VIDEO: Jakub Děkan v novince vzpomíná na svého Dědu

Vydáno 25.01.2017 | autor: redakce

Do světa populární hudby vstoupil po boku Paulieho Garanda, prosadil se i společně s ATMO music - v obou případech jako hostující zpěvák. Ale pouhým refrénům je konec. Po debutovém singlu Řidičák a následujícím Já vím vydává Jakub Děkan další sólovou píseň. Nese název Děda a je velmi osobní. 

VIDEO: Jakub Děkan v novince vzpomíná na svého Dědu Jakub Děkan v novince vzpomíná na svého Dědu

S novým rokem je tu i novinka od libereckého zástupce populární hudby. "Je jakýmsi dopisem, poselstvím tam nahoru o tom, co se tu za poslední roky událo. Chtěl bych ho věnovat svému dědovi, který už bohužel není mezi námi," popisuje novinku její autor Jakub Děkan. Už samotný výrok dává jasně najevo, že jde o velice osobní záležitost. Zpívá tu o společných zálibách a aktivitách, především sportu a hudbě.

Martin Harich, Pavel Callta a Jakub Děkan potěšili pražský klub La Loca svými hity

Nahrávka vznikla v pražském Rooftop studiu Ondřeje Žatkuljaka, který jí následně dodal i zvuk. Videoklip má na svědomí mladý šikovný tým KHfilmin' z Kutné Hory. Jsou v něm k vidění scenérie ze severočeského Liberce a okolí. Motivem je putování po místech spojených právě s osobou zesnulého Jiřího Václavíka, které končí návštěvou známého bývalého automobilového závodníka Jiřího Bergera, jenž bohužel po jednom ze závodů skončil na vozíku. "Shodou náhod to byl i dědečkův nejlepší přítel. Šel mu také za svědka na svatbě, je kmotem mojí maminky, a shodou náhod je i dědečkem klávesáka JD bandu, se kterým vystupuji," objasňuje shodu náhod Jakub Děkan.

vložte odkaz, text nemažteMomentálně má zpěvák i jeho kapela za sebou úspěšnou Redhead Tour s Martinem Harichem a Pavlem Calltou, a před sebou další. Dne 17. února vyrazí pokořit několik českých klubů po boku Pekaře, jenž je čerstvým držitelem Slavíka jako Objev roku. Děkan tak již překročil hranice hostujícího interpreta a vykročil na sólovou dráhu.

Témata: Jakub Děkan, ATMO music, Paulie Garand, Pavel Callta, Pekař

3,50

čtenáři

hlasuj
zavřít