ANKETA #4: Letní plány prozradili David Koller, Marka Rybin, Tonda Rauer z Harlej a další

Vydáno 27.07.2020 | autor: redakce

Ještě před pár měsíci to mohlo vypadat, že žádná hudba v létě snad ani nebude. Dnes jsou ale výhledy o poznání jasnější, většina plánů a koncertů přesto padla. Proto jsme se zeptali českých hudebníků, co letos vlastně chystají. Jak budou trávit léto David Koller, Vladivojna La Chia, Volt z UDG, Marka Rybin, Eduard Rovenský a Tonda Rauer z Harlej?

ANKETA #4: Letní plány prozradili David Koller, Marka Rybin, Tonda Rauer z Harlej a další ANKETA #4: Letní plány prozradili David Koller, Marka Rybin, Tonda Rauer z Harlej a další

DAVID KOLLER

Hrajeme a těšíme se z toho. Vydali jsme písničku s klipem My se vám ozveme a koncem srpna připravujeme další píseň, snad i s videem.

David Koller ukázal, že zná víc než pár fíglů. Při komorním koncertu zazněly také hity Lucie

Úvod léta jsme měli krásný. V Mikulově jsme měli veselku, na které hrálo pět kapel včetně naší. Koronaholiday už byly čtyřměsíční, takže na dovolenou vyrazíme asi až v zimě. Teď v srpnu se jen na pár dní chystáme na výlet do Orlických hor, kde si odskočíme na koncert ve Vysokém Mýtě. Na všechna vystoupení se těšíme mnohem více než dříve.

VOLT (UDG)

Tohle léto je dost zvláštní, nicméně musím říct, že ačkoliv to na začátku vypadalo s koncerty špatně, tak se nám podařilo narychlo nabookovat kompletní koncertní kalendář nanovo a hrajeme všechny pátky a soboty. Je to trochu jiný než standardní fesťákový léto. Hrajeme vlastní koncerty na letních parketech. Lidí chodí spousta a my si to užíváme. Kapely to letos dost prověří, šanci mají jenom ty silnější. Musím zaklepat, že nám to naštěstí funguje. Je to takovej test.

UDG proměnili litvínovský klub v pekelný kotel

Co se týče dovolené, tak na ni jezdím v zimě, když je koncertní pauza. Letos se mi to ale výjimečně povedlo, využil jsem toho, že většina lidí zůstává doma a vyrazil na pár dní do Chorvatska, kam jsem si myslel, že se kvůli davům turistů už nikdy nepodívám. A bylo to boží. Nikde nikdo a hlavně teplo, které mi tady letos v Čechách dost chybí.

MARKA RYBIN (GAIA MESIAH, SKYLINE)

Spousta výletů po Čechách s rodinou, spoustu dobrého piva a taky do toho pár koncertů, samozřejmě. Pro mě se toho moc nemění, jelikož každý víkend v létě již devatenáct let hraju. Jen můj syn se letos nepodívá s prarodiči do Turecka na barák, to je jediná změna plánu. 

Marka Rybin (Gaia Mesiah): Takhle blízko sobě jsme nikdy nehráli

Těším se na všechny koncerty, není jich moc, takže každý je radost. Jinak nejvíce času trávím s rodinou a přáteli v Krkonoších po chalupách, miluju procházky, zámky, hrady, hlavně když jsme někde mimo město v přírodě. To je slast!

 

EDUARD ROVENSKÝ (POETIKA)

Jelikož nám kvůli pandemii padlo přes čtyřicet koncertů včetně všech Létofestů, Sázavafestu, Přehrad a dalších, museli jsme rychle reagovat a naštěstí jsme většinu uvolněných termínů brzo naplnili. Kromě toho také spoluorganizujeme pár projektů, protože v této nejisté době je třeba dělat všechno pro to, aby kultura žila (i když se bohužel mnozí snaží o opak). Jeden z nich realizujeme na Brněnské přehradě, kde v rámci srpnových nedělí vystoupí na parnících David Stypka, O5 a Radeček a Poetika, takže na náš koncert se těším aktuálně asi nejvíc.

TOP 6 videoklipů týdne: Katarína Knechtová se podívala do USA, Lanugo na diskotéku a Poetika tančí s múzou

Dovolenou jsme měli jen rychlou, protože o všech víkendech máme alespoň jeden koncert. Dan už ale stačil odletět do Barcelony a já vyrazil s přítelkyní do Českého a Saského Švýcarska, kde mě úplně okouzlil most Bastei. Takže, i když jsem původně plánoval trip po Maltě, i přes koronavirus si zatím léto v rámci možností užívám.

 

TONDA RAUER (HARLEJ)

Naše léto vypadá naštěstí koncertně. Hrajeme průběžně až do konce srpna a jsme za to nesmírně rádi. Ta nucená pauza nebyla nic příjemnýho ani pro nás, ani pro naše techniky a lidi kolem Harleje a myslím, že ani pro naše fandy. Věřím, že stejně jako oni chyběli nám, tak jsme snad i my chyběli jim. Doufám, že už je všechno za námi a situace se vrátí do normálu.

V Manětíně se toho nebáli. Zahráli Harlej, Doga, Debustrol a mnozí další

Těším se na všechny koncerty, hraní mi neskutečně chybělo. Miluju živý koncerty a bylo smutný sedět doma a koukat do kalendáře na to, kde jsme zrovna měli hrát. Doufám, že se mi podaří v září na chvilku někam zmizet, a to ideálně na některý z mých zamilovaných míst v Řecku. Věřím, že to situace dovolí.

Co se týká plánů, v podstatě se změnilo všechno. Termínově nám v létě zůstaly asi čtyři akce, jinak je všechno jinak. Vracíme se do míst, kde jsme dlouho nehráli a dostáváme se i na místa, kde jsme naopak nehráli nikdy. Tohle léto je zvláštní, ale vzhledem k tomu, že si pamatuju dobu, kdy v Čechách nebylo tolik festivalů, tak vím, že bylo normální, když kapely hrály v létě svoje vlastní venkovní koncerty. Má to taky svoje neodiskutovatelný kouzlo.

VLADIVOJNA LA CHIA

Tohle léto je zvláštní, co se nových výzev týče, než že by bylo vyloženě koncertní. Hned zkraje července jsme jeli s kapelou na větší soustředění, na kterém jsme pracovali na mé první opeře Šípková Lulu. Vlastně jsme jí pojmenovali spíše jako neopera, protože to není úplně tradiční formát. Všichni hrajeme na různé nástroje a zpíváme hlavní role i sbory. Jedná se o emotivně hravou hodinovou skladbu, která by měla mít premiéru příští rok.

Dále mě oslovila choreografka Nataša Novotná pro tanečně-světelně-hudební vystoupení s názvem Pod prahy ve sklepení Domu u kamenného zvonu na Staroměstském náměstí a 29. až 31.7. července budeme tuto akci předvádět v různých časech. Pro tuhle výjimečnou věc jsem složila dvanácti minutovou kompozici a momentálně jsme v procesu zkoušení.

RECENZE: Hrdinka naší doby Vladivojna La Chia vydala nahrávku, jaká se v Česku neslyší často

Tři dny v srpnu budu mít také speciální sólové koncerty v maringotce ve vile Štvanice pro jednoho člověka, zamilovaný pár nebo skupinku přátel. Budu hrát vždy jednu písničku dle nálady, energie nebo naladění toho, kdo do maringotky vejde. Po mém koncertě bude venku představení spolu Tygr v tísni - Šílený Herkules.

Dále se mi vyrábí můj první vinyl na album Hrdinům naší doby, kterým zakončuji svou pětiletou pouť životem a tvorbou Anny Barkovové a rádi bychom nabídli recitál 8 hlav šílenství, který je na Hrdiny přímo napojen středním a vysokým školám. Tento recitál má v sobě totiž edukativní přesah. Díky básním a zápiskům ze života ruské básnířky a novinářky se dozvíte hodně o tom, jak fungují totalitní režimy, a to nenásilnou, ale opět hravou formou. Na dovolenou se ale letos nedostanu.

Zpracovala: Hana Bukáčková, foto: archiv

Témata: Poetika, Marka Rybin, Gaia Mesiah, Skyline, David Koller, Lucie, Harlej, UDG, Vladivojna La Chia

zavřít