Na co se těšit v prosinci: Do Prahy míří Within Temptation, desky křtí Kapitán Demo i Monkey Business

Vydáno 03.12.2018 | autor: redakce

S novými deskami se roztrhl (Mikulášův) pytel, prosinec se proto na české scéně ponese ve znamení křtů. Vydání alb si připomenou Monkey Business, Kapitán Demo a Xindl X, v oslavách výročí pokračují Tata Bojs. Speciální bude společný koncert Debbi a Davida Stypky nebo pocta Radimu Hladíkovi. Ve Foru Karlín vystoupí Within Temptation a Jelen s Míšou Tučnou. V Chapeau Rouge pořádají antistresový festival a vánoční večírek v Rock Café rozjedou From Our Hands.

Na co se těšit v prosinci: Do Prahy míří Within Temptation, desky křtí Kapitán Demo i Monkey Business Na co se těšit v prosinci: Do Prahy míří Within Temptation, desky křtí Kapitán Demo i Monkey Business


Monkey Business

Lucerna Music Bar, Praha
4. - 6. 12.

Hned trojitou nálož koncertů odehrají Monkey Business zkraje prosince v Lucerna Music Baru. Speciální série vystoupení bude oslavou a křtem desky Bad Time for Gentlemen. Devátá studiovka je zároveň tou první, na které zpívá Tereza Černochová jako právoplatná členka kapely. Aktuálně zbývají vstupenky pouze na středeční koncert.

Monkey Business interview: Jsme kapela, která nezná kalkul

Kapitán Demo
Roxy, Praha
5. + 10. 12.

Křtít bude i Kapitán Demo. Pouhý rok po desce Bez klobouku boss vydal v listopadu nové album Mládí v trapu. Protože se první termín křtu v pražské Roxy vyprodal za pár dní, přidal Demo i druhý koncert na 10. prosince. Opět na stejné místo, protože jak sám říká: "Roxy je pro mě klub, který má kouzlo tzv. genius noci."

Sto let republiky v Praze slavili Kapitán Demo, Laco Deczi i PSH

Pocta Radimu Hladíkovi
Sono, Brno
5. 12.

V Praze už se na Radima Hladíka vzpomínalo, nyní se kytarista dočká pocty i v Brně. Výběr největších hitů Hladíka a Blue Effect v aranžích Zdeňka Nováka zahraje ansámbl složený ze členů kapely B-Side band a Filharmonie Brno s vokály Czech Ensemble Baroque choir. Hlavní tváří projektu je mnohaletý člen Blue Effect, zpěvák Honza Křížek, držitel třetího místa v kategorii Objev roku v anketě Žebřík.

ROCKBLOG: Honza Křížek - Rozlučka s Radimem Hladíkem, na kterou se vyplatilo počkat dva roky

David Stypka a Debbi
Palác Akropolis, Praha
10. 12.

Úřadující držitelé letošních cen Anděl spojí v půlce prosince síly v pražské Akropoli. Po hitu Dobré ráno, milá stoupal rádiovým žebříčkem i další Stypkův singl s názvem Kříž, Debbi zase loni vydala pro svou kariéru zásadní a dobře hodnocené album Break. Její duet Mars a Venuše se skupinou Jelen má na YouTube už 1,2 milionu zhlédnutí.

BLOG: David Stypka o hudebním pragocentrismu - Důležitá je pořád hlavně muzika

Within Temptation
Forum Karlín, Praha
11. 12.

V rámci evropské tour vystoupí holandská symphonic-metalová skupina Within Temptation ve Foru Karlín. Kapela v čele se zpěvačkou Sharon del Adel představí Praze plánované album Resist. Špatná zpráva pro ty, kdo si nestihli zakoupit vstupenku - koncert je zcela vyprodán a lístky nebudou ani na místě. Jako speciální host se představí Beyond The Black.

Ostrava v plamenech: Skvělá show Within Temptation, Citron už má to nejlepší za sebou

Nestres Fest
Chapeau Rouge, Praha
14. 12.

Nestres Fest je událost pro všechny, kdo v prosinci kvůli předvánočnímu stresu neví, kam dřív skočit. V Chapeau Rouge nebudou žádné kýčovité výzdoby a koledy, jen prostor tak temný, že se do něj bojí vejít všichni čerti. Zahraje desetičlenná hiphopová skvadra ShizzleOrchestra, alternativci Éra a Terénní Kuře a taky STAYJ, Red Torch a Beat Busters.

BAS v březnu v Chapeau Rouge představí své pojetí rapu s afro-karibskými vlivy

Jelen a Míša Tučná
Forum Karlín, Praha
15. 12.

Jelen se po šňůře českými a moravskými městy a po dvou prosincových koncertech v Brně přesune do Fora Karlín. Jako speciální host vystoupí Míša Tučná, dcera legendy české country music. Na koncertě tak zazní i písně Michala Tučného. Role předskokana se ujme písničkářka Tereza Balonová.

Vánoční Jelen vyběhl v Havlíčkově Brodě, zazpívali i Debbi, Kateřina Marie Tichá a David Stypka

Tata Bojs
Sono, Brno
16. 12.

Letošní rok se u Tata Bojs nese v duchu oslav třiceti let od vzniku kapely. Své založení oslavili už v létě na speciálním koncertu v rámci Metronome Festivalu a poslední listopadový den se v galerii DOX otevřela dokonce speciální samostatná výstava věnovaná čistě pražské pětici. Expozice bude otevřena až do března a je provázána s několika koncerty. S fanoušky z Brna, kteří to mají do Prahy daleko, budou Tata Bojs své výročí oslavovat v Sonu 16. prosince.

LIVE: Top 5 prvního dne Metronome festivalu - Massive Attack, Tom Odell nebo třicátníci Tata Bojs

Xindl X
Lucerna Music Bar, Praha
18. - 20. 12.

Sexy Exity je nejen jméno říjnové desky Xindla X, ale taky název šňůry, která je oslavou deseti let na scéně. Xindl X v rámci turné objede Česko od Ostravy po Ústí nad Labem, aby vše zakončil třemi koncerty v Lucerna Music Baru. Nebudou chybět speciální hosté a průřez celou kariérou.

Xindl X představil v Plzni své Sexy Exity. Zazpívala s ním Sabina Křováková

From Our Hands
Rock Café, Praha
19. 12.

Tradiční vánoční večírek v Rock Café bude letos za hudebního doprovodu slovenských From Our Hands. Ti před jedenácti lety prorazili právě v Rock Café při společném koncertu newyorských From Autumn To Ashes. Od té doby následovala vlna vystoupení včetně těch na největších českých a slovenských festivalech. Kromě nich na vánoční party zahrají The Slots a Dreddy Seppsama, retrospektivní výstava koláží bude v malíčku TBMK a DJovat bude Vegy.

John Wolfhooker ovládnou Palác Akropolis, podpoří je From Our Hands a Donnie Darko

Témata: Monkey Business, Within Temptation, Kapitán Demo, Radim Hladík, David Stypka, Debbi, Jelen, Míša Tučná, Nestres Fest, Tata Bojs, Xindl X, From Our Hands

zavřít