VIDEO: Mirai natočili nový klip v Japonsku. Singlem Pojď, zapomenem ohlašují první desku a turné s Poetikou

Vydáno 11.08.2017 | autor: redakce

Skupina Mirai přichází po úspěšných hitech Když nemůžeš, tak přidej a Cesta z města, které mají každý kolem tří milionů zhlédnutí na YouTube, s dalším chytlavým singlem. Píseň s názvem Pojď, zapomenem se svým zvukem od předešlých skladeb liší, znovu má ale hitové ambice. Nyní k ní kapela představuje videoklip, jenž se natáčel v Japonsku, kde má zpěvák Mirai kořeny.

VIDEO: Mirai natočili nový klip v Japonsku. Singlem Pojď, zapomenem ohlašují první desku a turné s Poetikou VIDEO: Mirai natočili nový klip v Japonsku. Singlem Pojď, zapomenem ohlašují první desku a turné s Poetikou

"'Pojď, zapomenem' je v podstatě love song s otevřeným koncem. Pracovali jsme na něm s Ondrou Fiedlerem a myslím, že se nám povedlo zase o kus posunout. Poprvé jsme zařadili i další nástroje - kontrabas a ukulele. Svým zvukem a žánrem se skladba od předešlých výrazně liší a doufám, že posluchače bude bavit," vysvětluje zpěvák a spoluautor písně Mirai Navrátil.

Mirai a Poetika vydají na podzim debutová alba a vyrazí na společné turné

Kapela Mirai svoji laťku posunula zase o kus výše a po překonávání hranic ve videoklipu Když nemůžeš, tak přidej, se frontman Mirai Navrátil vydal s režisérem a kameramanem v jedné osobě - Ondřejem Urbancem na cestu do Japonska. Ve městech Tokio, Kjóto a Fukuoka nasbírali za pět dní 40 hodin materiálu, který by vystačil na pět videoklipů.

"Část mé rodiny pochází z Japonska a natočit videoklip právě tam jsem si vždycky přál. Točili jsme čtyři dny od nevidím do nevidím, spali dvě hodiny denně. Modlili se, aby nám neodešla kamera, protože jsme neměli zálohu. Prosili strážce zákona, kteří nás neustále odněkud vyháněli, ať nás nechají točit. Ondra k sobě neměl štáb, jak bývá zvykem, a týmem jsem byl v podstatě jenom já a kamarádka Emi Ichinomiya, bez který by to nešlo. To prostředí nás nabíjelo, takže když jsme nemohli, přidali jsme," vypráví Mirai a dodává: "Tohle byla 96 hodinová zběsilá jízda, ze které Ondra jako zázrakem a skvělým střihem vykřesal parádní videoklip."

"Pro mě rozhodně jedno z nejdobrodružnějších natáčení. Když mi Mirai volal, že vezmeme kameru a vyrazíme do Tokia natočit klip, neváhal jsme ani minutu. Tokio má 37 milionů obyvatel, v červenci tam je 40 stupňů a 100% vlhkost. To samo o sobě je dost náročné, a když připočtu deficit spánku, tak to bylo jedno z fyzicky nejnáročnějších natáčení. Z výsledku mám ale radost. Do japonské roadmovie se nám podařilo schovat i love story," popisuje Ondřej Urbanec - režisér videoklipu.

Po singlu Když, nemůžeš tak přidej je Pojď, zapomenem další ochutnávkou z chystaného debutového alba, jehož vydání je naplánováno na podzim letošního roku. Hned poté  - 6. října - Mirai odstartují první turné, na které vyjedou spolu s další nadějí české popmusic, skupinou Poetika.

"S deskou pomalu finišujeme a mám radost, že vedle Ondry Fiedlera s námi spolupracují výborní současní producenti Honza Balcárek z Light & Love, Lukáš Chromek a Martin Ledvina. I když za sebou máme stovky živých hraní, tak samostatná nahrávka je velká zodpovědnost a nechtěli jsme po třech letech přijít s neúplným materiálem. Ta deska bude hudebně barevná a už se nemůžeme dočkat, až s ní na podzim vyjedeme na naše první tour," doplňuje Mirai.

MIRAI & POETIKA TOUR 2017:
6.10. Velké Meziříčí - Jupiter klub
7.10. Vratislavice - Kulturní centrum Vratislavice 101010
12.10. Brno - Metro music club
13.10.Ostrava - club Barák
14.10. Plzeň - Buena Vista club
20.10. České Budějovice - Kulturní dům Vltava
31.10. Praha - Lucerna Music Bar

Témata: Mirai, Pojď, zapomenem, Poetika

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít