Mydy Rabycad vydávají živák z Colours Of Ostrava a rozjíždějí podzimní turné

Vydáno 30.10.2018 | autor: redakce

Euforie, oslava života a neopakovatelný zážitek. Tak vzpomínají Mydy Rabycad na svůj koncert na Colours of Ostrava, který zachytili a nyní jeho záznam vydávají. "V takové podobě jsme nikde jinde nehráli. Měli jsme nový setlist, světla, speciální efekty, vzácné hosty i sbor, který se skládal z našich blízkých přátel," upřesňuje klávesista a producent Nèro Scartch. Živák je už nyní ke zhlédnutí na YouTube. Mydy Rabycad kromě toho vystoupí 8. března příštího roku na vyhlášení ankety Žebřík v Plzni. 

Mydy Rabycad vydávají živák z Colours Of Ostrava a rozjíždějí podzimní turné Mydy Rabycad vydávají živák z Colours Of Ostrava a rozjíždějí podzimní turné

Záznam z Colours of Ostrava vychází v době, kdy Mydy Rabycad objíždějí Českou republikou s klubovým turné What is Mydy Rabycad?. Tento týden je čekají koncerty v pražském Lucerna Music Baru (30. října) a plzeňském klubu Buena Vista (3. listopadu). Do konce listopadu pak zavítají například do Brna, Žamberku nebo Vysokého Mýta. 

FOTOREPORT: Mydy Rabycad v Olomouci strhli svou originální show

Show šestice hudebníků, která ve své živelné hudbě propojuje elektroniku s prvky osmdesátkového disca, elektroswingu a popu, sledovalo v Ostravě naživo několik tisíc diváků. Kromě přítomných kameramanů během koncertu natáčela i samotná kapela přímo z pódia. Desítky outdoorových kamer GoPro měli členové Mydy Rabycad připevněné na hudebních nástrojích i po svých tělech. "Baví mě zároveň celky s pohledem na nás i na publikum. Vždycky mě z toho záběru zamrazí, když si uvědomím, kolik lidí tam doopravdy přišlo, přestože se o našem tajném koncertě dozvěděli jen pár hodin předem a ještě jsme se křížili se Ziggy Marleyem," líčí rudovlasá zpěvačka Žofie Dařbujánová.Mydy Rabycad dávají divákům skrze svůj debutový živák ochutnat koncertní energie, pro kterou jsou jejich vystoupení vyhledávána po celé republice i za jejími hranicemi. Během šestileté existence se skupina představila v zemích Asie, Ameriky, Afriky a Evropy včetně stage legendárního britského festivalu Glastonbury.

Na Colours of Ostrava vystoupili poprvé roku 2014, od té doby se sem vrátili v  ročnících 2016 a 2018, ze kterého právě vychází video a audio záznam. "Je to jeden z několika výjimečných festivalů, které se podle nás dají označit za české světové festivaly. Colours of Ostrava se pravidelně daří přivážet opravdu zajímavé interprety," říká baskytarista Honza Drábek na adresu Colours. Ve výběru daného koncertu k natáčení živého záznamu figurovalo technické zázemí, velikost pódia i vizuální stránka originálního areálu Dolních Vítkovic, který skupině padl do oka. "Colours of Ostrava jsou festivalem s kvalitní produkcí, a to nám dávalo jistotu, že bude vše připraveno tak, jak potřebujeme," dodává multiinstrumentalista Mikuláš Pejcha.

Na ostravský festival přitom Mydy Rabycad letos kvůli dopravní nehodě málem nedojeli, den před koncertem se kapelní dodávkou srazili s kamionem. "Bouračka leccos zkomplikovala a přidala na stresu, ale ve výsledku jsme byli hlavně šťastní, že jsme všichni v pořádku. Pak už jsem se jen strašně těšila na koncert, kdy už nebudeme muset nic řešit a užijeme si to. Že celou show natáčíme, na to už jsem si pak během koncertu vzpomněla tak dvakrát," dodává Dařbujánová s tím, že očekávaný koncert na Colours of Ostrava pak Mydy Rabycad vnímali jako malou velkou oslavu života v pravém slova smyslu. Osobně můžete s kapelou oslavovat také celý listopad na jedné ze zastávek aktuálního klubového turné What Is Mydy Rabycad? ve všech koutech České republiky.

Očekávaný premiérový živák energických Mydy Rabycad můžete už nyní zhlédnout na YouTube nebo poslouchat prostřednictvím iTunes a Spotify od 16. listopadu.

What is Mydy Rabycad? Tour:
30. 10. Lucerna Music Bar, Praha
03. 11. Buena Vista Club, Plzeň
10. 11. Klub Labe, Hořovice
16. 11. Vonwillerova Továrna, Žamberk
17. 11. M-Klub, Vysoké Mýto
24. 11. Schnauzug, Switzerland
28. 11. Metro Klub, Brno
30. 11. Zkušebna, Vroutek u Podbořan
05. 12. Atelier Babylon, Bratislava

2019
22. 02. Roxy Club, Třebíč
01. 03. K2, České Budějovice
08. 03. Žebřík, DEPO2015, Plzeň
09. 03. M-Club Valašské Meziříčí
29. 03. La Fabrique, Hradec Králové

tz, jm

Témata: Mydy Rabycad, Colours Of Ostrava, Žofie Dařbujánová, Žebřík

zavřít