LIVE: Koncertní comeback roku: Gaia Mesiah s Markou Rybin vstala z popela a je zpět v nejlepší formě

Vydáno 12.10.2016 | autor: Hana Bukáčková

Po dlouhých osmi letech vyrazila ikona českého alternativního hardrocku Gaia Mesiah na tour. Mělo se jednat pouze o tři "vzpomínkové" koncerty, o vystoupení byl ale velký zájem a vstupenky vmžiku zmizely. Skupina tedy přidala dalších sedm zastávek. V Paláci Akropolis ji doprovodily předkapely - kultovní Kurtizány z 25. Avenue a mladá nadějná parta Lili Vilit.

LIVE: Koncertní comeback roku: Gaia Mesiah s Markou Rybin vstala z popela a je zpět v nejlepší formě Koncertní comeback roku: Gaia Mesiah s Markou Rybin vstala z popela a je zpět v nejlepší formě. Foto: Veronika Matějková


GAIA MESIAH
PALÁC AKROPOLIS, PRAHA
11. 10. 2016

Gaia Mesiah byla fenoménem začátku třetího tisíciletí, kdy se o ní tradovalo, že se jedná o nejlepší koncertní skupinu u nás. Informace o jejím comebacku byla pro všechny velkým překvapením. Návrat na pódia tedy doprovázela očekávání a vzrušující napětí.

Nečekaný comeback: Gaia Mesiah se vrací i s Markou Rybin! Na podzim vyrazí na miniturné

Vrátila se s velkou pompou a energií ještě větší než před lety. Kapela v tradičním obsazení Marka Rybin, Misha Cortéz, Santa Morella a Josh Stewart působila jako za starých dobrých časů a přinesla lehký závan nostalgie toho, co nám poslední roky chybělo. Josh dokonce kvůli společnému hraní dorazil až z rodné Austrálie a hostující Roman Lomtadze z Los Angeles.

DIVOKÁ MARKA PŘIVÁDĚLA FANOUŠKY K ŠÍLENSTVÍ

Už první tóny slibovaly mnohé, ale že to bude až tak velké, to snad netipovali ani ti nejzarytější. Až z toho běhal mráz po zádech. Fanoušci po každém songu dlouze aplaudovali, ovace nabíraly na obrátkách, až to Marku přivádělo k dojetí. Celá zářila. A nejenom ona. Na všech učinkujících bylo znát, že jsou rádi pospolu zpět v klubu.

vložte odkaz, text nemažte

Marka skotačila jak za starých časů, sice bez roztodivných kostýmních kombinací, ale "šílená" byla i tak dost, skákala, řvala, energii tryskala až k Žižkovské věži a pro fanoušky by se rozdala. Ty to přivádělo k téměř k davovému šílenství. Když z jejich úst zněly notoricky známé písně, zdálo se, jako by se za tu dobu ani na chvíli nevytratily z mysli. Došlo k dokonalé symbióze mezi oběma stranami, energii na pódiu doplňovala energie v publiku. Byl to takový hudební orgasmus, u kterého si všichni přáli, aby nikdy neskončil.

Po závěrečném potlesku se až chtělo zamáčknout slzu. Rozhodně šlo na české scéně o koncertní comeback roku. Kam se hrabe chladná Lucie ...Teď nezbývá než doufat, že se nejedná pouze o jednorázové turné, ale že další spolupráce bude nasnadě a dočkáme se nových kousků.

Turné Gaia Mesiah pokračuje v těchto městech:
13.10. Litomyšl RC Kotelna
14.10. Plzeň - Alfa
15.10. Frýdek Místek - RC Stoun
19.10. Brno - Fléda
21.10. Králíky u Nového Bydžova - KD
26.10. Liberec - KD
27.10. Strakonice - KD
28.10. Čelákovice

text a video: Hana Bukáčková, foto: Veronika Matějková

Témata: Gaia Mesiah, Marka Rybin, Kurtizány z 25. Avenue, koncerty

5,00

čtenáři

hlasuj
zavřít