TOP 7 videoklipů týdne: Olympic představuje zrychlenou verzi osmdesátkového hitu a Mirai, Like-it i Pavel Callta zpívají o lásce

Vydáno 14.11.2023 | autor: Andrea Štipčáková

Láska. Takové téma si vybrali čeští muzikanti pro své listopadové singly. O románku, který přerostl v lásku, zpívají Mirai. Naopak z těžkého rozchodu se vyzpívává frontman Like-it Dominik Kříž. Pavel Callta se pak rozhodl napsat píseň o narušené důvěře ve vztahu. Na léto vzpomíná Pilot, který nás zve na cestu po Evropě. Olympic, respektive služebně nejmladší člen Pavel Březina, se vrací k osmdesátkovému hitu Taky jsem se narodil bos, a představuje ho ve zrychlené verzi. Hlásí se i Valerie Vachlerová a ze zahraničí Måneskin. 

TOP 7 videoklipů týdne: Olympic představuje zrychlenou verzi osmdesátkového hitu a Mirai, Like-it i Pavel Callta zpívají o lásce TOP 7 videoklipů týdne: Olympic představuje zrychlenou verzi osmdesátkového hitu a Mirai, Like-it i Pavel Callta zpívají o lásce

Mirai zpívají o románku, který přerostl v lásku

Po dvouleté pauze přichází kapela Mirai s novým, v pořadí čtvrtým albem, které světlo světa spatří v první polovině příštího roku. Ochutnávku z něj ale posílají fanouškům již nyní v podobě singlu summer love. „Je to chillová věc, u které mě prostě baví vibe. Nikam nespěchá, na nic si nehraje a cítím z ní lehkost," představuje song frontman kapely Mirai Navrátil. Jak název napovídá, tématem je láska, která z letního románku přerostla v něco vážnějšího. O režii videoklipu se jako obvykle postaral Ondřej Kudyn.

Mirai si splnili sen a poprvé ve své historii vyprodali O2 arenu

Frontman Like-it se vyzpívává z rozchodu

O lásce pojednává také novinka Like-it, kterou sestava nazvala Už jsem dlouho nespal. Napsal ji zpěvák Dominik Kříž, který se v písni vyzpívává z těžkého rozchodu. „Popravdě jsem singl psal pro člověka, kterej něco podobnýho prožíval. Sám jsem se do situace, která vystihuje náladu skladby, dostal až po nějaké době, kdy píseň byla už dávno hotová. Zkrátka jsem neměl ponětí, že to v domě, kde jsem s partnerkou žil, píšu pro vlastně pro sebe,“ říká muzikant.

ROZHOVOR | Dominik Kříž (Like-It): Občas se člověk potřebuje z beznaděje vyřvat

K emotivnímu singlu vyšel rovnou také videoklip, který se natáčel v Oboře Hvězda v Praze pod taktovkou režiséra Richarda Stieblera, jenž s kapelou spolupracoval i na předchozím klipu k singlu Na paty stoupám. „S Richardem a s celým jeho týmem vládne skvělá rodinná atmosféra a my to takhle máme rádi. Vše je připravené od A do Z, a když si sednete s člověkem ve všech směrech, tak není důvod tyhle věci měnit,“ říká k tomu bubeník Pavel Jansa.

Måneskin vydávají rozšířenou verzi Rush!

Spolu s rozšířenou verzí alba Rush! vydávají Måneskin videoklip k singlu Valentine. Ten nese černobílou barvu a je v podstatě jakýmsi „záznamem“ vystoupení italské sestavy se jmenovanou skladbou. Måneskin jsou aktuálně na světovém turné, v rámci kterého vyprodávají jeden koncert za druhým.

LIVE: Italská rocková jízda! Måneskin v Praze vyvolali totální šílenství

Petr Janda v dětských plenkách

Služebně nejmladší člen Olympiku Pavel Březina si přichystal pro parťáky z kapely překvapení v podobě předělávky hitu Taky jsem se narodil bos. Nahrávku oproti verzi z roku 1978 zrychlil a nechal k ní vyrobit kreslený klip s karikaturami všech členů. Pro jeho výrobu oslovil kreslíře Vladimíra Dvořáka.

Frontman kapely, legendární rocker Petr Janda byl z dárku nadšený. „Milý Pavle, to, že jsi nazpíval a nahrál moji písničku Taky jsem se narodil bos, mě opravdu hodně potěšilo. Poslechl jsem si to s radostí a doufám, že i tak podobně to budou cítit posluchači,“ uvedl zpěvák, který se v klipu objevuje se svými kolegy v dětských plenkách.

Valerie Vachlerová složila titulní skladbu k filmu už ve třinácti

Valerie Vachlerová je autorkou titulní písně k novému filmu Tajemství a smysl života svého otce, režiséra Petra Vachlera, která nese název True Face. Jak prozradila, skladbu složila už ve svých třinácti letech. „Měla jsem virózu, ležela doma. Naprosto nechápu, proč jsem to složila, jak jsem to složila. Bylo to hrozně spontánní. Sedla jsem si ke klavíru a řekla jsem si, zkus něco složit, nějakou písničku…,“ prozradila.

Pavel Callta přichází s citlivou baladou

„Singl Básně o nás dvou je rozchodová skladba, kterou jsem napsal letos v létě. Je to pro mě srdcovej song, který vypráví o dvou lidech, kteří se moc milovali, ale nakonec tam byla tak moc narušená důvěra, že to nevyšlo," uvádí Callta.

Poetický název singlu zcela koresponduje jak s textem, tak s doprovodným videoklipem. Toho se zhostil režisér Nikita Rublev, který se podílel i na posledních dvou snímcích. Hlavní role po boku talentovaného zpěváka se ujala youtuberka a začínající herečka s uměleckým jménem Amy's World. Finální střih a postprodukci romantického videa plného záběrů Prahy pak obstaral Tobiáš Petschenka.

Pilot zve na cestu po Evropě

Skupina Pilot vydala svůj třetí singl Doma z chystaného debutového alba Happy End, na kterém se podílí také textař Jenda Vávra a hudební producenti Jan Steinsdörfer (Chinaski) a Filip Vlček (John Wolfhooker). Videoklip natočený na mobil diváky vnese do slunečních dní na cesty po Evropě a desítky krásných míst.

Text: Andrea Štipčáková, TZ, foto: Kubo Krížo (Mírai), Vojtěch Mervart (Pavel Callta), Tereza Ravera (Pilot)
Témata: Mirai, Olympic, Valerie Vachlerová, Like-it, Pavel Callta, Pilot, Måneskin

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít