VIDEO: Mydy Rabycad si z Montrealu přivezli klip Yellow

Vydáno 23.09.2017 | autor: redakce

Letošní léto bylo pro Mydy Rabycad nabité. Velký úspěch zažili na severoamerickém turné v první polovině července i na dalších festivalových vystoupeních doma i v zahraničí. A v srpnu dokončili nové album, které předznamenává singl Yellow s klipem natočeným v ulicích nočního Montrealu.

VIDEO: Mydy Rabycad si z Montrealu přivezli klip Yellow VIDEO: Mydy Rabycad si z Montrealu přivezli klip Yellow

V pořadí třetí album Mydy Rabycad nese prostý název M.Y.D.Y. a vyjde na konci října. Klip k Yellow natočil za mnohdy dobrodružných podmínek mezinárodně uznávaný režisér Vladimír Jedlička s jeho americkým kameramanem Oscarem Loboem. "Yellow je pro mě snad nejspontánnější skladba z celý desky. Nejen proto, že příběh, o kterém vypráví, se skutečně odehrál během natáčení alba. Tenhle song si přišel pro mě," říká s tajemným pohledem zpěvačka Žofie Dařbujánová, autorka textu, a dodává: "Když se vás partner jednou zbaví, je to navždy. Takové rozhodnutí je nezvratné."

Mydy Rabycad interview: V Americe jsme hráli i v kasinu, po našich deskách se zaprášilo

Podzimní vydání celého alba M.Y.D.Y., na kterém najdete nejen singl Yellow, ale i tracky natočené v legendárních berlínských Red Bull Studios, doprovodí kapela tuzemskými i zahraničními koncerty. Slavnostní křest proběhne 9. listopadu v Lucerna Music Baru. Mydy Rabycad chystají řadu překvapení a podpoří je kapela Noisy Pots, mísící originálním způsobem elektroniku se zvuky barelů, hrnců a jiného domácího vybavení.Branou na americký kontinent byl v červenci pro Mydy Rabycad kanadský Ottawa RBC Bluesfest, kde vystoupili před mnohatisícovým davem po boku legendárního Toma Pettyho s jeho The Heartbreakers, Muse nebo Pink. Stejně fantastický ohlas mělo vystoupení na Festival d'été de Québec, který slavil 50. výročí. Dalšími gratulanty byli Metallica, Kendrick Lamar, Gorillaz nebo legendární The Who. Severoamerický triumf zakončili Mydy Rabycad dvěma koncerty v USA na největším world music festivalu ve státě Wisconsin, La Fête De Marquette v Madisonu. 

tz, jm

Témata: Mydy Rabycad, M.Y.D.Y., Žofie Dařbujánová

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít