VIDEOROZHOVOR: Marka Rybin (Gaia Mesiah) o nové desce Excellent Mistake - Rozhodně jsme nevyměkli!

Vydáno 04.01.2019 | autor: Jarda Hudec

Po neuvěřitelných dvanácti letech přichází Gaia Mesiah s novou studiovou deskou Excellent Mistake. Vydat ji měla už na podzim, ovšem plány kapele zhatila nemoc kytaristky. Album se proto k fanouškům dostane až 1. února. V rámci turné ho představí také 8. března návštěvníkům vyhlášení ankety Žebřík v Plzni. Více nám v rozhovoru prozradila zpěvačka Marka Rybin. 

VIDEOROZHOVOR: Marka Rybin (Gaia Mesiah) o nové desce Excellent Mistake - Rozhodně jsme nevyměkli! VIDEOROZHOVOR: Marka Rybin (Gaia Mesiah) o nové desce Excellent Mistake - Rozhodně jsme nevyměkli!

Gaia Mesiah se na koncertní pódia vrátila po několikaleté pauze v roce 2016. "Poprvé se mi kytaristka ozvala, když se mi narodil syn. Přemýšlely jsme, že uděláme něco spolu, protože největší konflikt byl mezi mnou a bubenicí," říká Marka Rybin. Při dalším setkání v hospodě se však členky kapely dohodly, že za minulostí udělají tlustou čáru. 

Gaia Mesiah znovu vstává z popela: V září vydá po jedenácti letech novou desku Excellent Mistake

Na novém albu budou dvě písně v češtině, zbytek textů je v angličtině. Po návratu má prý Rybin ke kapele profesionálnější přístup než v minulosti. "Dřív jsem radši než na zkoušku šla na pivko s kámoši, morálka z mé strany nebyla nic moc. Tentokrát jsem byla při nahrávání celou dobu ve studiu. Dřív jsem přišla, odzpívala si to své a šla pryč," srovnává. 

Gaia Mesiah kvůli nemoci kytaristky přesouvá novou desku i turné na jaro. Zahraje i na Žebříku

Album Excellent Mistake mělo původně vyjít už v září. "Z nemocnice volala kytaristka Morella, že má podezření na encefalitidu. Týden jsme čekali na výsledky a nakonec se ukázalo, že je to ono. Doktoři jí nařídili do konce roku klid. Museli jsme posunout vydání desky i turné," líčí frontwoman. 

Právě nové písně podle ní vystihují současnou Gaia Mesiah. "Jsou koncepčně jiné, údernější, už nemají šest minut," zamýšlí se. "Je to nejlepší deska, kterou jsem v životě nazpívala. Jsem na ni fakt hrdá! A rozhodně jsme nevyměkli!" ujišťuje. 

Gaia Mesiah bude k vidění a slyšení také 8. března v Plzni na vyhlášení ankety Žebřík. Dále vystoupí Divokej Bill, Vladimír MišíkTomáš Klus a Mydy Rabycad. Moderování se zhostí Jakub Kohák a Iva Pazderková.

rozhovor: Jarda Hudec, video: Karel Holubička, foto: Pavla Hartmanová, archiv

Témata: Marka Rybin, Gaia Mesiah, Žebřík, Excellent Mistake

zavřít