TOP 9 videoklipů týdne (123.): Jamiroquai znovu oslní funkem, Pavel Callta má píseň ke knize

Vydáno 31.01.2017 | autor: Anna Hejkalová

I minulý týden byl na nové klipy bohatý. Jamiroquai po sedmi letech ožili, v březnu vydají album a v červenci k nám zavítají na Colours, ve stejném měsíci vydává svou novinku i Ed Sheeran, který nás pobláznil v posledních letech. Filmové pokračování Padesát odstínů šedi má i svou ústřední píseň, které se ujala Taylor Swift společně s Zaynem. Opodál nezůstává ani česká scéna, kde se připomínají Lake Malawi, Pavel Callta či Jakub Děkan

TOP 9 videoklipů týdne (123.): Jamiroquai znovu oslní funkem, Pavel Callta má píseň ke knize TOP 9 videoklipů týdne (123.): Jamiroquai znovu oslní funkem, Pavel Callta má píseň ke knize


FUNKY JAMIROQUAI JSOU ZPĚT

Držitelé Grammy, globální elektronicko-soulovo-funkové superhvězdy Jamiroquai ohlašují svůj návrat vydáním svého osmého studiového alba Automaton, které vychází 31. března. První ochutnávkou je singl a klip k titulní písni, jedná se o pořádnou porci neo-noir sci-fi, kterou režíroval Charlie Lightening pod tvůrčím dohledem frontmana Jay Kaye. Inspiraci pro klip našli v uznání vzestupu umělé inteligence a technologie v dnešním světě i v tom, že my lidé začínáme zapomínat na příjemnější a jednodušší věci v životě a v našem životním prostředí, včetně vztahů mezi námi. Nechybí ani atypický "klobouček" Jay Kaye. Navíc Jamiroquai přijedou v létě do České republiky, 22. července vystoupí na festival Colours of Ostrava.

Jamiroquai budou další velkou hvězdou Colours Of Ostrava

ED SHEERAN VSADIL NA VZPOMÍNKY

Před novou deskou Divide, která vyjde v březnu, vydal Ed Sheeran klip k písni Castle On The Hill. Jak obsahově, tak vizuálně je plná vzpomínek na jeho mládí a dospívání. Video koresponduje s textem, natáčelo se v Sheeranově rodném Framlinghamu a hrají v něm teenageři, kteří chodí do stejné školy, kterou navštěvoval i on. Hlavní roli tu má samozřejmě zrzavý kluk, prožívající starosti mládí. Video je proto nostalgické a pro Sheerana i velmi osobní. 

Ed Sheeran vydá nové album Divide v březnu

LAKE MALAWI VĚNOVALI KLIP PRAŽSKÝM NÁPLAVÁM

Videoklip Prague (In the City) se, jak název naznačuje, odehrává na několika místech v Praze a je tak svým způsobem věnován všem, kteří se do tohoto města přistěhovali. Text je zároveň o tom, že stěhováním si člověk pomůže, ale všechny svoje problémy i radosti nese s sebou. Režie klipu se ujala talentovaná Anežka Horová, která klip natočila i sestříhala. O vizualizaci a styling se postaral jejich dlouholetý kamarád Jaroslav Gazda, který tímto sílu písně umocňuje. V současnosti pracuje kapela na dokončení dlouho očekávané debutové desky s názvem Surrounded By Light, která vyjde na konci roku 2017. Křest alba je naplánovaný hned nadvakrát - 5. prosince v Brně na Flédě a 6. prosince v pražském Paláci Akropolis.

RECENZE: Lake Malawi si vás získají za šestnáct minut

LONGITAL HRAJÍ NA POČEST ZESNULÉHO NOVINÁŘE

Píseň i klip k Div divúci vznikly speciálně pro kompilaci Ostrov hudby na památku jejich přítele a hudebního novináře Juraje Kušnierika, který se před rokem vydal za hudbou na milovaný Island a už se nevrátil. Klip je "krasohledový" a natočil ho Ondřej Geče a setříhal Michal Heriban. Ostrov hudby vznikl spojením několika vydavatelství a ocitla se na něm známé jména slovenské hudební scény, interpreti tak poskytli 23 písní z větší části zcela nových a ještě nevydaných. Cílem je vzájemná pomoc a propagace slovenské hudby. Kompilace pokračuje v pozitivním odkazu tohoto zesnulého uznávaného novináře a její výtěžek bude použitý na podporu vzdělávání, spolupráce a prezentace slovenské hudby. 

Longital interview: Ty pravé zázraky se dějí, až když zpomalíte

TROYE SIVAN PODPORUJE LESBY A GAYE

Troye Sivan je australský herec a zpěvák jihoafrického původu. Má za sebou již několik EP včetně alba Deluxe, kde nalezneme právě Heaven, která je věnována všem lidem s orientací na stejné pohlaví. Sivan chce, aby věděli, že tu nejsou sami a měli tak více síly vyjít s pravdou ven, protože už to není tabu jako kdysi. Videoklip prolínají právě záběry na "láskyplné" obětí takto orientovaných osob, čímž ukazuje, že homosexualita existovala vždy a není žádným "trendem" dnešní doby. 

vložte odkaz, text nemažte

ZAYN A TAYLOR SWIFT ODSTARTOVALI HVĚZDNÝ SOUNDTRACK K PADESÁTI ODSTÍNŮM TEMNOTY

Zayn Malik, původní člen One Direction, a Taylor Swift spojili své hlasy v písni I Don’t Wanna Live Forever, ústřední písni ze soundtracku k filmu Padesát odstínů temnoty. Nejprve oba interpreti zveřejnili krátkou ochutnávku na svých kanálech, následně pak už celý klip, při jehož natáčení museli zničit snad celý londýnský hotelový pokoj. Mezi další interprety soundtracku se zařadila Sia, Tove Lo, John Legend nebo Halsey.

PAVEL CALLTA NAPSAL PÍSEŇ KE KNIZE

Vydavatelství Albatros oslovilo Pavla Calltu, aby napsal píseň k nové knize Čáry života od americké spisovatelky Veronicy Roth, známé především díky triologii Divergence. Režii historicky prvního českého knižního hudebního videoklipu, pojmenovaného stejně jako předloha, Čáry života, si vzala na starost moderátorka pořadu Mixxer z české hudební televize ÓčkoTereza Tobiášová. Ta se ve videoklipu na malou chvíli také mihne.

VIDEO: Pavel Callta a Jeden Team, to je rytmika a emoce

JAKUB DĚKAN VZPOMÍNÁ NA SVÉHO DĚDU

Jakub Děkan se po spolupráci s Pauliem Garandem a s ATMO music vydal na sólovou dráhu. Nyní po skladbách Řidičák a Já vím přichází s písní Děda, věnované jeho zesnulému dědečkovi Jiřímu Václavíkovi. V klipu se setká s bývalým automobilovým závodníkem Jiřím Bergerem, který shodou okolností byl nejen nejlepším přítelem jeho dědy, ale je také  i dědečkem klávesáka JD bandu, se kterým Jakub Děkan vystupuje.

VIDEO: Jakub Děkan v novince vzpomíná na svého Dědu

NORMA JEAN MARTINE NA VLNÁCH RETRA

Norma Jean Martine, známá především coververzí Freedom od George Michaela, jež se objevila jako hudební podklad v televizní reklamě, vydala další klip k písni ze své sólové desky Only In My Mind. Z většiny ji produkoval Danton Supple, který již dříve spolupracoval například s Coldplay. Still In Love With You  je černobílým retro snímkem, který doplňuje podobně stylově laděná melodie.

Text: Hana Bukáčková, Anna Hejkalová

Témata: Jamiroquai, Colours of Ostrava, Ed Sheeran, Lake Malawi, Albert Černý, Longital, Troye Sivan, Zayn Malik, Taylor Swift, Pavel Callta, Jakub DěkanNorma Jean Martine

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít