Nominační tipy Žebříku (IV.): David Stypka, Honza Křížek nebo Mirai bodují mezi nováčky, pozici nejlepší akce hájí Hrady CZ

Vydáno 27.02.2018 | autor: Josef Martínek

Hlasování ve druhém kole Žebříku jde do finále. Poslední možnost podpořit své favority máte do půlnoci z 28. února na 1. března. V závěrečném díle našich nominačních tipů se podíváme, koho poslali hlasující do užšího výběru v kategoriích Objev a Akce roku. Vítěze budeme znát 9. března, kdy pod moderátorskou taktovkou Tomáše Hanáka a Jitky Schneiderové proběhne slavnostní vyhlášení v Plzni.

Nominační tipy Žebříku (IV.): David Stypka, Honza Křížek nebo Mirai bodují mezi nováčky, pozici nejlepší akce hájí Hrady CZ Nominační tipy Žebříku (IV.): David Stypka, Honza Křížek nebo Mirai bodují mezi nováčky, pozici nejlepší akce hájí Hrady CZ


Objev roku

David Stypka

Se třemi nominacemi patří David Stypka k favoritům letošního Žebříku. Jakožto potenciální Objev roku může uspět i mezi zpěváky a s písní Dobré ráno, milá, ve které mu sekunduje Ewa Farna. Stypka loni zabodoval debutovým albem neboj., kterému se dočkalo nadšeného přijetí snad u všech hudebních kritiků. Díky produkci Martina Ledviny překročil hranice frýdecko-místeckého regionu a zařadil se k hvězdám domácí scény v celé její šíři.

Nominační tipy Žebříku (III.): Nejlepší skladby a videoklipy natočili Tomáš Klus, Slza, Barbora Poláková nebo Marpo

Giudi

Jitka Moulisová dosud vystupovala hlavně jako frontwoman rockové party ISUA, nyní se ale rozhodla dát průchod svému dalšímu hudebnímu já. Projekt Giudi je elektronického ražení, debutovala s ním prostřednictvím EP Reborn To Be, ze kterého vzešel i úspěšný singl a videoklip Seaside. Nyní zkouší Giudi štěstí s dalším singlem, ten se jmenuje Into The Woods.


Honza Křížek

Zapomeňte na konvence, objeven může být člověk klidně i ve čtyřiačtyřiceti letech. Byť Honzu Křížka známe dlouhá léta jako zpěváka Blue Effectu nebo Walk Choc Ice, sólově se nám představil až loni. Svůj debut s jednoduchým názvem Honza Křížek natočil rychle, během několika měsíců, fanoušci i recenzenti se však shodli, že se nejedná o odfláklou práci, nýbrž o dobrý melodický pop-rock s tahem na bránu.

Nominační tipy Žebříku (II.): Skupinou roku se můžou stát Kryštof, Dymytry nebo Mydy Rabycad

Mirai

Těžko byste našli mladou českou kapelu, která za poslední rok zažila větší vzestup. Dveře do první ligy domácího popu Mirai otevřel rádiový hit Když nemůžeš, tak přidej, odkazující k heslu Emila Zátopka. Klip již nasbíral přes deset milionů zhlédnutí a skupině zajistil nominace na snad všechny významné ceny. V říjnu následovala první deska Konnichiwa, ze které aktuálně boduje další singl Anděl.

Pokáč

Objevem roku ho hlasující zvolili už loni, ale protože pravidla umožňují být objeven i několik let po sobě, bude se Pokáč o vítězství v této kategorii ucházet znovu. Může za to pravděpodobně jeho loňská debutová deska Vlasy a také hit Mám doma kočku. Tvorba písničkáře, který si fanouškovskou základnu vybudoval skrz YouTube videa ze svého pokojíčku, tak znovu oslovila nové posluchače.

Nominační tipy Žebříku (I.): Prvenství obhajují Tomáš Klus a Ewa Farna, šanci mají i Lenny, Anna K., Michal Hrůza a další

Akce

Colours Of Ostrava

Jeden z největších českých festivalů se loni znovu vytáhl zvučnými jmény. Pořadatelé dovezli hvězdy, jako jsou Imagine Dragons, LP, Jamiroquai, Alt-J, Norah Jones a mnohé další. Tato sestava jim zajistila nejen vyprodání areálu v Dolní oblasti Vítkovice, ale i nominaci na Žebřík. Vypadá to, že letos bude line-up neméně nabitý. Už teď jsou potvrzeni London Grammar, Joss Stone, George Ezra, Beth Ditto a mnoho dalších.

Tomáš Klus - Recyklus Tour

Prosadit se v kategorii Akce roku v konkurenci velkých festivalů není pro sólového interpreta vůbec jednoduché. Tomáš Klus to zvládl druhý rok po sobě. A dokonce i se stejným turné. Recyklus se loni umístil na druhém místě, po celý rok 2017 ale Klus se šňůrou v duchu ekologie znovu objížděl republiku a fanoušci pro ni opět hlasovali. Vyšplhá tentokrát až na vrchol? Připomeňme, že písničkář je s pěti nominacemi hlavní favorit letošního Žebříku.

Hrady CZ

Vítězství z předchozích ročníků obhajují stále populárnější Hrady CZ. Série festivalů po českých a moravských hradech sice nenabízí žádné zahraniční hvězdy, kombinace osvědčených jmen domácí scény a poutavé atmosféry přírodních krás si ale hravě vystačí. Loni se na putovní akci exkluzivně představili Arakain a Lucie Bílá, dále Tomáš Klus, Mig 21, Mandrage, Anna K. a mnozí další. Nadcházející ročník láká na Škwor, Lenny, J.A.R. nebo Rybičky 48 - a to není zdaleka vše.

Rock for People

Festival, který tradičně rozjíždí prázdninové radovánky v Hradci Králové, loni vsadil na Paramore, Evanescence nebo Die Antwoord. Posledně jmenovaní se s českými fanoušky přijeli dokonce rozloučit, neboť už předem avizovali, že se schyluje ke konci jejich kariéry. Letošní line-up bude neméně nabitý. Posuďte sami: Prodigy, The Kooks, Skillet, Rodriguez nebo Marmozets, to nezní vůbec špatně, že?

Divokej Bill tour

Nač jet klasické festivalové kolečko, když si můžete teplé měsíce užívat na vlastní open air šňůře? Touto úvahou se řídil Divokej Bill. Turné k desce Tsunami proto neprobíhalo ve vydýchaných halách, ale přímo pod širou oblohou. Nápad se fanouškům líbil natolik, že sérii koncertů prohlasovali až mezi pět nejvydařenějších akcí. Pro Vaška Bláhu a spol. jde o jednu z celkem tří nominací.

Témata: Žebřík, David Stypka, Giudi, Honza Křížek, Mirai, Pokáč, Colours Of Ostrava, Tomáš Klus, Hrady CZ, Rock for People, Divokej Bill

zavřít