VIDEO: Mirai se zamýšlejí nad pomíjivostí života. Klip Anděl věnovali památce manželky bubeníka

Vydáno 30.11.2017 | autor: redakce

Skupina Mirai, která si před pár dny odnesla tři ceny z udílení Českého slavíka, posílá do světa další singl a videoklip z debutového alba Konnichiwa. Písní Anděl se dostalo emotivního filmového zpracování. Kapelu na jaře 2018 čeká společné turné s Poetikou, které završí 8. dubna v pražském Lucerna Music Baru.

VIDEO: Mirai se zamýšlejí nad pomíjivostí života. Klip Anděl věnovali památce manželky bubeníka VIDEO: Mirai se zamýšlejí nad pomíjivostí života. Klip Anděl věnovali památce manželky bubeníka

"Anděl je pro nás nejintimnější skladbou z desky. Obsahově je to trochu úvaha o pomíjivosti života, která až mrazivě koresponduje s tím, čím jsme se museli v životě poprat. Touto skladbou bychom rádi vyjádřili pokoru a vděk," komentuje její autor Mirai Navrátil, který na skladbě spolupracoval s celou kapelou a producentem Martinem Ledvinou.

Mirai interview: Skládání písniček je proces mezi nebem a zemí

Natáčení videoklipu pod taktovkou Ondřeje Urbance, který stojí i za předešlými klipy Divadlo a Pojď, zapomenem, probíhalo ve Frýdku-Místku od západu slunce do mrazivého svítání. Pro kapelu to byla první zkušenost s "nocovkou", která však prý měla své kouzlo. "Bylo to jedno z nejnáročnějších natáčení, ať už po realizační nebo po kreativní stránce. Jelikož se jednalo o citlivé téma, klip byl pro kapelu jistou formou rozloučení se zesnulou ženou bubeníka Šimona Bílého, chtěli jsme pojmout náměť vkusně a bez patosu, což se nám, doufám, povedlo," říká ke klipu jeho režisér.

Na víkendovém předávání Českého slavíka kapela Mirai představila naživo doposud svůj největší hit Když nemůžeš, tak přidej, za který si rovněž odnesla dvě ocenění proNejstreamovanější českou skladbu a Nejoblíbenější píseň posluchačů rádia Impuls.  Skupina rovněž získala Slavíka pro Objev roku.

RECENZE: Mirai místy znějí jako koktejl z Nightwork a Kryštof, ale nenudí

"Rok 2017 už navždy zůstane v našich srdcí. Je rok velkých životních změn, radostí i smutku. Věříme, že vše se děje z nějakého důvodu a za celou kapelu děkuji všem, kteří při nás stojí. Ta ocenění zdaleka nepatří jen nám," zaznělo od frontmana kapely Mirai.

Příští rok v březnu Mirai vyjedou na klubové turné spolu s další mladou formací současné české hudební scény -Poetikou. Po letošním vyprodaném koncertě v pražském Lucerna Music Baru se tam Mirai 8. dubna opět vrátí.

Mirai a Poetika tour 2018:
9. 3. Chodov  – Kulturní a společenské centrum Chodov
10.3. Plzeň - Buena Vista club
16. 3. Vratislavice - Kulturní centrum Vratislavice 101010
17.3. Velké Meziříčí - Jupiter klub
21.3. Brno - Metro music club
23.3.Ostrava - club Barák
30.3. České Budějovice - Kulturní dům Vltava
31.3. Valašské Meziříčí - M-Klub
8. 4. Praha – Lucerna Music Bar

tz, jm

Témata: Mirai, Anděl, Konnichiwa

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít