LIVE: Večer indie tónů s Republic Of Two, Lake Malawi a Teepee

Vydáno 29.07.2016 | autor: Hana Bukáčková

Čtvrteční večer na pražském Střeleckém ostrově patřil indie folku a popu, a to ve velkém. Na křest své nové desky si Republic Of Two pozvali jako překapely své oblíbené a talentované Teepee a Lake Malawi. Obě skupiny vzdaly hostitelům hold coververzemi. Střelák zažil večer silných melodií a textů. Byl to balzám pro duši a uši.

LIVE: Večer indie tónů s Republic Of Two, Lake Malawi a Teepee Republic Of Two pokřtili svou novou desku. Foto: Lucie Levá


REPUBLIC OF TWO
, LAKE MALAWI, TEEPEE
STŘELECKÝ OSTROV, PRAHA
28. 7. 2016

Večer zahájila dvojice Teera a Mason, říkající si Teepee. Pocházejí původně z Plzně a všimli jsme si jich třeba na letošních United Islands Of Prague. Představili například songy All I Want, Paintings, Darkness ze své debutové desky Albatross, kterou vydali v dubnu. Dvoučlenná formace se soustředila na hraní a neztrácela čas povídáním mezi jednolivými songy. Teera zavzpomínala, že to je asi pět let, co poslouchala právě Republic of Two a chtěla se s nimi fotit po koncertech. Skutečnost po pár letech tedy předčila její očekávání. Nechyběla ani předělávka jejich písně, kterou si speciálně přišli poslechnout právě členové ROT Mikoláš Růžička a Jiří Burian. 

LIVE: Večer indie tónů s Republic Of Two, Lake Malawi a Teepee

Lake Malawi navázali na indie vlnu. Byli v poloviční sestavě, přišli tedy pouze frontman Albert Černý s Jeronýmem Šubrtem. Nicméně na síle jejich vystoupení to neubralo, svůj repertoár předvedli v komornějším provedení, než jsme zvyklí. Kromě koncertních stálic zahráli dvě novinky, přičemž jednu z nich Albert složil asi před dvěma týdny, když měl velmi špatnou náladu, která ho vzápětí po několikátém přehrání této pecky přešla. Na závěr si v poslední písni zaimprovizoval, čímž ještě víc uvolnil už tak dobrou náladu panující na břehu Vltavy.

vložte odkaz, text nemažte

ODUŠEVNĚLÁ HUDBA I TANEČKY

Samotný hřeb večera patřil ostříleným Republic Of Two, tedy dvojici Mikoláš Růžička a Jiří Burian. Sestavu doplnili zpěvačka Huyen Vi Tran alias Viki, bubeník Jan Janečka, baskytaristé Štěpán Růžička a Timon Svoboda, kteří spolupracovali na novém, již čtvrtém albu Back To The Trees této party, vydaném před pár dny. Místo koncertu vybrali tématicky příhodně vzhledem k názvu desky.

Střelák se proměnil v oázu pro oduševnělou hudbu. Křest desky proběhl - neproběhl, album totiž vhodili mezi fanoušky a tím ho pokřtili. Mikoláš nezapomněl věnovat jednu písničku svojí ženě, která patřila mezi nejhlasitější fanoušky v publiku. Nechyběla All I Can Hear Is Gunshots, která svým popěvkem "óóó" rozezpívala dosud nepějící diváky. Jejich kousky zněli dynamičtěji a živěji, než jsme od nich zvyklí ze studiových nahrávek, takže krom zasloužených ovací došlo i na tanečky.

text a video: Hana Bukáčková, foto: Lucie Levá

Témata: Republic Of Two, Teepee, Lake Malawi, koncerty

4,50

čtenáři

hlasuj

NEJČTENĚJŠÍ

SOUTĚŽE

SOUTĚŽ: Monkey Business v lomu Velká Amerika
zavřít