o současné společnosti

Třicet let na scéně slaví také Honza Křížek. Své fanoušky v uplynulých dnech potěšil videoklipem Ve tmě z v dubnu vydaného alba III. "Skladba Ve tmě vznikala téměř dva roky a postupně se v ní odrážel zmar z dění kolem nás. Všechna ta přehlcenost informacemi, které nás obklopují a ovlivňují, rozdělování společnosti, vzrůstající populismus a agrese. Nechtěl jsem popisovat konkrétní situace, nakonec jsem dospěl k tomu, že pokud chce člověk něco změnit, něco udělat, a hlavně vystoupit z bludného kruhu, musí začít u sebe. Udělat ten první krok sám," popisuje okolnosti vzniku skladby Honza Křížek.

ROZHOVOR | Honza Křížek: Mrzí mě, jak jsem se rozešel s některými bývalými spoluhráči

Námět klipu obstaral light designér Adam Dufek, který jej pojal jako hru světla a tmy. Přímo na míru pro videoklip připravil vizuální světelné efekty a projekce. Režisérem je Mejla Basel.

Martin Harich spolupracoval s Adonxsem

Jen pár týdnů po energické rádiovce Liar, přichází Martin Harich s mnohem tajemnější skladbou Know-How. Minimalistická produkce, sloha v klidném groovu a obrovský refrén. Je výsledkem jednodenní spolupráce interpreta, Adama Pavlovčina a rakouského producenta Benna Attica. Kromě toho už navždy zůstane první skladbou historicky prvního songwriting campu na Slovensku.

Paulie Garand překvapil fanoušky novým EP

Paulie Garand plánuje na podzim vydat plnohodnotné album Molo II. Ještě před ním se ale fanoušky rozhodl potěšit šestitrackovým EP Nahoru na dno. Společně s ním pouští ven i videoklip k singlu Slunce je tak nízko. Snímek s letní atmosférou natočil Ondřej Kudyn. „Píseň vznikla v Chorvatsku, kde jsme si se Štěpánem Urbanem pronajali apartmán, jen chillovali a tvořili,“ poodhalil Garand.

Romantika v podání Poetiky

Poetika přichází s další novinkou z plánované desky. Po hitu Půlnoc vydala sestava melancholický singl Mám pocit, že tě ztrácím. Nyní kapela představuje romantickou píseň s názvem Měsíc, kterou doplňuje videoklip z Tenerife. „Měsíc je ideálním romantickým pojítkem, historicky lidi fascinoval, a u mě to není jinak,“ vysvětluje námět písně frontman kapely Ondřej Brejška. Záměrem bylo také metaforicky přiblížit vztahy na dálku, se kterými má zpěvák vlastní zkušenost. „Právě tu naivitu, kdy oba přemýšlíte, jestli jste na Měsíci přistáli očima sami, nebo i ten druhý, jsme chtěli přenést i do našeho songu,“ dodává.

                            

Premier představuje mladšího bráchu Hrobaře

 Hlásí se i zlínská kapela Premier s videoklipem Ještě nehoří. Ten vznikl v prostorách filmových ateliéru v městě Tomáše Bati, ve stejných se v minulosti natáčel i legendární Hrobař. Hudebně sestava jistě zaujme svým punkrockovým projevem. Text napsal Jaroslav Irovský.

Nightwish v klipu plném triků

Na závěr dáme prostor také finským Nightwish. Ti oznámili vydání svého desátého studiového alba Yesterwynde, na kterém si jejich příznivci budou moci v září poslechnout také píseň Perfume Of The Timeless. Právě k ní metalisté natočili megalomanský videoklip plný propracovaných triků. Na svědomí ho má Ville Lipiäinen.

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Pepa Beník, Evina Schmidová (Harlej), Adolf Zika (Honza Křížek), Kuba Zeman (Paulie Garand),
Témata: Harlej, Honza Křížek, Paulie Garand, Martin Harich, Poetika, Premier, Nightwish

0,00

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít