LIVE: Lake Malawi si na nic nehráli, s diváky v Brně byli na jedné vlně

Vydáno 06.12.2017 | autor: Lucie Šimůnková

Lake Malawi nedávno vydali debutovou desku Surrounded By Light a dávají o sobě stále víc a víc znát. Na brněnské Flédě ji pokřtili 5. prosince, druhý křest proběhne 6. prosince v pražské Akropoli. Fanoušky nejprve připravila londýnská předkapela Banfi a pak nás už čekala hodina a půl upřímné radosti. Lake Malawi byli prostě a jednoduše neuvěřitelní. 

LIVE: Lake Malawi si na nic nehráli, s diváky v Brně byli na jedné vlně LIVE: Lake Malawi si na nic nehráli, s diváky v Brně byli na jedné vlně


LAKE MALAWI
FLÉDA, BRNO
5. 12. 2017

Začalo to všechno dost nevinně. Lake Malawi otevírali svůj koncert skladbou Holidays Forever, tedy stejnou, jaká desku otevírá. Příchod kapely nebyl nijak okázalý, nečekala nás ohnivá show ani dramatické padání opony. Stačilo, aby zahráli první tón a sál rázem přestal dýchat. Pravdou je, že svůj podíl na tom rozhodně měl i vynikající zvuk. Ten byl natolik konkrétní, že si diváci mohli užít každý jednolitvý tón.

Albert Černý (Lake Malawi) interview: Londýn mám rád kvůli hudbě, ale doma se cítím v Praze

PŘEDKAPELA Z VÝCHODNÍHO LONDÝNA

Ještě před tím vším začala diváky, s lehkým zpožděním, rozehřívat kapela Banfi. To je parta tří muzikantů z východního Londýna, kterou kdysi Albert poznal na cestách. Hrají spolu necelé tři roky, v Česku se představili poprvé, ale podle svých slov rozhodně ne naposledy. Muzika naprosto správně korespondovala s atmosférou a očekáváním.

Pak už to jen a jen stoupalo. Lake Malawi zahráli většinu skladeb z nové desky a jako přídavek nechyběla píseň Chinese Trees. Avšak ještě před koncertem mohli fanoušci svými hlasy na Facebooku rozhodnout, kterou další skladbu si chtějí z repertoáru původní kapely Alberta Černého Charlie Straight poslechnout. Není se čemu divit, že na plné čáře vyhrála hitovka Upside Down společně s Coco. Kdo je dlouholetým fanouškem, konkrétně u těchto skladeb mu mohla ukápnout nejedna slzička. Kmotrem nové desky se stala kapela Banfi, přesněji její hlavní frontman Joe. Lake Malawi hráli jako o život. Jako by chtěli do celého světa vykřičet, že jsou zpět.

RECENZE: Lake Malawi debutují na světové úrovni

NA NIC SI NEHRAJÍ, JSOU PROSTĚ ÚŽASNÍ

Novou desku Surrounded By Light jsme již komentovali v recenzi. Občas se horkotěžko překonává studiový zvuk, ovšem ten, který vytvořili na Flédě, by mohl být ukázkový. Sympatický byl i přirozený přístup muzikantů. Kdekdo si mohl kohokoliv z kapely odchytnout na baru a jen tak s ním poklábosit. Občas šla až hlava kolem, že kapela, která může být právem pyšná na cestu, jakou ušla, je tak vstřícná ke svým fanouškům. Možná i v tom je totiž klíč jejich úspěchu. Jak už avizoval Albert v našem rozhovoru, součástí několika koncertů je i fotokoutek Fotonaut. Bezprostředně po koncertě se tam celá kapela ochotně fotila a fotografie podepisovala.

Možná je to tím, že se blíží konec roku, a tak máme všichni potřebu uplynulý rok zhodnotit a srovnávat. Ale tento koncert byl bezpochyby jeden z nejlepších. Je neskutečné, jakou cestu se kapele povedlo ujít. Úterní koncert všechny v sále pohladil na duši. V předvánočním shonu to byla jedna z malých radostí, kterou jsme mohli společně sdílet a s kapelou si tak na chvilku ujet na vlně eufemismu.

Text: Lucie Šimůnková, foto: archiv

Témata: Lake Malawi, Fléda, Surrounded By Light

4,50

čtenáři

hlasuj
zavřít