LIVE: Jeleny na Střeláku překvapily fanynky konfetami, Debbi a David Stypka představili nové desky

Vydáno 19.06.2017 | autor: Josef Martínek

Koncert na Střeleckém ostrově ke Dni otců pojala skupina Jelen jako vlastní minifestival. Kromě svého koncertu totiž dala prostor i několika spřízněným interpretům. A dobře udělala.

LIVE: Jeleny na Střeláku překvapily fanynky konfetami, Debbi a David Stypka představili nové desky Jeleny na Střeláku překvapily fanynky konfetami, Debbi a David Stypka představili nové desky. Foto: Hana Poláchová


JELEN + HOSTÉ
STŘELECKÝ OSTROV, PRAHA
18. 6. 2017

Překvapení přichystala divákům hned první účinkující Kateřina Marie Tichá. Pamatujete na ni jako na křehkou folkovou písničkářku? Pak na tuto její podobu rychle zapomeňte. Tichá totiž kolem sebe postavila novou kapelu a rozhodla se svoje písničky obléci do pop-rockového kabátku. A vzhledem k tomu, že téměř při všech si přítomní tleskali do rytmu, je jasné, že jejich nové verze fungují. Dokázal to nejen její asi nejznámější singl Vzpomínej, ale i spousta zatím neznámých písniček, které by se měly objevit na připravovaném albu.

FOTOREPORT: Jelen zaplnil pražský Střelecký ostrov, přizval si Debbi, Davida Stypku i Kateřinu Marii Tichou

David Stypka má v zádech vynikající desku neboj. Z ní zahrál několik písniček, které doplnil songy z minulého alba Čaruj, vydaného ještě před tím, než se stal známý široké veřejnosti. Stypka potvrdil, že je právem nazýván velkým příslibem české populární hudby. Kromě toho, že jeho texty patří mezi našimi interprety k těm nejosobitějším, dokážou i naživo v člověku rozdmýchat emoce. Také tentokrát zkoušel divákům namluvit, že Láska není, ale publikum se znovu nedalo. Stypkův sytý vokál se nesl Střelákem a například při romantické Jericho si fanoušci rádi prozpěvovali s ním. Hostem jeho setu byla skvělá cellistka Terezie Kovalová.

Novou desku má i Debbi a z Break zazpívala hned čtyři písničky na úvod vystoupení. Stejně jako na albu zahájila set s In The Middle Of Song, která naživo s její novou kapelou rozkvetla a ukázala, že má snad dokonce singlové ambice. I když se Debbi v rozhovorech obávala, zda se songy podaří úspěšně převést do živé podoby, všechny si i při koncertě uchovaly svůj náboj. Vynikl proto i aktuální singl Pull Me Out či pistolnická Shoot Me. Na dvě písničky přišel Debbi podpořit rapper Lipo, aby připomněli dva své společné duety. A závěr patřil osvědčeným hitům jako Touch The Sun nebo coveru Fuck You Cee-Lo Greena, které sváděly k tanci i ke zpěvu.

RECENZE: Pop Debbi je na albu Break světový. Bravo!

Z JELENU SÁLÁ NADŠENÍ

Bohatě zaplněný Střelecký ostrov už ale netrpělivě vyhlížel Jelena. Skupina začala téměř na minutu přesně v souladu s avizovaným harmonogramem a potvrdila to, co se o ní traduje - že jelení písničky fungují hlavně naživo. Většina z nich oplývá energií, která pramení z evidentně dobré nálady uvnitř party. Ze sedmičky hudebníků totiž i po stovkách odehraných koncertů srší takové nadšení a čistá láska k muzice, že publikum snadno strhnou.

Během hodinu a půl dlouhého jeleního večírku došlo i na novou písničku Domů, věnovanou všem otcům. Lépe však vynikly skladby z loňského alba Vlčí srdce - nejsilnější moment přišel asi v rozjímavé Nebe je dál, než se zdá. To už po boku kapely stála Kateřina Marie Tichá, která se připojila ve druhé půlce vystoupení, aby mimo jiné zaskočila za Janu Kirschner v Co bylo dál? Dorazila i druhá hostující zpěvačka Vu Thao Chi.

Jindra Polák (Jelen) interview: Novým klipem Domů se uzavírá kruh

A když koncert při Magdaléně gradoval, agilní fanynky v předních řadách připravily kapele překvapení, když společně vystřelily konfety. Možná proto si fanoušci vysloužili hned několik přídavků, mezi nimiž byla i píseň Pár letních chvil, kterou zpěvák Jindra Polák odehrál sám s kytarou.

vložte odkaz, text nemažte

Nedělní večer na Střeláku se zkrátka po všech stránkách vydařil. Kromě standardně vyvedeného vystoupení chvalme skupinu i za výběr hostů - všichni si totiž pozornost početného jeleního publika určitě zaslouží.

text: Josef Martínek, foto: Hana Poláchová, Kamil Klembara, video: Lukáš Loužecký

Témata: Jelen, Debbi, David Stypka, Kateřina Marie Tichá, Lipo, koncerty

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít