LIVE: Tata Bojs ve Foru Karlín, to byla pastva pro uši i oči

Vydáno 13.11.2015 | autor: redakce

Tata Bojs letos stihli svým příznivcům nadělit předčasný vánoční dárek – album A / B. A nebyli by to kluci z Hanspaulky, aby ho nepokřtili se vší parádou. Fórum Karlín, kde křest 12. listopadu probíhal, doslova praskalo ve švech.

LIVE: Tata Bojs ve Foru Karlín, to byla pastva pro uši i oči Tata Bojs ve Foru Karlín, to byla pastva pro uši i oči

Krom uší se Tata Bojs snaží vždy potěšit i oči. Jejich koncerty bývají promakané do posledního detailu a v kreativitě se jim jen tak nějaká česká kapela nevyrovná. Co vymyslel frontman a zároveň autor vizuální stránky show Milan Cais tentokrát, přišly okouknout  4 tisíce fanoušků.

Tata Bojs si audiovizuálně vyhráli ve Foru Karlín

Tata Bojs svoje představení odstartovali hned první peckou z nové desky nazvanou Nadčasová. Novinky svým příznivcům ale ordinovali po malých dávkách, poctivě je střídali i se svými staršími hity. Zazněly osvědčené pecky jako Elišce, Pěšáci, Šťastnější nebo stále velice oblíbená Attention Aux Hommes. Velký prostor dostala deska Ležatá osmička, krom skladeb Usínací, Filmařská, Opakování či Ztraceni v překladu si fanoušci mohli vychutnat i píseň Světová. Rappera Vladimíra 518, který v ní hostuje, na pódiu nikdo nepostrádal, jeho absenci zdatně nahradil kytarista kapely Vladimír Bár, který si střihnul jeho rapový part.

Fanoušky už nepřekvapí, že frontmanem kapely je bubeník Milan Cais, který si svůj nástroj na rozdíl od běžných bubeníků rád umístí do popředí pódia. Tentokrát si ale zjednal posilu, na jevišti se objevily dvě bicí soupravy a Cais měl tak více prostoru ukojit své frontmanské pudy a stále častěji ho bylo vidět více s mikrofonem než za bicími. Další posilou bylo i vokální trio Yellow Sisters, jehož tři zpěvačky ale téměř nebyly slyšet a díky svým tanečním kreacím spíš nekoordinovaně vlály do větru, čili působily spíš jako rušivý element.

LIVE: Brněnský koncert Tata Bojs byl radost od A do Z nadpis odkazu

Jak již bylo zmíněno, Tata Bojs nesází pouze na hudební složku, ale snaží se návštěvníky koncertů zaujmout i po vizuální stránce. Jejich koncerty bývají plné neotřelých nápadů, kde se vyřádí zejména Milan Cais, jenž má většinu výtvarných záležitostí kolem kapely na starosti. I tentokrát byl koncert pastvou pro oči, na druhou stranu nic tak očekávaně šokujícího nepřinesl. Opět byl využit systém LED obrazovek, jejichž prostřednictvím divákům mimo jiné pustili i několik klipů. Originální byl ovšem křest nového alba A/B, kdy Tata Bojs požádali všechny přítomné, aby jim album pokřtili světlem ze svých mobilních telefonů. Výsledný efekt neměl chybu.

V zákulisí s Tata Bojs: O turné, dobrým a špatným retru i očním kontaktu

I přes malé nedostatky ale "Tatáči" opět nabídli precizně připravenou show, kterou své příznivce rozhodně nezklamali. Odměnou jim byly mimo jiné závěrečné bouřlivé a dlouho nekončící ovace, které evidentně dojaly i kapelu a nezůstaly bez komentáře Milana Caise. "Přál bych vám, abyste teď mohli být tady,“ vzkázal fanouškům z pódia, odkud pozoroval rozvášněný dav. V tu chvíli "moje jediný přání bylo opakování", jak se zpívá v hitu Opakování z alba Ležatá osmička. Tata Bojs možná tentokrát nešokovali výpravností tak markantně jako obvykle, i tak ale koncert stál za to a klidně by si ho přítomní dali hned znovu. Tata Bojs v jednom z rozhovorů přiznali, že si některé nápady šetří na další desku. Jedno je tedy jisté –je stále na co se těšit.

Jak to jde Tata Bojs naživo, dokážou 11. března 2016 i návštěvníkům Žebříku, kde vystoupí.

text: Marta Pušová, foto: Pavel Mužák

 

4,00

čtenáři

hlasuj
zavřít