TOP 8 videoklipů týdne: Mirai v posteli s kolegy z branže, Láska na Tenerife a Lenny s Marcellem si vyzkoušeli EDM

Vydáno 15.02.2022 | autor: Andrea Štipčáková

Československá scéna za poslední týden vyprodukovala hned několik zajímavých videoklipů. Mirai si do toho svého pozvali řadu celebrit, Láska ho natáčel na Tenerife a Tome Prince s Lenny a Marcellem se nechali inspirovat posledním turné Lady Gaga a seriálem Euforie. Na scéně rovněž debutovala písničkářka Evah, Slovák Matej Smutný se omlouvá novou písní ženám za to, že je muži neposlouchají, a Pavel Callta spolupracoval s Lucií Bílou. Když pak zabrousíme do zahraničních vod, musíme vyzdvihnout novinky Tears For Fears a Eda Sheerana s Taylor Swift

TOP 8 videoklipů týdne: Mirai v posteli s kolegy z branže, Láska na Tenerife a Lenny s Marcellem si vyzkoušeli EDM TOP 8 videoklipů týdne: Mirai v posteli s kolegy z branže, Láska na Tenerife a Lenny s Marcellem si vyzkoušeli EDM

Mirai v posteli s řadou celebrit

Mirai do nového videoklipu k písni Vedle tebe usínám z alba Maneki Neko obsadili řadu známých osobností. Kromě Lucie Borhyové či Pokáče se v něm frontman ocitá v posteli s Evou Burešovou, Janem Cinou, Ivou Kubelkovou nebo youtuberem Karlem „Kovy“ Kovářem. „Doteď jsme nestavěli naše klipy na známých tvářích, ale teď nám přišlo, že to dává smysl a není to prvoplánové. Většina z těch lidí jsou kamarádi nebo aspoň spříznění známí," uvedl Navrátil.

Příběh českého hitu: Mirai - Chci tančit

 „Netroufám si říct, jestli to bude hit, ale máme pocit, že refrén se fakt zarývá do palice. Určitě bych si to přál, ale čím jsem starší, tím víc vím, že nic nevím,“ dodal frontman kapely, která spolu s klipem oznámila druhý koncert v O2 areně.

Láska natáčel na Tenerife

Nový singl Mraky je nedávnou vzpomínkou písničkáře Lásky na akci Holiday Party na Tenerife, kdy spolu s Voxelem a fanoušky vyrazil na dovolenou na jeden z Kanárských ostrovů. Skladba pojednává o potřebě vymanit se ze zdí a mantinelů, o touze žít si po svém a vykročit z davu.

„Klip vznikl dříve než samotná písnička. Náhodou s námi na dovolené byli dva skvělí filmaři. Řekl jsem si, že to tam je tak pěkné, že musíme natočit klip. Akorát jsem zrovna neměl hotovou žádnou písničku, která by se na to hodila. Tak jsem klukům narychlo udělal takovou demonahrávku a šlo se točit. Finální song jsme udělali ve studiu o pár měsíců později. Kluci mě při střihu videa proklínali, protože demo a finální píseň se lišily, ale dali to. Já jsem s výsledkem velmi spokojený," upřesňuje Láska.

Evah se představuje českým posluchačům

Videoklipem Head In The Clouds se uvádí na scénu písničkářka Evah. V posledních letech se věnovala buskingu, už na podzim loňského roku se však rozhodla jít cestou vlastních písní a vydala Old Photos. Námětem nového singlu je touha po změně a nestabilitě tekutých písků.

„Text pojednává o vnitřní potřebě změny a odhodlání ji uskutečnit. O odvaze vykročit do neznáma navzdory vší nejistotě. Lokalitu natáčení jsem zvolila právě kvůli příběhu písničky. Písčitá oblast prošla za tisíciletí řadou proměn, a přitom stále obsahuje sedimenty až z období třetihor. I my v sobě nosíme kousky naší minulosti," říká zpěvačka

Matej Smutný se omlouvá ženám za to, že je muži neposlouchají

Zpěvák Matej Smutný vydává Words U Say, první singl z připravovaného debutového alba, které vyjde ještě v tomto roce.  „Muži někdy slyší jenom bla bla bla,“ směje se slovenský zpěvák a skladatel Matej Smutný. „Chtěl jsem se skladbou omluvit všem ženám za to, že chlap má toho někdy v hlavě tolik, že už nemá kapacitu na to, aby poslouchal každou větu od svojí partnerky, přítelkyně, ženy...“ říká zpěvák.

Break The Man je předzvěstí nového alba Tears For Fears

S novým videoklipem se hlásí také Tears For Fears. Natočili ho k písni Break The Man, která bude součástí nového alba formace, jež vyjde už 25. února. Jak uvedl Curt Smith, song pojednává o ženské síle. Videoklip ilustruje vykonstruovanou realitu patriarchátu. Jde o místo, kde je hiararchie postavená na slépe oddanosti jiným. Zevnitř se svět jeví jako nekonečný, ale zvenčí je pouhou hračkou Matky vesmíru.

Pavel Callta má na nové desce Lucii Bílou

Pavel Callta vydal před pár dny svoje nové album Můžeš se mnou počítat. Aktuální singl Život je jen tvůj nazpíval s Lucií Bílou. V hlavní roli ženy, která žije svůj život přes virtuální realitu, je Denisa Nesvačilová.

Lenny v EDM songu. Může za to producent Tome Prince

Lenny a Marcell přijali pozvání do pro ně celkem nových hudebních vod EDM pod vedením producenta Toma Prince. Výsledkem je chytlavý taneční singl Love Me Harder. Klip má být vizuálně inspirovaný posledním turné Lady Gaga i populárním seriálem Euforie. O jeho režii se postaral Tomáš Holzknecht. 

Ed Sheeran s kámoškou Taylor Swift 

Taylor Swift a Ed Sheeran jsou dlouholetými kamarády. Zpěvák se v roce 2013 ukázal na její Red Tour a od té doby spolu několikrát živě vystoupili a hudebně se navzájem inspirovali. Dali také dohromady několik songů. jejich společným aktuálním počinem je skladba The Joker and The Queen. V klipu sledujeme dospívání teenagerů. V hlavní roli se objevili stejní herci, jako v jejich předchozí společné písni Everything Has Changed.

Text: Andrea Štipčáková, Kateřina Nováková, foto: Lukáš Matoušek (Mirai), Jakub Novotný (Láska), Pavla Hartmanová (Tome Prince)
Témata: Mirai, Láska, Evah, Matej Smutný, Tears For Fears, Ed Sheeran, Taylor Swift, Tome Prince, Lenny, Marcell, Pavel Callta, Lucie Bílá

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít