TOP 8 videoklipů týdne: Debbi se vdala, DJ Roxtar s Michaelem Kocábem vzpomínají na rok 1968 a Slza zpívá s Dominique Alagií

Vydáno 23.08.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Debbi vůbec poprvé zpívá česky. A to v písni V dobrým i zlý, v níž se vyznává svému manželovi a rodině. DJ Roxtar přizval ke spolupráci Michaela Kocába a nahráli spolu skladbu, v níž vzpomínají na události roku 1968. K výročí okupace vydali song také The DOKK, Slza si zazpívala s influencerkou Dominique Alagií a ADONXS se podíval do temného světa her, které hrajeme v našich životech. Ze zahraničí se hlásí Rosalía a Red Hot Chili Peppers.

TOP 8 videoklipů týdne: Debbi se vdala, DJ Roxtar s Michaelem Kocábem vzpomínají na rok 1968 a Slza zpívá s Dominique Alagií TOP 8 videoklipů týdne: Debbi se vdala, DJ Roxtar s Michaelem Kocábem vzpomínají na rok 1968 a Slza zpívá s Dominique Alagií

Debbi poprvé zpívá česky

Debbi je čerstvě vdanou paní. Svému manželovi a nejbližším se tak rozhodla vyznat v dojemné písni V dobrým i zlým. Vůbec poprvé v ní zpívá v češtině. „Vstoupila jsem do nové etapy svého života. To jak v té soukromé, tak v té profesní části. Jsem zamilovaná a několik dní vdaná.  V písní V dobrým i zlým se obě tyto části prolnuly. Je to vyznání lásky nejen mému manželovi, ale i poděkování mým nejbližším. Mojí mámě a sestře. Proto moje autorská prvotina a proto čeština. Chtěla jsem, aby mi všichni rozuměli a věděli, že to myslím vážně. Právě proto se ve videoklipu objeví můj manžel, mamka, ségra i pes Woody," přibližuje Debbi.

Příběh českého hitu: Lipo - Ležím v tvé blízkosti ft. Debbi

Videoklip V dobrým i zlým se natáčel letní víkend u Debbi na chalupě, kde tráví téměř veškerý volný čas a je to místo, které má nejraději.

Slza ve spolupráci s Dominique Alagia

Slza vydává novinku Tak mi promiň. Na featu se objevuje influencerka Dominique Alagia, která své štěstí vyzkoušela v poslední sérii Superstar. V roli terapeutky se pak v klipu objevila Dana Batulková. „Byla úžasná. Zahrála to s neskutečnou lehkostí a přesvědčivostí a ve výsledku do té scény přinesla víc, než jsem čekal,“ nešetřil chválou Petr Lexa.

ROZHOVOR | Slza: V cizině jsme poznali úplně nový přístup k hudbě

Zárodky spolupráce s Dominiquou Alagia se začaly rodit už před nějakou dobou. „Na Domču jsem poprvé narazil asi před rokem na TikToku, kde zpívala cover Someone You Loved od Lewise Capaldiho. Tehdy mě natolik zaujal její hlas, že jsem s ní hned musel nazpívat duet té písně. Vyměnili jsme si pár zpráv, pochválil jsem jí tvorbu, popřál hodně štěstí a od té doby jsme nebyli v kontaktu,“ vypráví Lexa. „Když jsme dodělali demo Tak mi promiň a padla otázka, jestli by se tam nehodil nějaký další neotřelý hlas na feat, vzpomněl jsem si na Domču. Napsal jsem jí, poslal song, ona z něj byla nadšená a asi za dva týdny už jsme vycházeli ze studia s hotovým singlem.“

DJ Roxtar a Michael Kocáb vzpomínají na rok 1968

DJ Roxtar vystupuje posledních devět let jako stálý host Pražského výběru. Před několika měsíci ho napadl text o tom, jak si lidé pamatují na události roku 1968. Inspiroval se skladbami Remember the Time Michaela Jacksona a In the Air Phila Collinse. Píseň nabídl Michaelu Kocábovi, který se v devadesátých letech zasadil o odsun ruských vojsk, a ten okamžitě na spolupráci kývl. "Po tom, co se stalo 24. února na Ukrajině, jsme usoudili, že symbolika získává daleko větší a aktuální rozměr a dotáhli jsme projekt do konce s tím, že track nasadíme na výročí okupace," říká DJ Roxtar.

Red Hot Chili Peppers připravují nové album

Red Hot Chili Peppers vydali singl Tippa My Tongue jako ochutnávku z připravované desky Return of the Dream Canteen. Psychedelický klip obstarala Malia James, která už s formací spolupracovala na vizuálu k These Are The Ways.

Rosalía natáčela na Mallorce

Rosalía natáčela na Mallorce pod režií Mitche Ryana singl Despechá. Na pláži využila svého tanečního umu a vytvořila choreografii, která je doslova návyková. V současné době je Rosália uprostřed svého vůbec prvního celosvětového turné s vyprodanými vystoupeními po celém světě.

Klip k výročí okupace od The DOKK

Na den výročí okupace sovětskými vojsky zveřejnila kapela The DOKK svůj nový klip Vlci nad Prahou. Pro natáčení zvolila kapela střechu vybydlené továrny, která má připomínat smutné období našich novodobých dějin. „Ta píseň vznikala od roku 2014, kdy Rusové obsadili Krym. Další sloku jsem složil, když se objevila zpráva, že i výbuch muničního skladu ve Vrběticích je jejich plánovanou zásluhou. Poslední část jsem dopsal jako třetí akt jejich agrese, když letos na jaře zaútočili na Ukrajinu.“ Tak vysvětluje zrod songu frontman Tomáš Matějičný. 

Finalista Superstar 2020 TOME zpívá o horách a psovi

Finalista Československé Superstar 2020 TOME vydává po naštvaných rockových skladbách pohodový reggae song o svém psovi. Proč ne. Píseň dostala název Som horár a dostal svůj význam i vzhledem k přírodě, která v klipu hraje hlavní roli. Natáčelo se kolem slovenské obce Liptovské Sliače. 

ADONXS má vyladěný klip, je o životních (pro)hrách

Vítěz poslední Superstar vydal nový singl Game. Jde o taneční skladbu s ne úplně veselým textem, jak říká sám ADONXS. Text písně má být o hrách, které hrajeme v našich životech každý den. V klipu se objevuje analogie se hrou s panenkami. Produkčně na skladbě spolupracoval Oliver Fillner, Marek Rakovický, Tomáš Lobb i Dave Kuch, který je mastering inženýrem The Weeknda. 

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková foto: Jakub Soukup (Debbi), Universal Music
Témata: Debbi, Dominique Alagia, Rosalía, Red Hot Chili Peppers, ADONXS, TOME, The DOKK, DJ Roxtar, Michael Kocáb

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít