Velký třesk! Tata Bojs a Dekkadancers rozhýbali Azyl78

Vydáno 2021-06-16 11:38:13

Manéž Azylu78 na pražském Výstavišti se změnila v audiovizuální stroj času pod taktovkou Tata Bojs a v rytmu Dekkadancers. Pomocí Velkého třesku! jsme cestovali časem. Časoprostor se zakřivoval od songů z nového alba 1:0, až po známé hity této klučičí kapely z Hanspaulky. Během celé show několikrát odkázala na Nanoalbum, díky níž započala její spolupráce s taneční skupinou Dekkadancers, která svými kreacemi vyplnila zbývající prostor v manéži.

Příběh českého hitu: Tata Bojs - Tanečnice

Nová pecka Zvony zahraná hned v úvodu potvrdila, že se posluchači budou dobře bavit. A také se tak stalo! Lidé doprovázeli zpěvem Tata Bojs od samotného začátku. Zpěvák Milan navíc díky hostujícímu bubeníkovi Tomáši Neuwerthovi trávil za bubny jen minimum času, během večera je ale přeci jen nezapomněl provětrat. Z desky 1:0 zazněla Holka z plakátu, která byla doprovázena nejen tancem, ale i klipem na velkoplošných obrazovkám za tanečním parketem.

Na cestě z budoucnosti zpět do roku 2021 jsme potkali Elišku následovanou C.V.A.N. a v zápětí Léčitelem. Namísto Jiřího Schmitzera, který ztvárnil léčitele pana Tečku na koncertě Nanopicture k Nanoalbum, se do jeho role nyní se stejnou intenzitou vložil sám Milan Cais. Virtuální duet si zazpíval s jednou z hostujících zpěvaček Denisou Katzer, druhá ze sester Simona Katzer si hned poté zazpívala píseň Nemocná. Nemocnou tanečnici nenechaly na holičkách loutky, které v písni Zmenšený sehráli příběh na jejím bezvládném těle uprostřed manéže.

Zpět v roce 2034 diváci rovnou vyrazili společně s Kraftwerk do Saint Tropez. Při této písni už měli diváci problém zůstat vsedě a následovali poskakujícího Mardošu, který, jak je zvykem na koncertech Tata Bojs, doplňuje scénu svými výskoky různých tvarů, výšek s neustálým přehazováním jeho ikonické patky. Když ještě Milan požádal obecenstvo, aby si s ním zazpívalo refrén k písni Minoritní, bylo jen otázkou času, kdy bude celá manéž stát. Spolek holek, Šťastnější a 220 Travoltů na závěr, nenechali nikoho chladným a rozpohybovali celou manéž včetně Dekkadancers.

Děkovačka pozvolna přešla do přídavku. Opakování a Pěšáci už byli jen třešničkou na dortu. Světla, zvuk, choreografie...  Koncert neměl slabé místo. Tata Bojs společně s Dekkadancers strhli svým Velkým třeskem každého, který v pondělí zavítal do manéže. Naštěstí pro ostatní bude ještě opakování!

Text a foto: Jan Pech
Témata: Tata Bojs, Dekkadancers, koncert, Azyl87, Holešovice

Velký třesk! Tata Bojs a Dekkadancers rozhýbali Azyl78 Velký třesk! Tata Bojs a Dekkadancers rozhýbali Azyl78

Zobrazit fotogalerii (39)

zavřít