Kdo jede na jarní turné (I.): No Name, Rybičky 48, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah, Imodium a další

Vydáno 09.01.2019 | autor: Hana Bukáčková

Také jaro bude koncertně nabité. Na turné vyrazí spousta domácích kapel. UDG oslaví dvacetiny, Imodium se rozloučí před pauzou, No Name odehrají akustické sety, Gaia Mesiah představí po dvanácti letech své nové album. Pekař se spojí s Voxelem, Mandrage zahrají po letech v klubech a Traktor naopak ve velkých halách. Druhou část našeho přehledu najdete na iREPORTu 10. ledna. 

Kdo jede na jarní turné (I.): No Name, Rybičky 48, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah, Imodium a další Kdo jede na jarní turné (I.): No Name, Rybičky 48, Mydy Rabycad, Gaia Mesiah, Imodium a další


MANDRAGE
24. 1. - 30. 3.
Termíny

Mandrage vyrážejí po dlouhé době zpět do klubů. Turné by po několika letech mělo ukázat kapelu "nahou", tedy bez velkých světel a efektů. Půjde tak především o hudbu a kontakt s fanoušky, zazní zejména starší, ne tak často hrané písně, ale samozřejmě dojde také na největší hity skupiny.

Mandrage interview: Naše dodávky mezi sebou cestou na koncerty soupeří


NO NAME
5. 2. - 11. 4. 
Termíny

No Name budou tentokrát hrát unplugged. Na osmnácti českých zastávkách turné zazní všechny zásadní hity, ale také jedna novinka, která se teprve nedávno dostala do rádiového éteru. Jde o píseň složenou k výročí sta let od založení Československa. Šňůru odstartuje skupina 5. února ve Zlíně a zakončí ji velkým koncertem 11. dubna v pražském Foru Karlín. 

No Name potěší fanoušky souhrnným kompletem celé jejich diskografie


VLADIVOJNA LA CHIA
6. 2. - 29. 3.
Termíny

Vladivojna La Chia zve na turné nově zaranžovanou písní Mrtvá. Na koncertech ji doprovodí intimně živelné 4trio. Těšte se na zhudebněné básně Anny Barkovové, sólovou tvorbu, folkové úpravy metalového Vladivojska nebo šílené Vladibajky. Se svou kapelou hraje dynamickou nadžánrovou hudbu, ve které se snoubí křehká intimita s temperamentem a místy až brutální divokostí. To vše za doprovodu akustických nástrojů. 

Vladivojna La Chia pokřtila v La Fabrice soundtrack k filmu 8 hlav šílenství


GAIA MESIAH

7. 2. - 3. 5.
Termíny

Člověk míní, život mění. Gaia Mesiah musela přesunout vydání alba Excellent Mistake i plánované stejnojmenné podzimní turné na začátek tohoto roku z důvodu vážného onemocnění kytaristky Santa Morelly. Vše se během krátké doby podařilo přebookovat. Album vychází 1. února. Tříměsíční turné startuje už 7. února, během něho vystoupí energická kapela v čele s Markou Rybin 8. března na předávání hudebních cen Žebřík v Plzni.

VIDEOROZHOVOR: Marka Rybin (Gaia Mesiah) o nové desce Excellent Mistake - Rozhodně jsme nevyměkli!


RYBIČKY 48

8. 2. - 15. 3.
Termíny

Rybičky 48 vyjedou na své jarní turné Pořád nás to baví ke stejnojmenné desce vydané na podzim 2018. Kutnohorská čtveřice tak navazuje na své beznadějně vyprodané podzimní turné, během kterého vyprodala pražskou Lucernu nebo velkou halu Vodova v Brně. Jak název šňůry napovídá, mohou se návštěvníci těšit na písně z nové desky, na které dostal každý člen volnou ruku. Nebudou ale chybět ani osvědčené songy Léto, Slibuju, že nebudu pít, My ještě nejsme starý, Zamilovaný/Nešťastná, Američan z Poličan a další. Jako speciální host se představí skupina Civilní obrana.

Rybičky 48 odehráli v Brně svůj zatím největší koncert. Před pěti tisíci lidmi křtili novou desku


TRAKTOR

15. 2. - 23. 3.
Termíny

Stále populárnější rockový Traktor vydal na sklonku roku album Šachoffnice, se kterým vtrhne v únoru a březnu do domácích hal se speciální scénou, efekty a výpravnými projekcemi. S koncertními šachovými figurkami začne hýbat 15. února v Plzni a pokračuje přes mnoho měst včetně ostravské arény až do Fora Karlín 23. března.

LIVE: Sobotní The Legends Rock Fest: Traktor vyhrál diváckou soutěž kapel, nejoriginálnějšího fanouška mají Dymytry


ŠKWOR

22. 2. - 3. 5.
Termíny

Není tomu dávno, co Škwor zaplnili O2 arenu, kde oslavili dvacet let svojí existence. Aby toho nebylo málo, nachystala si skupina na den koncertu pro fanoušky ještě jednu libůstku - exkluzivní knihu Škwor / 1998 - 2018. V tomto roce vymění velké sály za ty komornější, když vůbec poprvé ve své kariéře vyrazí na unplugged turné. Koncerty odehraje v menších sálech s komorní atmosférou.

Škwor slavil dvacet let vyprodanou O2 arenou! Gratulovat přišel i Kapitán Demo


MYDY RABYCAD

22. 2. - 29. 3.
Termíny

Jednu z nejžhavějších českých skupin současnosti čeká nabitý rok. Na 22. listopadu oznámila velký koncert ve Foru Karlín, kde by ráda pokřtila novou desku. Na té momentálně pracuje. V plánu jsou i koncerty v zahraničí. Zpěvačka Žofie Dařbujánová představila na sklonku loňského roku svůj nový sólový projekt Zofie Dares a rovnou i debutovou desku. V nejbližších měsících je můžete živě slyšet i na posledních zastávkách aktuálního klubového tour What Is Mydy Rabycad?, které začalo na podzim. Mimo jiné se objeví 8. března v Plzni na Žebříku.

VIDEOROZHOVOR: Mydy Rabycad je všechno a nic


UDG
23. 2. - 6. 4.
Termíny

UDG se rozhodli kulaté výročí svého vzniku oslavit s fanoušky a nadělit jim hned několik dárků. Oslavy budou probíhat celý rok. Začnou na jaře, a to ve velkých klubech a kulturních domech po celé České republice. V celkem šestnácti městech čeká na fanoušky speciální narozeninová koncertní show, kde zazní prověřené pecky jako Kurtizána, Hvězdář nebo Buď a nebe, ale i zbrusu nové písně. Jako speciální host se představí Jakub Děkan

UDG oslaví dvacet let existence na turné, pro fanoušky chystají i další překvapení

LENKA FILIPOVÁ
28. 2. - 25. 3.
Termíny

Písničkářka a kytaristka Lenka Filipová představí své nové album Oppidum. V rámci turné zavítá do několika větších sálů v České republice i na Slovensku. Na pódiu nebudou chybět Lenčini oblíbení hudební hosté, včetně virtuózního hráče na keltskou harfu Seana Barryho, se kterým celou desku připravovala. Kromě prožitku, který vás přenese v čase do dob keltských válečníků a mystických druidů, je album Oppidum zajímavé i pro svou pestrost - Filipová na něm zpívá čtyřmi cizími jazyky. 

TOP 8 videoklipů týdne: Lenka Filipová přezpívala Paula Simona, její dceři Lenny se stýská po domově

IMODIUM
1. 3. -27. 4.
Termíny

Imodium se rozhodli dát si po osmnácti letech působení pauzu na dobu neurčitou. Na jaře se bude konat rozlučkové turné nazvané Jiná místa. Speciální bude nejen svým akustickým provedením, ale i tím, že se koncerty uskuteční v netradičních prostorech pro omezený počet návštěvníků. "Hudbu děláme zhruba od čtrnácti let a nutno říct, že nikoli pouze pro zábavu. Byli jsme budeme tu pro ni, bude-li jejím prostřednictvím co říct. V tuto chvíli jsme však řekli vše, co jsme zatím chtěli. Jsme vám všem nesmírně vděční za přízeň a podporu, které jste nám dávali, a které nám, pevně doufáme, zachováte." dodává frontman Thom Fröde. Kdy a zda se kapela vrátí na pódia, je zatím nejisté.

Imodium a Portless rozbouřili Rock Café a ohlásili plány na příští rok


PEKAŘ + VOXEL
1. 3. - 3. 5.

Kutnohorský písničkář a objev roku v anketě Český slavík 2016 Pekař navazuje na podzimní část klubového turné jarní částí, kde krom osvědčených hitovek odprezentuje většinu stále aktuální desky Výpověď. Tu vydal na podzim, stejně jako stejnojmennou autobiografickou knihu. Jako speciálního hosta představí Voxela, který má připraveny zásadní novinky. Poprvé nevystoupí sám, ale s kapelou v zádech. Představí se s novými písněmi a novým "hlavním" nástrojem - mandolínou. 

Pekař interview: Dělám věci, které moc neumím. A zatím mi to vychází

Text: Hana Bukáčková

Témata: No Name, Gaia Mesiah, Traktor, UDG, Imodium, Pekař, Voxel, Mydy Rabycad, Rybičky 48, Mandrage, Škwor, Vladivojna La Chia

zavřít