TOP 9 videoklipů týdne: Gaia Mesiah se klaní Janu Husovi, Chinaski přicházejí s dojemným Tamaryškem

Vydáno 29.01.2019 | autor: Andrea Štipčáková

Jaké je to dostat se ven z klece, v níž jste byli jako zvíře vězněni? O tom ve své novince zpívá éterická Norka Aurora, která se nedávno představila českým fanouškům. Videoklipy ke svým songům představují také Gaia Mesiah, Jan Bendig s Dominikou Mirgovou, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Sendwitch, Vojta Dyk & B-Side Band, Circus Brothers a Chinaski.

TOP 9 videoklipů týdne: Gaia Mesiah se klaní Janu Husovi, Chinaski přicházejí s dojemným Tamaryškem TOP 9 videoklipů týdne: Gaia Mesiah se klaní Janu Husovi, Chinaski přicházejí s dojemným Tamaryškem


Gaia Mesiah
se klaní Janu Husovi

Parta kolem Marky Rybin vypustila do světa první klip k novému albu Excellent Mistake. To vychází po dlouhých dvanácti letech, které členové potřebovali, aby si k sobě zase našli cestu. "Je to ohnivá píseň, která jde skrze věky, jako dav a elita. Je věnovaná Mistru Janu Husovi, který neodvolal," komentuje píseň bubenice Misha. Klip režíroval Matěj Říha. Skupina aktuálně vyráží na turné a 8. března vystoupí i na vyhlášení ankety Žebřík v Plzni. 

ROCKBLOG: Marka Rybin - Gaia Mesiah je prostě Excellent Mistake


Jan Bendig
a Dominika Mirgová mají žhavý klip

Jeden z bývalých soutěžících SuperStar Jan Bendig tentokrát oslovil ke spolupráci slovenskou zpěvačku Dominiku Mirgovou. Ty & já je povedeně natočený klip, který maximálně splní očekávání cílové skupiny. Závěr je možná trochu přitažený za vlasy, ale zase se tam aspoň něco děje.


Imagine Dragons
budí ze sna tancem

Jeden z fanoušků kapely rozebírá na Facebooku význam klipu Bad Liar takhle: "Muž, který se nehýbe, je ten, kdo přestal milovat svoji dívku. Tanec kolem něj znázorňuje její snahu být mu nablízku a nepřijít o něj, udržet ten vztah naživu." Tohle sedí na sto procent. Klip má na svědomí Ryan Reichenfeld, který v minulosti spolupracoval s Justinem Timberlakem nebo Odd Future. 


Twenty One Pilots
míří do vyprodané O2 areny

Úspěšná dvojice z Ohia vystoupí už za pár týdnu ve ve vyprodané pražské O2 areně. Ještě předtím servíruje vizuální ochutnávku z alba Trentch, a to k songu Chlorine. Při čištění bazénu se dá najít všechno možné, klidně nový kámoš. Určitě se do něj taky zamilujete.

TOP 30 nejočekávanějších koncertů roku 2019 (I.): Muse, Bob Dylan, Twenty One Pilots, Slash a další


Sendwitch vzpomínají na úspěšnou tour s Rybičkami 48

Sendwitch odjeli loni úspěšné turné v pozici předskokana skupiny Rybičky 48. Videoklip zachycuje skvělou atmosféru dvou největších zastávek, a to v pražské Velké Lucerně a v Brně v hale Vodova. Hostem songu je frontman Rybiček Kuba Ryba. Už v březnu vyráží Sendwitch na další turné, tentokrát s kapelou Vivian a zpěvačkou Eliškou Buocikovou.


Beat ve swingu Vojtěcha Dyka & B-Side bandu má po dvou letech svůj videoklip!

Fanoušci Vojtěcha Dyka & B-Side bandu se konečně dočkali. Formace vypustila do světa video k písni Beat ve swingu, která je už po dva roky součástí programu barové scény, s níž kapela navštívila řadu měst. Vizuál skladby, která má spojit všechny napříč národnostmi a životními styly, se natáčel v pražské La Fabrice. V klipu se jízda autem najednou promění v pořádně rozjetou party, která rozhýbe všechny přítomné.

Vojtěch Dyk a B-Side band okouzlili ženy všech věkových kategorií


Circus Brothers
pomohli lásce dvou důchodců

"Disco-balkánská" formace Circus Brothers představuje novinku #Vjeržím, kterou odkazuje na loni vydanou stejnojmennou desku. Společně se zveřejněním singlu se kapela rozhodla představit také svůj vůbec první videoklip, na jehož přípravě se patřičně vyřádila. Proplétají se v něm dvě časové roviny. V jedné potkává postarší pán na zábavě svou lásku z dětství, které se nikdy neodvážil vyslovit své city. V té druhé se pak vrací zpět do mládí a svou chybu se pokouší napravit. 

Circus Brothers vydávají album #VJERŽIM. Pokřtí ho spolu s maďarskými Bohemian Betyars

 


Chinaski
natáčeli na Islandu

Až z Islandu si nový klip přivezli Chinaski. Singl Tamaryšek pocházející z aktuální desky Není nám do pláče pojednává o životních vrcholech a pádech člověka. Proto je na rozdíl od většiny písní kapely o něco temnější a smutnější. Ve videu pozorujeme příběh zamilovaného páru, v němž hraje velkou roli právě tamaryšek. O režii novinky se postaral vyhledávaný Jakub Mahdal.

Michal Malátný z Chinaski zkusí swing. Nahrává skladbu s Original Vintage Orchestra

 


Aurora
zavřená jako zvíře do klece

Nové EP zpěvačky Aurory, které ponese název Infections of A Different Kind - Step 2, vyjde již zanedlouho, a tak se z něj umělkyně rozhodla vyslat do světa první ochutnávku. Ve vizuální podobě písně Animal se jí daří utéct z klece, do které je zavřena, a po delší době se tak opět cítí svobodná. Tanečními kroky se dostane až do klubu, v němž se však věci podivně zvrtnou.

LIVE: Diblíkovská Aurora do Prahy přivezla novou desku i notnou dávku emocí

Text: Kateřina Nováková, Andrea Štipčáková

Témata: Twenty One Pilots, Imagine Dragons, Jan Bendig, Sendwitch, Gaia MesiahVojtěch Dyk & B-Side Band, Circus Brothers, Chinaski, Aurora

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít