TOP 9 videoklipů týdne: Sam Smith nás vezme do divadla, Demi Lovato na svatbu a Lucie Bílá slaví Vánoce

Vydáno 05.12.2017 | autor: Lucie Šimůnková

V tomto týdnu mezi zařazenými klipy opět převládá česká produkce. S novinkou se představili Pavel Callta nebo mladinká Nelly, s vánoční skladbou je tu Lucie Bílá. Na blízké, které v nedáných dnech ztratili, vzpomínají Mirai a Zrní. V pochmurném duchu se nesou i skladby ze světa. James Arthur se veřejně přiznává a Sam Smith posílá svému bývalému příteli poslední vzkaz. Demi Lovato se vdává.

TOP 9 videoklipů týdne: Sam Smith nás vezme do divadla, Demi Lovato na svatbu a Lucie Bílá slaví Vánoce TOP 9 videoklipů týdne: Sam Smith nás vezme do divadla, Demi Lovato na svatbu a Lucie Bílá slaví Vánoce


Demi Lovato
u oltáře

Tell Me You Love Me - to je název nejen nového singlu Demi Lovato, ale také slova, která ve filmovém klipu zpěvačka několikrát vysloví. Ve videu přijme žádost o ruku, její krásný vztah se snoubencem, kterého si zahrál Jesse Williams, však brzy překazí jediný telefonát. Zpěvačka svému nastávajícímu nechce prozradit, kdo jí volá, čímž kompletně naruší jeho důvěru. Od té chvíle se pár neustále hádá. Když už to vypadá, že vše spěje ke šťastnému konci, nechává Jesse Williams svou partnerku stát před oltářem.

 

Pavel Callta plní dobré skutky

Pavel Callta vydává vánočně laděný klip k písni Vzácnej den z připravované desky Doteky. Ve videu zpěvák usne při sledování Pelíšků a ocitá se v říši snů. V ní se stává andělem, který spadl z nebe na zem, kde rozdává radost a plní dobré skutky. Rozesmutnělou holčičku potěší plyšovým medvídkem, pouliční zpěvačce přičaruje peníze a skupinu přátel pošle lyžovat na hory. O režii novinky se postaral Jakub Sedláček.

VIDEO: Pavel Callta a Leoš Mareš společným virálním hitem kralují českému internetu

 

Lucie Bílá zpívá o Vánocích

Po více než roce představuje Lucie Bílá nový klip, který natočila k vánoční skladbě Jenom klid. Černobílé video je zasazené do třicátých let minulého století a natáčelo se v Kulturním domě v Otvovicích. Záběry zpívající zpěvačky střídají archivní snímky hvězd české filmogramie, mezi kterými poznáme Hugo Haase, Adinu Mandlovou, Natašu Gollovu nebo Emana Fialu. Vůbec poprvé se ve videu objeví také kapela interpretky, a to spolu s jejími kolegy z muzikálu Sestra v akci, mezi něž patří například Iva Pazderková, Václav Noid Bárta, či Martin Písařík.

 

Mirai vzdávají hold zesnulé manželce bubeníka Šimona

Skupina Mirai si k natáčení klipu vybrala velmi silnou a emotivní skladbu Anděl, která dle slov hudebníků až mrazivě koresponduje s událostmi, jimiž si za posledních pár měsíců prošli. Hlavní roli si ve videu střihla Kateřina Vintrová, která si zahrála ženu sraženou autem. Jako anděl pak bloudí Frýdkem-Místkem a sleduje, jak se jí záchranáři snaží vrátit život. Kapela video věnovala tragicky zesnulé manželce bubeníka Šimona Bílého - Denise.

RECENZE: Mirai místy znějí jako koktejl z Nightwork a Kryštof, ale nenudí

James Arthur se veřejně přiznává

Televizní talk show Jamese Arthura odkrývá spoustu nevyřešených věcí. Hlavní hvězda pořadu i celého klipu Cressida Bonas jej na začátku prosí, aby jejich osobní spory nechal na potom. Celé Spojené státy sedí u televizních obrazovek a očekávají skvělou zábavu. Dočkají se však veřejného emotivního přiznání. Ani nervozita televizního štábu nezakryje slzy mezi hranými úsměvy. Klip k singlu Naked je natolik dobře a přesvědčivě zahraný, že v něm musí být snad kus pravdy. Cressida je bývalá přítelkyně prince Harryho, který se aktuálně zasnoubil s americkou herečkou. Avšak je-li na výpovědi obou něco pravdy, to se můžeme jen domnívat.

Sam Smith nás provede divadlem

Singl One Last Song věnoval Sam Smith svému bývalému příteli. Ve skladbě se netají ostrými slovy na jeho účet a podle jeho slov je to poslední vzkaz, který mu chce poslat. Zpívá "Here's one last song for you/ And I hope it makes you feel/ And I hope it makes you burn/ And I hope it reminds you of how much it hurt" a přitom nás v klipu na jeden záběr provádí divadlem. Začíná na jevišti. Mezi divadelními šálami sledujeme, jak se umělci chystají, v šatnách se připravují a rozcvičují. Ve foyer čekají novináři až nakonec přijdeme na střechu. S výhledem na londýnský Big Ben se rozloučíme.

Zrní v kladenské kapli sv. Floriána

Zrní přicházejí před Vánocemi s klipem k akustické verzi písničky Když se ztratíš.  Intimní náladu zachytil režisér Tomáš Bláha v kladenské kapli sv. Floriána. Klip doprovází nemilá událost, která se stala pouze jeden den po natáčení. Bubeníkovi Ondřeji Slavíkovi zemřel tatínek. I když je skladba o radosti z příchodu na svět, klip je proto v pochmurné náladě věnovaný tomu opačnému. Odchodu. Akustická verze skladby je druhou písní na novém albu Jiskřící, se kterou kapela nedávno vyjela na turné.

Zrní křtili desku Jiskřící v zaplněném Foru Karlín s hradeckou filharmonií

Melancholická Nelly nevěří na divadelních prknech

Mladá, talentovaná zpěvačka a herečka Nelly nám představuje svůj nový singl Nevěřím. V klipu se prochází po pražské Stromovce a část videoklipu se odehrává i v divadle Broadway, kde má Nelly angažmá. Podle jejích vlastních slov jí skladba na první poslech připomíná její oblíbený film La La Land. Až čas ukáže, jestli na tom budou její fanoušci podobně. Mimo hraní v muzikálu Muž se železnou maskou si Nelly zahrála i ve filmech. Současně pracuje na zbrusu nových písničkách, které plánuje v rámci svého debutového EP vydat příští rok.

Text: Andrea Štipčáková, Lucie Šimůnková

Témata: Sam Smith, Lucie Bílá, Pavel Callta, Zrní, Mirai, Pitbull, Demi Lovato, James Arthur, Nelly Řehořová

0,00

čtenáři

hlasuj
zavřít