Nečekaný comeback: Gaia Mesiah se vrací i s Markou Rybin! Na podzim vyrazí na miniturné

Vydáno 17.05.2016 | autor: redakce

Původně čistě dívčí skupina Gaia Mesiah nečekaně ohlásila svůj comeback. Vystupovat bude v obnovené sestavě včetně frontwoman Marky Rybin, která v současnosti zpívá se Skyline.

Nečekaný comeback: Gaia Mesiah se vrací i s Markou Rybin! Na podzim vyrazí na miniturné Gaia Mesiah jsou zpět!

Po osmi letech od odchodu frontwoman Marky Rybin hlásí Gaia Mesiah návrat na koncertní pódia v nejúspěšnější sestavě. Zatím odtajnila termíny tří plánovaných koncertů na letošní podzim. Fanoušci je uvidí 11. října v pražském Paláci Akropolis, 19. 10. v brněnské Flédě a 26. 10. v libereckém kulturáku. Turné jedou s Kurtizány z 25. Avenue a novou mladou neokoukanou tváří na punk-rock-rock'n'rollové scéně Lili Vilit.

Gaia Mesiah bez zpěvačky!

"Sen mnoha fanoušků se naplnil. S radostí oznamujeme, že se dnešním dnem po osmi letech vracíme na scénu v původní sestavě ve složení Kateřina Pelíšková alias Santa Morella - kytara, Marka Rybin - zpěv, Miša M. - bicí a zanedlouho se k nám opět přidá náš australský bratr Josh Stewart - bass kytara. Nebojte se sdílet!" oznámila kapela na Facebooku. 

KONCERTY JAKO ENERGICKÁ BOMBA

Skupinu Gaia Mesiah založily bubenice Misha Cortéz (Michaela Moravcová) a kytaristka a vokalistka Santa Morella (Kateřina Ryšavá), které se potkaly v roce 1998 v kapele Panika a pak založily svoji partu Rage Against The Machine revival. Začaly skládat svoje písničky a tak na podzim v roce 2000 vznikla samotná Gaia Mesiah. Jméno vzniklo záměrným vypuštěním písmene s ze slova Messiah v anglickém spojení Gaia Messiah (v překladu Spasitel Země).

Gaia Mesiah mají nového zpěváka

V roce 2001 přišla do skupiny Markéta Rybinová neboli Marka Rybin. "Holčičí partu" doplnil australský baskytarista Josh Stewart. Samotný příchod Marky znamenal velký zvrat ve skupině. Její divoký, nezkrotný energický temperamentní pódiový projev strhával všechny posluchače. Ohromovala nejen svým pěveckým talentem a živelností, ale i šílenými kostýmními variacemi. Přiváděla publikum do transu. Písně měly ekologický a politický podtext, dalo by se je označit za určité protestsongy. Jejich koncerty byly hojně navštěvované a oblíbené.

PO ODCHODU MARKY TO ŠLO SE SKUPINOU Z KOPCE

V roce 2003 vydávají svoje demo s názvem Gaia Mesiah, o 4 roky později následuje vydání desky Ocean, na které jsou hity San Pedro, Maňana, Legulize Marihuana, Blueberry Day, Ocean. V roce 2007 přicházejí s novou deskou Alpha Female.

V roce 2008 překvapila všechny svým odchodem Marka Rybin, která přešla do Skyline. Nedlouho po ní odchází i Josh Stewart. Zakladájící členky ohlašují pauzu, aby si promyslely, jak to bude se skupinou do budoucna. Poté přichází Viktor Dyk a baskytarista Jirka Tille z Kurtizány z 25. Avenue. Kapela v novém složení hraje čtyři roky, ale nesklízí takové ovace, které byly za dob s Markou.V roce 2011 skupina zaniká.

text: Hana Bukáčková

zavřít