TOP 8 coververzí, které předčily originál: Whitney Houston, James Arthur a další

Vydáno 24.06.2016 | autor: redakce

Nazpívat písničku jiného interpreta chce někdy pořádnou odvahu. Některým hudebníkům se ale povedlo svými předělávkami dokonce předčít původní verze a udělat ze skladby opravdový hit. Poslechněte si 8 covervezí, které opravdu stojí za to.

TOP 8 coververzí, které předčily originál: Whitney Houston, James Arthur a další Také nezapomenutelný hit Whitney Houston I Will Always Love You je coververzí

James Arthur - Impossible (originál: Shontelle)

Když se řekne Impossible, mnozí si vybaví písničku nazpívanou Jamesem Arthurem. Ne všichni ale ví, že jde o předělávku. V originále tento song nazpívala zpěvačka Shontelle. Hit z něj však dokázal udělat právě až vítěz britské talentové soutěže X Factor, který do písně vnesl tolik potřebné emoce. Jeho coververze se stala nejrychleji prodávaným singlem soutěže - za dva dny si ji stáhlo 255 tisíc lidí.

RECENZE: James Arthur zahodil X-factor. Tohle je James Arthur-factor

Whitney Houston - I Will Always Love You (originál: Dolly Parton)

Píseň I Will Always Love You známe především z filmu Osobní strážce v podání Whitney Houston. Jde o vůbec nejprodávanější a nejúspěšnější song, který kdy nazpívala žena. Tuto píseň však již dříve proslavila Dolly Parton, která ji dokonce sama složila. Country zpěvačce se s tímto songem podařilo v roce 1974 dosáhnout prvního místa v žebříčku Billboard Hot Country Songs.

Zemřela Bobbi Kristina Brown, dcera Whitney Houston. Bylo jí jen 22 let

Sinéad O'Connor - Nothing Compares 2 You (originál: Prince)

Fanoušci nejčastěji přisuzují píseň Nothing Compares 2 You kontroverzní irské zpěvačce Sinéad O'Connor. Je sice pravda, že tuto skladbu tehdy čtyřiadvacetiletá hudebnice proslavila, jejím původním interpretem byl ale někdo jiný. V roce 1985 ji pro nové album kapely The Family napsal nedávno zesnulý Prince. O další coververze se postarali například Jimmy Scott nebo Northern Kings, nikdy však nedosáhli takového úspěchu jako O'Connor.

vložte odkaz, text nemažte

Mariah Carey - Without You (originál: Badfinger)

Říkáte si, že písničku Without You určitě v originále nazpívala Mariah Carey? Není tomu tak. Kořeny této skladby sahají až do roku 1970, kdy ji napsali Tom Evans a Pete Ham ze skupiny Badfinger. Již v té době byl song natolik úspěšný, že se jej snažili předělat mnozí zpěváci. Dnes má píseň více než 180 coververzí, přičemž ta nejznámější je přisuzována právě několikanásobné držitelce Grammy, Mariah Carey.

Limp Bizkit - Behind Blue Eyes (originál: The Who)

O originální verzi songu Behing Blue Eyes se v roce 1971 postarali The Who, kteří ji vydali na svém pátém studiovém albu Who's Next. Pořádný komerční úspěch s ní však zažila až kapela Limp Bizkit. Právě jejich rockovější úprava se vyšplhala na první místa hudebních žebříčků a dodnes ji můžeme slyšet v rádiích.

No Doubt - It's My Life (originál: Talk Talk)

Píseň It's My Life nahrála v roce 1984 americká synthpopová kapela Talk Talk. Po téměř dvaceti letech se rozhodla song oprášit skupina No Doubt v čele s Gwen Stefani. Cover se okamžitě dostal na přední příčky hitparád a byl dokonce nominovaný na Grammy v kategorii Best Pop Performance by a Duo or Group with Vocal.

Demi Lovato - Hello (originál: Adele)

Demi Lovato je považována za jednu z nejlepších zpěvaček současnosti. V loňském roce způsobila rozruch hned s několika covery - nejdříve to byla píseň Give Me Love od Eda Sheerana, později Take Me To Church od Hoziera a Stay od Rihanny. Dech vyrazila také publiku na koncertu Fall Ball, který pořádalo rádio Kiss FM. Její předělávka písně Hello obletěla svět rychlostí blesku. Mnozí hudební kritici tento cover považují dokonce za lepší než samotný originál od Adele.

Emma Drobná - Fix You (originál: Coldplay)

Abychom nezůstali jen u zahraničních zpěváků, zamíříme také do československých vod. Píseň Fix You se v roce 2005 objevila na třetím studiovém albu Coldplay. V loňském roce se ji v československé verzi Superstar rozhodla zazpívat budoucí vítězka Emma Drobná. Její výkon byl porotou oceněn velmi kladně, dokonce se ve vzduchu vznášelo, že byl snad lepší než originál. 

Emma Drobná interview: Nechci postavit kariéru na coververzích, důležité jsou pro mě vlastní písničky

text: Andrea Štipčáková

Témata: coververze, Whitney Houston, James Arthur, Demi Lovato, Adele, Emma Drobná, Coldplay, No Doubt, Dolly Parton, Shontelle, Sinéad O' Connor, Mariah Carey, Prince, Limp Bizkit, The Who

zavřít