Tata Bojs oslaví příští rok na Metronome festivalu svoje třicetiny. Na jeden den budou mít svou stage

Vydáno 24.11.2017 | autor: redakce

Držitelé devíti Andělů Tata Bojs jsou prvním českým ohlášeným jménem programu nadcházejícího ročníku Metronome Festivalu Prague. Na festivalu ve velkém stylu oslaví své třicáté narozeniny. V rámci "dne s Tata Bojs" se představí i několik velmi zajímavých hostů. Kombinace všech jejich jmen vytvoří z tohoto bloku unikátní sestavu české scény. Metronome Festival Prague proběhne ve dnech 22. - 23. června 2018 již tradičně na pražském Výstavišti.

Tata Bojs oslaví příští rok na Metronome festivalu svoje třicetiny. Na jeden den budou mít svou stage Tata Bojs oslaví příští rok na Metronome festivalu svoje třicetiny. Na jeden den budou mít svou stage

Oslavenci Tata Bojs na scénu Moon Stage, kterou vlastně spolu se svými hosty ovládnou na celý páteční festivalový den, pozvali tři generačně spřízněné kapely vesměs z ranku nejoblíbenějších atrakcí festivalové scény. S každou z nich mají ale i další nepřehlédnutelné styčné rysy. Midi Lidi s Tata Bojs nepochybně spojuje nadhled a smysl pro humor, a to nejen po hudební stránce, ale třeba i ve smyslu tvorby klipů a vizuální prezentace. Mezi mnoha cenami ověnčeným kladenským Zrním a Tata Bojs lze najít spojitosti hlavně v neustálé snaze o originální přístup ke každé písni a v zálibě experimentovat se zvukovou stránkou tvorby. Navíc jim též Milan Cais navrhnul scénu pro nedávný koncert ve Fóru Karlín.

RECENZE: Tata Bojs spojením s orchestrem nezpůsobili revoluci, ale své posluchače potěší

A kultovní Umakart, který se sejde výhradně pro tuto příležitost po několika letech, a to v exkluzivní sestavě včetně Jaromíra Švejdíka aka Jaromíra99 a Jana P. Muchowa, si o srovnání s Tata Bojs přímo říká dvěma jmény členů: klávesista Jiří Hradil je zároveň členem Tata Bojs, kytarista Dušan Neuwerth je nehrajícím členem, neodmyslitelným ale od jejich zvukařského pultu.

"Třicet let je docela dost. V životě kapely rozhodně víc, než v životě lidském, řekl bych. Jsem rád, že můžeme přesně v týdnu výročí založení Tata Bojs zahrát speciální koncert na Metronome Festivalu a začít tím tak sérii oslav, která by měla vyvrcholit na konci roku 2018 velkou tematickou výstavou v galerii DOX," říká Milan Cais a s úsměvem dodává: "Zase můžeme oprášit a znovuobnovit hlášku - jsme nejmladší třicet let stará kapela!" Každá z pozvaných kapel zahraje plnohodnotný, zhruba hodinový koncert a Tata Bojs pak vystoupí na celou hodinu a půl se svou vizuální show speciálně postavenou pro Metronome Festival Prague 2018."Koncept jedinečných koncertů českých interpretů prosazujeme již od prvního ročníku a jsem ráda, že se právě tyto koncerty staly jedním z poznávacích znamení programu festivalu Metronome. A to, že u nás oslaví svoje narozeniny zrovna Tata Bojs, je pro nás velká radost i čest zároveň a doufám, že stejně jako já se na tenhle speciální den budou těšit i fanoušci," dodává Barbora Šubrtová, dramaturgyně festivalu. V minulosti to byli například Monkey Business a jejich tribute Georgi Michaelovi nebo J.A.R. s gospelovým sborem v zádech.

Tím program na Moon Stage nekončí. Dalším zahraničním jménem programu Metronome Festivalu Prague 2018 po již dříve ohlášeném zpěvákovi Tomu Odellovi bude Sister Bliss s Faithless DJ Setem. Jde o DJský projekt členky slavné britské elektronické kapely, pohybující se stylově mezi trip hopem, housem a trancem. Sister Bliss je téměř výhradní tvůrkyní hudební složky tvorby Faithless, operátorkou s elektronickými zvuky i multiinstrumentalistkou, ovládající řadu "živých" nástrojů.

tz, jm

Témata: Tata Bojs, Metronome festival

zavřít