Ceny Anděl budou předány ve Foru Karlín. Potvrdí Mirai a J.A.R. role favoritů?

Vydáno 20.03.2018 | autor: Lucie Šimůnková

Akademie populární hudby v úterý 20. března ocení ty nejlepší interpety a počiny minulého roku. Od devíti hodin večer bude ceremoniál přenášet kanál ČT1. Ve Foru Karlín vystoupí například favorité J.A.R. a Mirai, kteří mají po čtyřech nominacích, David Stypka, nominovaný třikrát, ale i Barbora Poláková nebo Anna K. Představí se také ikonický Kapitán Demo.

Ceny Anděl budou předány ve Foru Karlín. Potvrdí Mirai a J.A.R. role favoritů? Ceny Anděl budou předány ve Foru Karlín. Potvrdí Mirai a J.A.R. role favoritů?

V rámci večera pořadatelé postaví i druhou venkovní stage, kam bude vstup zdarma. V krátkých setech mezi 20. a 22. hodinou vystoupí Mydy Rabycad, kteří mají šanci stát se Objevem či Skupinou roku, Kapitán Demo, který má naději v kategoriích Sólový interpret a Videoklip roku, na Objev nominovaný písničkář Pokáč či Wild Tides, kteří deskou Sbohem & Šáteček zaujali žánrovou porotu v kategorii Alternativa. Program na 2nd Stage doplní dvojice VR/Nobody, která loni vydala zajímavou česky zpívanou desku Proud a se singly z aktuální desky Nirvana se představí zástupci vitální liberecké rapové scény Paulie Garand a KennyRough.

ROCKBLOG: Ceny Anděl vykročily do nové etapy správným směrem 

Největšími favority jsou J.A.R., kteří s novou deskou ještě stále vyprodávají největší kluby u nás. V tomto ročníku se ucházejí o první místo v kategorii Album roku s deskou Eskalace dobra, Skupina roku a Videoklip roku k písni Zhublas. Mirai, kteří obdrželi nominaci jako nováčci, budou bojovat i o titul Skupina, Skladba a Album roku. Mezi nominovanými na Objev roku jsou i Mydy Rabycad, kteří v loňském roce vydali desku M.Y.D.Y, s níž mohou být izároveň Skupinou roku. S albem Vlasy oslovil Akademii písničkách Pokáč, jenž se rovněž uchází o první příčku v Objevu roku.

 

Oceněnou Sólovou interpretkou bude Anna K., Debbi či Radůza. Mezi muži zvítězí někdo z trojice Michal Hrůza, Kapitán Demo a David Stypka. Ten s albem neboj. usiluje i o vítězství v kategorii Album roku a společně s Ewou Farnou aspiruje na nejlepší skladbu (Dobré ráno, milá).

ALBUM
J.A.R. – ESKALACE DOBRA
MIRAI – KONNICHIWA
DAVID STYPKA – NEBOJ

SKUPINA
J.A.R. – ESKALACE DOBRA
MIRAI – KONNICHIWA
MYDY RABYCAD – M.Y.D.Y

SÓLOVÝ INTERPRET
MICHAL HRŮZA – SÁM SE SEBOU
KAPITÁN DEMO – BEZ KLOBOUKU BOSS
DAVID STYPKA – NEBOJ

VIDEOKLIP
J.A.R. – ZHUBLAS
KAPITÁN DEMO – TRENDSETTER
BARBORA POLÁKOVÁ – PO VÁLCE

SKLADBA
J.A.R. – ZHUBLAS
MIRAI – KDYŽ NEMŮŽEŠ, TAK PŘIDEJ
DAVID STYPKA A EWA FARNA – DOBRÉ RÁNO, MILÁ

OBJEV
MIRAI – KONNICHIWA
MYDY RABYCAD – M.Y.D.Y
POKÁČ – VLASY

SÓLOVÁ INTERPRETKA
ANNA K – SVĚTLO
DEBBI – BREAK
RADŮZA – STUDNA V POUŠTI

Témata: Ceny Anděl, Mydy Rabycad, Mirai, J.A.R., David Stypka, Ewa Farna, Anna K., Debbi, Radůza, Pokáč, Barbora Poláková, Kapitán Demo

zavřít