TOP 12 nejočekávanějších domácích alb podzimu: Mandrage, Ondřej Brzobohatý, Mydy Rabycad a další

Vydáno 04.09.2017 | autor: redakce

Ani letos na podzim se fanoušci domácí hudební scény nemusejí bát, že by v nabídce nových studiových alb nenašli někoho ze svých oblíbenců. K mání budou jak debuty, tak novinky již zavedených jmen. 

TOP 12 nejočekávanějších domácích alb podzimu: Mandrage, Ondřej Brzobohatý, Mydy Rabycad a další TOP 12 nejočekávanějších domácích alb podzimu: Mandrage, Ondřej Brzobohatý, Mydy Rabycad a další


Ondřej Brzobohatý
- Universum

Po třech letech od úspěchu alba Identity dokončuje Ondřej Brzobohatý svou druhou sólovku. Jmenuje se Universum a pozvánkou na ni byly už loni v prosinci tři velké koncerty v Praze, Brně a Ostravě a jarní pokračování. Vydání je v plánu na říjen. 

Ondřej Brzobohatý zahájil předvánoční Universum Tour

Radůza - Studna na poušti

Po zdravotní pauze, kterou si Radůza v uplynulém období vybrala, se píničkářka vrací ke koncertování. Kromě toho vydá album, ze kterého na nás dýchne vánoční atmosféra - a určitě nevadí, že vyjde už v září. "Jelikož se léto chystá překulit do podzimu, naše právě ukončené natáčení koled se zdá být čím dál tím méně irelevantní," uvedla na svém Facebooku. 

Imodium - Element 

Už páté řadové album skupiny Imodium uvedl singl Proud a po něm song Spirit, ve kterém hostuje rapperka SharkaSs. Album kapela nahrávala v domovském Broumově, v samém srdci tamního Benediktinského kláštera, kde nedávno vzniklo nové nahrávací studio. "Proces skládání je pro mě vždycky vyčerpávající a náročný. O to euforičtější pro mě pak je, když můžeme konečně nabídnout něco nového. Zkoušíme zase trochu jiný zvuk a já přístup k tvorbě. Z nadcházejícího alba cítím velké vzrušení," říká zpěvák a kytarista Thom. Na podzim Imodium vyrazí na turné, křest proběhne v pražském Rock Café. 

RECENZE: Na Imodium se šlo do kina. Ve svých dokumentech ukázali bytové turné i koncert ve vězení

Slza 

Debutové album Katarze u nás patřilo k prodejně nejúspěšnějším deskám posledních dvou let, proto jsou fanoušci zvědaví, s čím přijde Slza napodruhé. Novinka vyjde v říjnu, pracuje na ni opět tandem Lukáš Bundil/Dalibor Cidlinský jr. O texty se stejně jako u debutu postará Ondřej Ládek. První singl Ani vody proud vyšel na jaře a jeho klip má na YouTube přes jeden a půl milionu zhlédnutí. Na jaře 2018 vyrazí Slza na halové turné. 

Martin Harich - Mapy

Po loňském EP Pátram, ke kterému se odrazil po absolvování poutě do Santiaga de Compostela, připravil Martin Harich na letošek nové album Mapy. Jak již název napovídá, i tentokrát sehrála svou roli jeho záliba v cestování. Nahrával ho totiž na netradičních místech, například v karavanu, ve Vysokých Tatrách nebo v několika kapličkách. Prvním singlem se stala už před prázdninami píseň Marilyn Monroe. Na podzim novinky představí na svém prvním slovenském klubovém turné.

Martin Harich interview: Nejkrásnější místa jsou ta, kde se ještě nestojí fronty na vstup

Mydy Rabycad - M.Y.D.Y. 

Od vydání předchozího alba Glamtronic procestovali Mydy Rabycad řadu zemí po celém světě, hráli na britském festivalu Glastonbury, na maďarkém Szigetu nebo na festivalech v Jižní Koreji, Egyptě či Turecku. Letos v létě dokonce absolvovali miniturné v USA a Kanadě. Nyní přichází na řadu nové album, na které Mydy Rabycad postupně lákali singly Just Dance, I Don't Care, Sensation nebo Rise Up. Už nyní zvou na pražský křest. "Budeme mít úplně nový vizuál, tedy novou pódiovou prezentaci, kostýmy i světla," lákají. 

Škwor

Nové album chystá také Škwor, kapela, jejíž popularita mezi rockovými fanoušky stále roste. Zatím poslední řadovku vydali v roce 2015 pod názvem Hledání identity. První ochutnávku zveřejnila skupina už v červnu, vydání celé desky se očekává v listopadu. V podání Škworu to bude už devátá studiovka, jejich patrně největší hit Síla starejch vín mezitím na YouTube překročil hranici 10 milionů zhlédnutí. 

Poetika - Trinity

Trojice mladých hudebníků vystupující pod názvem Poetika by s debutovou deskou Trinity ráda navázala na dosavadní úspěch svých singlů. Deset autorských písniček zahrnuje i již známé hity Zkouším žít, Každou vteřinou a Trinity. První jmenovaný se na YouTube blíží čtyřem milionům zhlédnutí, ten poslední už vstoupil mezi pět nejhranějších domácích skladeb v rádiích. V textech se Poetika zamýšlí nad klikatostí našich životních cest, nabádá k prožívání každého okamžiku na maximum a také se obrací ke svým začátkům.

Mandrage

Éru svého nového alba otevřeli Mandrage singlem Slečno, já se omlouvám se. Hlavní roli v klipu natočeném na jeden záběr ztvárnil Jiří Lábus. Nové album by mělo vyjít do konce roku, v únoru k němu kapela vyrazí na turné. "Rozhodně to budou typičtí Mandrage, tak jak je mají naši fanoušci rádi, a rozhodně tam bude víc kytar než na minulé desce," sliboval před letními prázdninami kytarista Pepa Bolan. 

Pepa Bolan (Mandrage) interview: Budu rád, když kapela nezůstane na místě a nenatočíme podobnou desku dvakrát

Honza Křížek

V posledních letech jsme Honzu Křížka vídali hlavně v kapele Blue Effect, ovšem po loňkém úmrtí Radima Hladíka se zpěvák vydal na sólovou dráhu. Na listopad plánuje své první autorské album. Už na jaře představil Křížek první singl Padám vzhůru. Kromě toho ho zaměstnává i comeback Walk Choc Ice. Kapela letos slaví 25 let a při té příležitosti odehraje v původní sestavě doplněné o dlouholetého člena kytaristu Vladimíra Zotova několik exkluzivních koncertů.

Mirai - Konnichiwa

Debutové album skupiny Mirai ohlásilo několik úspěšných singlů. Hity Cesta z města a Když nemůžeš, tak přidej mají každý na YouTube přes tři miliony zhlédnutí a v srpnu formace představila další novinku Pojď zapomenem. "Když za sebou máme stovky živých hraní, tak samostatná nahrávka je velká zodpovědnost a nechtěli jsme po třech letech přijít s neúplným materiálem. Ta deska bude hudebně barevná a už se nemůžeme dočkat, až s ní na podzim vyjedeme na naše první tour," říká frontman Mirai Navrátil. Společné turné s Poetikou startuje 6. října. 

Vladivojna La Chia - O.S.T. 8 hlav šílenství

Hudebně-filmovým projektem přispěje do podzimní přehlídky nových alb Vladivojna La Chia. Ta totiž připravila soundtrack k filmu 8 hlav šílenství režisérky Marty Novákové. Ten mapuje osud ruské básnířky Anny Barkovové, která strávila dlouhá léta v ruských lágrech. Hlavní roli ve filmu ztvárnila Aneta Langerová. Hudební ukázku ze soundtracku představila Vladivojna v květnu a jmenuje se Karaganda 35. Alba a premiéry filmu se fanoušci dočkají v říjnu. 

Nové desky chystají na podzim také Fast Food Orchestra, Peter Aristone, Instinct, Bruno Ferrari nebo Dasha, vánočními alby přispějí Jiří Pavlica a Hradišťan nebo Lucie Bílá, živákem Aneta Langerová, výběrovkami či reedicemi Olympic, Tata Bojs, Marta Kubišová, Daniel Landa nebo Kabát

Témata: podzimní desky, Ondřej Brzobohatý, Imodium, Mirai, Poetika, Slza, Mandrage, Martin Harich, Vladivojna La Chia, Škwor, Mydy Rabycad, Radůza, Honza Křížek 

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

zavřít