Příběh českého hitu: Mirai - Chci tančit

Vydáno 03.12.2021 | autor: Andrea Štipčáková

Mirai vydali píseň Chci tančit v roce 2017. Téměř okamžitě si skladba našla své místo v rádiích a navázala tak na předchozí Když nemůžeš, tak přidej nebo Pojď, zapomenem. Autorem jejího textu i hudby je frontman kapely Mirai Navrátil, spolupracoval na ní pak s producentem Ondřejem Fiedlerem.

Příběh českého hitu: Mirai - Chci tančit Příběh českého hitu: Mirai - Chci tančit

Skladbu Chci tančit vydali Mirai jako součást alba Konnichiwa. Jak zavzpomínal pro iREPORT Mirai Navrátil, vznikla na kytaru, kterou našel na internetovém bazaru. „Hledal jsem kytaru k táboráku, která by se mohla zničit, poškodit… Aby mi nevadilo, kdyby ji poškodil nějaký plamínek, který by mohl vyskočit z ohně,“ vysvětloval zpěvák.

ROZHOVOR | Mirai Navrátil: Naše nová deska je fresh, konzervativnějšímu českému popu vyšlapává cestičku

„Hledal jsem v inzerátech a v jednom paní psala, že prodává kytaru za asi dvě stě korun. Jel jsem pro ni z Frýdku-Místku do Ostravy na nádraží, kde stála paní a říkala, že se jí chce zbavit. Vůbec jsem to nechápal. Kytara neměla nějakou extra hodnotu, ale ve finále jsem na ni napsal song Chci tančit,“ prozradil Navrátil.

Na produkci spolupracovala sestava s Ondřejem Fiedlerem. Cílem bylo zachytit v písni letní atmosféru, což se Mirai povedlo. Song se téměř okamžitě dostal do éterů rádií a na koncertech ji kapela hraje dodnes.

Videoklip natáčel band pod taktovkou režiséra Ondřeje Urbance. Čtyřčlenná skupina ve složení Mirai Navrátil, Šimon Bílý, Michal Stulík a Tomáš Javůrek se ve vizuálu prohání na koloběžkách a segwayích a jak zavzpomínal Navrátil, bez zranění se natáčení neobešlo. „Zranila se nějaká dívka, maskérka nebo kostymérka, kterou Michal povalil, protože začal dělat blbosti. ‚Vytunil‘ jí kolínko,“ směje se dnes frontman. „Ale ne nějak zásadně,“ dodává.

Během tvorby videa vystřídala kapela několik lokací. Po Praze se štáb přemístil do Nového Jičína, odkud pocházejí Šimon a Michal. Členové formace si vytvořili vlastní choreografii a jak už dříve uvedli, dva dny natáčení si naplno užili.  

Text: Andrea Štipčáková, foto: Facebook Mirai
Témata: Mirai, Mirai Navrátil, Chci tančit, Příběh hitu

zavřít